Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Mans »

Sublime pisze:
22 lip 2020, 14:29
Wy tak na serio, że nie będzie od tego 47 tygodnia br możliwości zamówienia 2,0TSI 190KM 4x4 ?
:( jak żyć? jak jeździć?)
Może nie będzie aż tak źle z tym hybrydowym napędem :?
Przyśpieszenie 7,5s do 100km/h oraz 220KM i 400Nm momentu obrotowego naprawdę robi wrażenie :o
No i spalanie będzie niższe niż w 2.0 TSI ;)
Największy problem to brak napędu 4x4 :cry:



Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


Emiln
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2020, 10:09
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Emiln »

Wentylowane fotele w sportline. Ma ktoś wiedzę jaka nicią będą przeszyte? Na zdj jest czerwona i do czerwonego auta pasuje.

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Sublime »

Konfigurowałem Kodiaqa pod siebie i zdziwiły mnie trochę dwie rzeczy już w podsumowaniu oglądając galerię:
1. Brak widocznych światełek od SIDE ASSIST w lusterkach - Martwa strefa -a dodałem Pakiet TRAVEL ASSIST HIGH.

Obrazek

2. W bagażniku w miejscu gdzie są te szyny z haczykami -na szynach wygląda jakby założyli jakieś oświetlenie, albo ja źle patrzę, ale tak to wygląda jak a'la długie paski ledowe -byłoby fajnie gdyby tak to wyglądało w RM2021 :D Na pewno nie było tego jak konfigurowałem Kodiaqa jeszcze niedawno w RM 2020.
Obrazek

Być może to po prostu niedokładności wynikające z samego konfiguratora, ale zawsze konfigurując Skodę wydawało mi się, że był bardziej responsywny na zdjęciach w stosunku do tego, co za opcje się wybrało w konfiguratorze.
BTW - na konfiguratorze czeskim jest identyko. Dajcie znać co uważacie

Emiln
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2020, 10:09
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Emiln »

Od czapy te zdjęcia. Zobacz że w sportline 2021 inaczej wygląda konsola środkowa. Ma półeczkę na telefon

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaq 2021

Post autor: root »

Najważniejszy jest cennik. Jeśli czegoś nie ma w konfiguratorze, a jest w cenniku, to wygrywa cennik. Nie wierzcie w konfiguratora, tam zawsze zdarzały się byki.

Jeszcze co do roletek napiszę moje trzy grosze – jeśli macie dzieci, bierzcie koniecznie roletki. Przyciemniane szyby nie załatwią tematu (nawet większe przyciemnienie niż fabryczny Sunset). Później tych roletek oficjalnie nie da się dokupić (boczki drzwi zamawia się podając VIN, więc zawsze przyjdą oryginalne), a nawet oszukując system (podając VIN sąsiada z roletkami) nie ma to sensu, bo jak ja pytałem, to wychodziło ok. 6 tys. zł… Jedyna opcja to szukać na allegro lub na szrocie z rozbitych Kodiaqów, a to nie jest takie łatwe. Oczywiście są nieoryginalne zasłony okien, ale to nie to samo, co fabryczne chowane do boczków…

Podobnie z hakiem – jeśli podejrzewacie, że choć potencjalnie będziecie mieli potrzebę ciągnięcia czegoś na haku (chociażby przyczepki na rowery, bo to dużo wygodniejsze niż na dachu), to warto go od razu zamówić. Zamontowanie go później jest drogie i kłopotliwe.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: biokd »

Ja bym się nie sugerował takimi zdjeciami, one są raczej poglądowe a nie rzeczywiste.
Ja się zastanawiam czy w salonach w ogóle jest do obejrzenia wersja L&K, bo zazwyczaj są Style albo Sportline. Ktoś się spotkał? A może jest RS gdzieś?

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Kodiaq 2021

Post autor: stingerA6 »

Ale jak chcecie oglądać RM2021 jak jeszcze nie wjechał do salonów.
Natomiast RM2020 w wersji L&K oraz RSy są u niektórych dealerów do obejrzenia......ba, nawet do kupienia.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Sublime »

Drążąc dalej temat zakupu Kodiego,wiercę dziury w brzuchach kolejnym dealerom i niestety kolejnych dwoch potwierdzilo nowinę z silnikami.. :/
cyt." Z oferty znikają silniki wysokoemisyjne. Na podstawie mojego doświadczenia z nowo zamówionymi Kodiaq’ami aktualnie wpisują się na tygodnie 38-40. Czyli teoretycznie mamy 10 tygodni na decyzje żeby jeszcze się załapać na ostatni 50 tydzień w haromonogramie produkcji. Jednak nie zalecam czekać tak długo. Możliwe, że teraz klienci i dilerzy „ruszą” na ten silnik i jego dostępność się skróci. Kodiaq będzie jedynie rocznikiem modelowym 2021 / produkcji 2020, ale jego atutem będzie to że kupił Pan ostatnią serie Kodiaq’a z silnikiem 2,0 TSI."

I druga odpowiedz cyt."Według aktualnego harmonogramu produkcji silnik 2,0 TSI będzie w ofercie do 50 tygodnia i nie będzie jego następcy. Podobnie z oferty zostanie wycofany silnik 2,0 TDI 150 KM 4x4 6-M i wersja RS. W ofercie pozostanie jednostka 1,5 TSI 150 KM." :O

Podobne zapytania wyslalem do innych salonów, ale nie spodziewam się cudów a odpowiedzi...także jak ktoś jeszcze rozważa jednostkę 2.0 TSI 190KM w aucie do produkcji to mamy czas na złożenie zamówienia powiedzmy do końca września br.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: biokd »

No to kicha...:/
Co to w ogóle ma być w takim SUVie max 150KM... Zastanawia tylko czy marki Premium też będą rezygnować z wysokoemisyjnych silników

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Malenstwo8 »

biokd pisze:
30 lip 2020, 0:18
No to kicha...:/
Co to w ogóle ma być w takim SUVie max 150KM... Zastanawia tylko czy marki Premium też będą rezygnować z wysokoemisyjnych silników
A Lexus ogranicza wszystkie swoje auta do max 180 km/h. Takie czasy panie, takie czasy. Ja tylko się modlę, żeby jak najdłużej producenci robili diesele.

ODPOWIEDZ