Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Algernon1976
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2021, 9:26
Samochód: VW Passat B7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Algernon1976 »

Hellborn pisze:
04 maja 2021, 21:11
Przejrzałem go na szybko. Ostro pomotali pakiety. Cenowo wychodzi sporo drożej. Z mojej poprzedniej konfiguracji 182k wyszło teraz 215k.
Ciekawe jaka będzie różnica w Polsce.
Wg konfiguratora - bazowe są teraz felgi 18, wielu elementów nie da się wybrać indywidualni tylko trzeba pakiety. - ogólnie słabo yo wyglada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Drodzy, czy ktoś zwrócił uwagę, że niedostępna jest już alcantara? Dla mnie od 8 lat to ideał pokrycia foteli. Szczególnie w Sportline. A teraz? Albo Eco tworzywo z materiałów recyklingowych, albo skóra (raczej ekologiczna) z wentylacją itp. ale skóra to inna twardość i trzymanie siedzeń niż alcantara. Szkoda😥



Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Hellborn »

Otrzymałem z salonu konfigurator e excelu. Bez cen. Trzeba wybierać i dopiero wyceniają. Mój wyszedł delikatnie drożej - wychodzi na to ze w Czechach jest duuuzo drożej.
A co do alcantary to niestety jej nie ma. Ja wybrałem Suedia. Felg tez wszystkich jeszcze nie ma. Można wybrać ale nie gwarantują daty dostawy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Algernon1976
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2021, 9:26
Samochód: VW Passat B7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Algernon1976 »

Suedua jest dostępna? W czeskim konfiguratorze ani w opisie modelu nie ma o tym słowa. Byłoby to jakaś nadzieja bo alcantara to nic innego jak odmiana suedii. W VAG suedia zastąpiła alcanrarę kilka lat temu. Reasumując, czy w Sportline prócz wyjściowej eko-tkaniny i opcjonalnej "skóry" z wentylacją i masażem jest też do wyboru owa suedia? Oznaczałoby to, że w SL są do wyboru 3 zamiast 2 rodzajów pokrycia foteli.

Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Hellborn »

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Algernon1976
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2021, 9:26
Samochód: VW Passat B7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Algernon1976 »

Dziękuję. Szereg informacji w necie w tym zdjęć i filmów wprowadziło mnie w błąd. Przymierzam się do Sportline'a po lifcie i cieszę się, że suedia jest nadal do wyboru. Jak łatwo pewne rzeczy przeinaczyć w informacjach prasowych. Pzdr.

Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Hellborn »

Jak by co to mam pełen wykaz - felgi, wyposażenie itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Salon
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2021, 20:33
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Salon »

Witam serdecznie szanownych forumowiczów. Dołączam do Państwa grupy gdyż złożyłem na początku kwietnia zamówienie na Kodiaqa po FL. Pewnie jak wielu którzy są w mojej sytuacji smuci fakt że diler nie wie za dużo o termonach , cenach , wyposażeniu ... Zorientowałem się że na forum są osoby całkiem nieźle zorientowane w wielu tematach przynajmniej dalekich wielu serwisom i sprzedawcom Skody :-) Chciałbym zatem zapytać czy ktoś ma wiedzę czy oprócz oczekiwanych udogodnień wersji L&K będzie można wybrać cokolwiek innego niż piano black jako wykończenie deski ?
Pozdrawiam serdecznie.

Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Kodiaq 2021

Post autor: Hellborn »

Jak spojrzysz w tabele która wkleiłem wczoraj to jest tylko Piano do LK.

A jak to możliwe ze złożyłeś zamowienie na FL nie mając jego konfiguracji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Salon
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2021, 20:33
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Salon »

Po prostu chłodna kalkulacja + zamówienie w "ciemno " bo wierze że będzie to świetne auto . Odwiedziłem dilera Skody, powiedziałem czego chcę ( oprócz dziś obecnych dodatków wiedziałem że chcę Matrixy i siedzenia z masażem ) diler dodał do ceny obecnego oczekiwany wzrost ceny o 7 tys zaproponował nieco ponad 10 % rabatu i 2 tys w akcesoriach oraz zaproponował przyzwoitą cenę za samochód który mogę zostawić w rozliczeniu zapisał w umowie potencjalny odbiór na koniec sierpnia ... no i złożyłem zamówienie , zapłaciłem zaliczkę i czekam...Wierzę że wszystko przebiegnie dobrze bo nawet gdy diler dostał info że cena Webasto wzrośnie o 1350 zł to zaproponował podniesienie wartości rabatu o tą różnicę :-).
Jednego widzę że nie przeskoczę - PIANO BLACK! Plan awaryjny - oddanie do oklejenia. No i te kierownica - absolutnie do wymiany na ta ze Sportline.

Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Hellborn »

Trafiłeś na bardzo hojnego dilera.

Co do kierownicy to są trzy trojramienne. Niestety jedyna podgrzewana to ta do RS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