Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: longmanpl »

MałGorzata pisze:Czy w Kodiaqach FL też zapychają się śniegiem i deszczem sensory ACC?
W tym tempie produkcji dowiemy się następnej zimy.. ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: sylwekr »

longmanpl pisze:
23 gru 2021, 21:37
W tym tempie produkcji dowiemy się następnej zimy.. ObrazekObrazekObrazek
Oby nam dane było sprawdzić w przyszłym roku czy klimatyzacja dobrze chłodzi.....

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: WaC »

sylwekr pisze:
23 gru 2021, 21:57

Oby nam dane było sprawdzić w przyszłym roku czy klimatyzacja dobrze chłodzi.....
🤣🤣🤣
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: chris24 »

Cześć wszystkim .. To mój pierwszy post na forum. Jestem na ostatniej prostej do zamówienia Skody Kodiaq.
Dokładnie to na etapie negocjacji cenowych i wyjaśniania kilku wątpliwości co do wyposażenia i cech auta.
Mam nadzieję że mi pomożecie i może też spotkam tu właścicieli takiego setupu jak zamierzam zamówić.
Nigdy nie byłem klientem na SUVa ale jak to mówi Pertyn ... są SUVy i są SUVy. Po przejechaniu się Kodiaqiem FL stwierdziłem że to jest to. Pomijając moje długie boje z wyborem aut innych marek to w ramach Skody byłem prawie pewien że zakupię Superba ale chciałem 4x4 a wersja Scout ma bezsensownie zły stosunek wyposażenia do ceny. Wersje cywilne 4x4 nie występują natomiast z silnikiem 2.0 TSI 190 KM - to m inn doprowadziło mnie do Skody Kodiaq.
Wracając do sedna - mam kilka pytań i wątpliwości odnośnie Kodiaqa którego planuję kupić w wersji L&K 2.0 TSI doposażonej w kilka pakietów ( w uproszczeniu chyba wszystko oprócz okna dachowego i webasto)

- dekor piano black - nie możliwa zmiana na inny występuje w bardzo dużej ilości, szczególne martwi schowek przed pasażerem. Jest to faktycznie uciążliwe jeśli chodzi o odblaski w dzień i nocy ?
- pakiet rodzinny - brak w konfiguratorze ale jest w cenniku za 1350 PLN . Czy to jest prawidłowa cena w przypadku wyboru innych pakietów np. Komfortowego snu które mają już część tego wyposażenia np. rolety szyb bocznych ? Trochę to bez sensu płacić 1350 za te fajne odbojniki jeśli rolety już są a śmietniczki się nie potrzebuje
- czy warto zamówić fotele ergo ? czy jakoś się to kłóci z wentylacją foteli w L&K ?
- ile auto z tym silnikiem naprawdę pali ? nie pytam o miasto tylko o spokojną jazdę poza miastem do 110 km.h max plus powiedzmy 140/150 km po autostradzie ?
- czy Kodiaq ma taki system wzmacniania dźwięku używany do wzmacniania głosu osób (przód-tył) który jest w Superbie ?
- czy ktoś widział na żywo w Kodiaqu FL ten nowy kolor szary metalik ?

Dzięki z góry za pomoc.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq 2021

Post autor: MałGorzata »

chris24 pisze:
25 gru 2021, 22:56
- ile auto z tym silnikiem naprawdę pali ? nie pytam o miasto tylko o spokojną jazdę poza miastem do 110 km.h max plus powiedzmy 140/150 km po autostradzie ?
- czy Kodiaq ma taki system wzmacniania dźwięku używany do wzmacniania głosu osób (przód-tył) który jest w Superbie ?

Dzięki z góry za pomoc.
- Mój palił 8 latem i 9 zimą
- Tak. Ma.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: chris24 »

MałGorzata: Dzięki za szybką odpowiedź. 8 i 9 litrów ale w jakich warunkach. Jazda drogi lokalne do 100 km.h czy autostrady 140/150 km /h?

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq 2021

Post autor: MałGorzata »

ok. 90-100 km dziennie - 90% dojazdy do Poznania 35km w jedna stronę po dwupasmówce zgodnie z przepisami.

Autostrada 10-12 w porywach 14
Eski 8-10 w porywach 11
Krajówki 7-8 w porywach 10
Miasto - 13 w porywach 16

W deszczu +25%
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: chris24 »

Dzięki bardzo za te dane. Teraz dopiero doczytałem że już pisałaś o zużyciu w innym wątku.
Trochę mnie martwią te dane ale diesla przy moich przebiegach nie ma sensu.
Możliwe że silnik w FL obecnie jest bardziej wykastrowany eco i może też mniej coś pali.

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: hinio »

Spalanie ściśle zależy od opon. Nie zapominajcie o tym. Inaczej będzie paliło auto z indeksem toczenia A a inaczej E.
Aczkolwiek Kodiaqi oryginalnie wyposażone są w opony klasy premium z indeksem toczenia A, zatem te wartości są najmniejsze z możliwych ;-)
Jak sobie kupisz gorsze zimówki, to będzie więcej ;-(

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 268
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Kodiaq 2021

Post autor: herman00 »

O i tu Małgorzata pisze prawdę, całą prawdę i tylko prawdę pokazując jakie może być spalanie w zależności od trasy. Jeden parametr jest jeszcze ważny - ile osób na pokładzie, albo jaki załadunek.
Tylko takie pokazanie spalania ma sens i to jeszcze z dopiskiem "w porywach więcej". Sam pokazywałem przejazd tą samą trasą klasy S + A, tyle samo kilometrów, taki sam czas przejazdu i średnia prędkość. Raz spalanie trochę ponad 8 litrów a następnym razem ponad 11 litrów.
W tych samochodach ważna jest płynność jazdy i jak najmniej stanów hamuj-przyspiesz.
Typ ogumienia, jak i stan napompowania kół jest istotny mniej więcej na drugim miejscu po przecinku, no chyba że powietrza w kołach nie ma w ogóle.

ODPOWIEDZ