Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Sublime »

biokd pisze:
22 lip 2020, 8:53
Sublime pisze:
22 lip 2020, 8:16
Widzę ze pojawił się dziś konfigurator Kodiaqa na RM 2021, ale wielka lipa przy konfigurowaniu L&K - nie ma możliwości wyboru felg 20' VEGA, są tylko SIRIUS 19' :(( idąc dalej nie można już zamówić rolet przeciwsłonecznych szyb tylnych drzwi -a i jedno i drugie w cenniku na RM 20201 dla Kodiaqa jest. Albo cennik nieaktualny, albo jakiś bug z konfiguratorem, że nie widać wszystkich opcji :/

PS. z tymi pakietami asystentów też przekombinowali...
Rolety szyb tylnych są w pakiecie komfortowego snu Premium dla L&K za 1200zl
Jeśli już rolety nie są w Pakiecie Komfortowego Snu Premium z dźwiękochłonnymi szybami bocznymi z przodu za 1200zł jak piszesz, tylko w Pakiecie Rodzinnym za 1500zł :/ Mega z czapy zrobili:/
Rolety akurat były dla mnie bardzo ważne, felg VEGA tez nie odżałuję :/
W takim razie czekamy albo na poprawiony cennik RM 2021 albo poprawiony konfigurator, bo jedno z drugim się gryzie -przynajmniej w tych opcjach, które mnie interesują...



Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Kodiaq 2021

Post autor: herman00 »

Sublime pisze:
19 lip 2020, 20:50
Emiln pisze:
19 lip 2020, 17:13
A jak wrażenia z 2.0 tsi? Jeździłem tylko dieslem. Mój dealer nie ma tsi a taki zamówiłem.
Od wczoraj zrobiłem testówką ok 100km, Warszawa-Legionowo-Warszawa. Trasa 33km w jedna strone 8,2l/100km, w druga strone 7,9l/100km. Jazda spokojna w trybie Normal,czasem depniecie jak wkurzyl zawalidroga jakiś, dwoje doroslych+dwojka dzieci+pelny bagażnik. Srednio od wypozyczenia 8,5l/100km. Mysle ze wynik w porzadku, przy tej masie,zaladunku, 4x4. Baaardzo pozytywne wrazenia, duzo lepsze niz 2.0 TDI 190 4x4. Polecam i na pewno bede go bral, o ile nie wycofają go z produkcji w Kodiaqu:( bo do 1,4 z hybryda ze niby te 218km nie jestem przekonany ale moze wychodzi moja staroświeckość...
BTW-ktos cos wie czy faktycznie pod koniec roku bedzie FL Kodiaqa?Są jakiea potwierdzone informacje , czy tylko domysly? Bo dealerzy nic nie wiedza na ten temat. A czlowiek ma dylemat-zamawiac auto teraz czy czekac na FL ale pozbawić się prawdopodobnie silnika 2.0 TSI 190KM...
Witaj Kolego, to ja jeździłem chyba tym samym autem w sobotę rano. No i mam mieszane uczucia co do spalania. Pojechałem do Jabłonny, potem do mostu północnego, Kasprowicza do Marymontu i powrót tą samą trasą do Wimaru. 24km przejechane i spalanie 12,6L w trybie Normal z 2 osobami na pokładzie. Ty jechałeś raczej trasą, ja zrobiłem test mieszany i taki wynik. Każdy postój na światłach to skok na zużyciu. Po teście TSI wziąłem TDI 150km (też 4x4) ale to była wersja Sportline (inna bajka jeśli chodzi o materiały wewnątrz). Zrobiłem dokładnie tą samą trasę i spalanie na poziomie 9,4L. Czuć różnicę w przyspieszeniu pomiędzy TSI a TDI (150) na korzyść TSI.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: biokd »

