Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: biokd »

L&K 2.0TSI w przeliczeniu wychodzi ponad 200 tys zł, czyli dużo więcej niż poprzednio ale pewnie inne ceny będą dla PL, więc pewnie wyjdzie ok 190tys.



Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq 2021

Post autor: MałGorzata »

Mój L&K marzeń wychodził ok. 205
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: biokd »

MałGorzata pisze:
01 maja 2021, 23:13
Mój L&K marzeń wychodził ok. 205
Z dodatkami to tak, ale w tym cenniku czeskim jest to cena za wersje wyjściowa LK bez dodatków. Mój z konfiguratora z dodatkami wyszedl 195tys a po rabacie 177. Może za miesiąc go odbiorę:)

Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Hellborn »

A wiesz co odbierzesz? :)
U mnie dealer nie wie na jaki kolor zmienia lakier - bo ten co wybrałem jest wycofany, nie wie tez jakie będą felgi - bo te co wybrałem tez są wycofane. No i nie wie ile to cudo będzie kosztować (na pewno więcej o 7500) ale szczegółów nie są wystawnie podac :)
A No i ostatnie - nie maja pojecia jaka będzie tapicerka - bo nie maja wiedzy jak się zmieniają :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: biokd »

Hellborn pisze:
02 maja 2021, 10:44
A wiesz co odbierzesz? :)
U mnie dealer nie wie na jaki kolor zmienia lakier - bo ten co wybrałem jest wycofany, nie wie tez jakie będą felgi - bo te co wybrałem tez są wycofane. No i nie wie ile to cudo będzie kosztować (na pewno więcej o 7500) ale szczegółów nie są wystawnie podac :)
A No i ostatnie - nie maja pojecia jaka będzie tapicerka - bo nie maja wiedzy jak się zmieniają :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli masz na myśli już FL to tak, będą zmiany, ale dilerzy dostali pismo od importera, że jego priorytetem jest, aby wszystkie zamówienia klientów były zrealizowane przed rozpoczęciem produkcji FL czyli do połowy czerwca (obecne zamówienia to już pewnie się nie łapią na tą realizacje).
Mój miał być FL (zamawialem 28.01) ale teraz jest już przedlift na razie potwierdzony bez zmian termin produkcji 21-22 maja, mam nadzieję, że nie wypadnie z powodu problemów logistycznych z DSG DQ381.

Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Hellborn »

biokd pisze:
Hellborn pisze:
02 maja 2021, 10:44
A wiesz co odbierzesz? :)
U mnie dealer nie wie na jaki kolor zmienia lakier - bo ten co wybrałem jest wycofany, nie wie tez jakie będą felgi - bo te co wybrałem tez są wycofane. No i nie wie ile to cudo będzie kosztować (na pewno więcej o 7500) ale szczegółów nie są wystawnie podac :)
A No i ostatnie - nie maja pojecia jaka będzie tapicerka - bo nie maja wiedzy jak się zmieniają :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli masz na myśli już FL to tak, będą zmiany, ale dilerzy dostali pismo od importera, że jego priorytetem jest, aby wszystkie zamówienia klientów były zrealizowane przed rozpoczęciem produkcji FL czyli do połowy czerwca (obecne zamówienia to już pewnie się nie łapią na tą realizacje).
Mój miał być FL (zamawialem 28.01) ale teraz jest już przedlift na razie potwierdzony bez zmian termin produkcji 21-22 maja, mam nadzieję, że nie wypadnie z powodu problemów logistycznych z DSG DQ381.
Mój był zamówiony początkiem marca z planem produkcji na wk22 ale już potwierdzili jako FL. Tak dilerzy dostali pismo - nawet mi je przesłali ale nie ma tam słowa co na co zamieniają :) pisza np - nowe tapicerki - będą w konfiguratorze, wypada felga taka , wejdą nowe - będą w konfiguratorze :)
A co do DSG słyszałem ze jest problem ze skrzyniami do 4x4 ale później inny diler powiedział ze już po problemie.
Wczoraj czytałem artykuł ze VW wstrzymuje w maju produkcje SUV w fabrykach Słowackich ze względu na brak chipów. Z modeli Skody jest tam robiony tylko Kamiq - ale kto wie czy to nie przeniesie się tez na inne fabryki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: baw »

Jak spojrzałem na ten cennik czeski i mi po przeliczeniu wyszło, że moja wersja L&K w podstawie 216 tysi, a jak zamawiałem w lutym to podstawka była po 194 tysie, to też mówię - wow. Ale nie wiem jakie były ceny w Czechach przed liftem - może wyższe niż u nas.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq 2021

Post autor: MałGorzata »

L&K moich marzeń wyszedł mi teraz prawie dokładnie tyle co Enyaq 60 z tym samym wyposażeniem :)


Obrazek
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: biokd »

No ja się powinienem we wtorek dowiedzieć, czy następna data "aktualna" (1.05) etapu 'przekazanie do produkcji' przejdzie do kolumny "osiągnieta". Wtedy juz raczej pewne, że termin produkcji, który teraz jest jako "aktualny" na 21.05 nie zmieni się, a to oznacza, że wszystko przedliftowe. Choć wcześniej tez miałem od dilera informacje, że będzie raczej poliftowy, ale nie wiadomo co się zmieni. Więc cieszę się, że jednak załapię się jeszcze na przedlift. Bo w przypadku zamówień zaległych i nie załapania się na wersję przedlift, importer (lub producent) nie gwarantuje ceny, ergo dopłacić będzie musiał klient.

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Mans »


ODPOWIEDZ