Sublime pisze:
22 lip 2020, 9:16
biokd pisze:
22 lip 2020, 8:53
Sublime pisze:
22 lip 2020, 8:16
Widzę ze pojawił się dziś konfigurator Kodiaqa na RM 2021, ale wielka lipa przy konfigurowaniu L&K - nie ma możliwości wyboru felg 20' VEGA, są tylko SIRIUS 19' :(( idąc dalej nie można już zamówić rolet przeciwsłonecznych szyb tylnych drzwi -a i jedno i drugie w cenniku na RM 20201 dla Kodiaqa jest. Albo cennik nieaktualny, albo jakiś bug z konfiguratorem, że nie widać wszystkich opcji :/

PS. z tymi pakietami asystentów też przekombinowali...
Rolety szyb tylnych są w pakiecie komfortowego snu Premium dla L&K za 1200zl
Jeśli już rolety nie są w Pakiecie Komfortowego Snu Premium z dźwiękochłonnymi szybami bocznymi z przodu za 1200zł jak piszesz, tylko w Pakiecie Rodzinnym za 1500zł :/ Mega z czapy zrobili:/
Rolety akurat były dla mnie bardzo ważne, felg VEGA tez nie odżałuję :/
W takim razie czekamy albo na poprawiony cennik RM 2021 albo poprawiony konfigurator, bo jedno z drugim się gryzie -przynajmniej w tych opcjach, które mnie interesują...
Rolety są i w pakiecie Komfortowego Snu Premium (tu tańszy pakiet bo 1200zł) jak i w Pakiecie Rodzinnym (tu 1500zł). Plusem w Pakiecie Rodzinnym jest door protection, szkoda tylko ze te rolety są właśnie w jednym i drugim, bo jak sie bierze oba to niepotrzebne dopłacanie za rolety szyb 2 razy.

Pakiet Komfortowego Snu Premium (rozkładane oparcia zagłówków w drugim rzędzie siedzeń, rolety przeciwsłoneczne szyb
bocznych tylnych drzwi, koc, dwa dywaniki Lounge Step, dźwiękochłonne szyby boczne z przodu, SUNSET)
Pakiet Rodzinny (elektryczna blokada otwarcia tylnych drzwi od wewnątrz, pojemnik na odpadki, rolety przeciwsłoneczne szyb
bocznych tylnych drzwi, DOOR PROTECTION)

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Sublime »

herman00 pisze:
22 lip 2020, 9:34
Sublime pisze:
19 lip 2020, 20:50
Emiln pisze:
19 lip 2020, 17:13
A jak wrażenia z 2.0 tsi? Jeździłem tylko dieslem. Mój dealer nie ma tsi a taki zamówiłem.
Od wczoraj zrobiłem testówką ok 100km, Warszawa-Legionowo-Warszawa. Trasa 33km w jedna strone 8,2l/100km, w druga strone 7,9l/100km. Jazda spokojna w trybie Normal,czasem depniecie jak wkurzyl zawalidroga jakiś, dwoje doroslych+dwojka dzieci+pelny bagażnik. Srednio od wypozyczenia 8,5l/100km. Mysle ze wynik w porzadku, przy tej masie,zaladunku, 4x4. Baaardzo pozytywne wrazenia, duzo lepsze niz 2.0 TDI 190 4x4. Polecam i na pewno bede go bral, o ile nie wycofają go z produkcji w Kodiaqu:( bo do 1,4 z hybryda ze niby te 218km nie jestem przekonany ale moze wychodzi moja staroświeckość...
BTW-ktos cos wie czy faktycznie pod koniec roku bedzie FL Kodiaqa?Są jakiea potwierdzone informacje , czy tylko domysly? Bo dealerzy nic nie wiedza na ten temat. A czlowiek ma dylemat-zamawiac auto teraz czy czekac na FL ale pozbawić się prawdopodobnie silnika 2.0 TSI 190KM...
Witaj Kolego, to ja jeździłem chyba tym samym autem w sobotę rano. No i mam mieszane uczucia co do spalania. Pojechałem do Jabłonny, potem do mostu północnego, Kasprowicza do Marymontu i powrót tą samą trasą do Wimaru. 24km przejechane i spalanie 12,6L w trybie Normal z 2 osobami na pokładzie. Ty jechałeś raczej trasą, ja zrobiłem test mieszany i taki wynik. Każdy postój na światłach to skok na zużyciu. Po teście TSI wziąłem TDI 150km (też 4x4) ale to była wersja Sportline (inna bajka jeśli chodzi o materiały wewnątrz). Zrobiłem dokładnie tą samą trasę i spalanie na poziomie 9,4L. Czuć różnicę w przyspieszeniu pomiędzy TSI a TDI (150) na korzyść TSI.
Być może,że to ten sam -taki szaro-beznadziejny kolor, a wersji wyposażenia nie brałem nawet pod uwagę- bieda edyszyn w Style :) Chodziło mi wyłącznie o sprawdzenie silnika 2.0 TSI 190KM 4x4,a ten wg mnie chodzi świetnie. Wiadomo, auto testowe ma dopiero nieco ponad 200km i "się dociera" jak to mówią. Auto odebrałem do testów w sobotę ok 14:00, oddałem w poniedziałek o 8:00 rano i dopiero jadąc z Legionowa do salonu włączyłem sobie tryb sport i raczej nie oszczędzałem nogi na gazie - wtedy wyszło średnie tej 13km trasy ok 11,5l/100.
jeździłem tym czarnym Sportline od AutoWimar w 2.0 TDI 190KM 4x4 i nie porwał mnie, a spalanie oscylowało w granicach niespełna 10l/100.
U mnie poza tym benzyna ma większą siłę przebicia z kilku powodów:
1. Kodiaq będzie drugim autem w rodzinie, rocznie będzie robił 10-12 tysięcy km.
2. Kultura pracy silnika.
3. Silnik benzynowy jest 10 500zł tańszy od alternatywnej mocy Diesla -zwróci mi się to za 100 000 km przy dobrych wiatrach, biorąc górką nawet wyższe spalanie (ameryki nie odkryłem, wiele osób już to kalkulowało).
4. Prędzej sprzedam ten samochód, aniżeli dojadę do 100 000 km :)

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Sublime »

biokd pisze:
22 lip 2020, 9:50
Sublime pisze:
22 lip 2020, 9:16
biokd pisze:
22 lip 2020, 8:53


Rolety szyb tylnych są w pakiecie komfortowego snu Premium dla L&K za 1200zl
Jeśli już rolety nie są w Pakiecie Komfortowego Snu Premium z dźwiękochłonnymi szybami bocznymi z przodu za 1200zł jak piszesz, tylko w Pakiecie Rodzinnym za 1500zł :/ Mega z czapy zrobili:/
Rolety akurat były dla mnie bardzo ważne, felg VEGA tez nie odżałuję :/
W takim razie czekamy albo na poprawiony cennik RM 2021 albo poprawiony konfigurator, bo jedno z drugim się gryzie -przynajmniej w tych opcjach, które mnie interesują...
Rolety są i w pakiecie Komfortowego Snu Premium (tu tańszy pakiet bo 1200zł) jak i w Pakiecie Rodzinnym (tu 1500zł). Plusem w Pakiecie Rodzinnym jest door protection, szkoda tylko ze te rolety są właśnie w jednym i drugim, bo jak sie bierze oba to niepotrzebne dopłacanie za rolety szyb 2 razy.

Pakiet Komfortowego Snu Premium (rozkładane oparcia zagłówków w drugim rzędzie siedzeń, rolety przeciwsłoneczne szyb
bocznych tylnych drzwi, koc, dwa dywaniki Lounge Step, dźwiękochłonne szyby boczne z przodu, SUNSET)
Pakiet Rodzinny (elektryczna blokada otwarcia tylnych drzwi od wewnątrz, pojemnik na odpadki, rolety przeciwsłoneczne szyb
bocznych tylnych drzwi, DOOR PROTECTION)
Wszystko ładnie, pięknie, ale mam wrażenie, że czytasz/przepisujesz to wszystko z cennika Kodiaqa na RM 2021 (i tu się z Tobą zgodzę) -wejdź sobie w konfigurator Skody, zacznij doposażać wersję L&K i zobaczysz jak jest faktycznie...

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Kodiaq 2021

Post autor: klimas7 »

biokd pisze:
22 lip 2020, 9:14
Uważam że to nie jest jakiś duży wydatek te 500zl więcej do tego pakietu, tam jeszcze są dźwiękochlonne szyby boczne z przodu i przyciemniane szyby i zagłówki rozkładane z tylu, to już lepiej zapłacić 1200zl za cały pakiet niż 700 za same rolety, moim zdaniem:)
Nie do końca :) w L&K szyby są w standardzie, dlatego dopłata 500zł jest tylko za zagłówki (porównaj z konfiguratorami dla innych wersji lub cennikiem), które w przypadku dzieci w fotelikach (jak u mnie) są bez sensu.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: biokd »

klimas7 pisze:
22 lip 2020, 9:53
biokd pisze:
22 lip 2020, 9:14
Uważam że to nie jest jakiś duży wydatek te 500zl więcej do tego pakietu, tam jeszcze są dźwiękochlonne szyby boczne z przodu i przyciemniane szyby i zagłówki rozkładane z tylu, to już lepiej zapłacić 1200zl za cały pakiet niż 700 za same rolety, moim zdaniem:)
Nie do końca :) w L&K szyby są w standardzie, dlatego dopłata 500zł jest tylko za zagłówki (porównaj z konfiguratorami dla innych wersji lub cennikiem), które w przypadku dzieci w fotelikach (jak u mnie) są bez sensu.
O patrz, faktycznie...byłem przekonany że wersja L&K ma tylko przednią szybe dzwiękochłonna w standardzie a nie boczne :) to fakt, troche z czapy te pakiety. A co do konfiguratora to mi diler pisał, że im ich konfigurator nie działa więc nie może mi na razie dilerskiej wyceny zrobić, więc to wszystko pewnie jeszcze nie jest dograne, bo ja mu swoja konfigurację w mailu na podstawie cennika wysłałem, bo właśnie ten konfigurator na stronie skody cos mi nie pasował:)

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Mans »

MałGorzata pisze:
19 lip 2020, 17:05
I teraz mam zagwozdkę co wybrać? Hybrydę czy Diesla?
@MałGorzata zależy czy potrzebujesz napędu 4x4 :?
Jeśli tak to w Kodiaqu będzie on dostępny tylko z silnkami Diesla
bo przecież ten 1.4 TSI Plug-In Hybrid 160 kW (218 KM) ma mieć tylko 4x2 :roll:
Chyba, że poczekasz na elektryczny model Enyaq ;)
Premiera już za chwilę :)
https://www.samar.pl/__/3/3.a/108972/Pr ... cale=pl_PL

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Sublime »

Mans pisze:
22 lip 2020, 13:36
MałGorzata pisze:
19 lip 2020, 17:05
I teraz mam zagwozdkę co wybrać? Hybrydę czy Diesla?
@MałGorzata zależy czy potrzebujesz napędu 4x4 :?
Jeśli tak to w Kodiaqu będzie on dostępny tylko z silnkami Diesla
bo przecież ten 1.4 TSI Plug-In Hybrid 160 kW (218 KM) ma mieć tylko 4x2 :roll:
Chyba, że poczekasz na elektryczny model Enyaq ;)
Premiera już za chwilę :)
https://www.samar.pl/__/3/3.a/108972/Pr ... cale=pl_PL
ejj Wy tak na serio, że nie będzie od tego 47 tygodnia br możliwości zamówienia 2,0TSI 190KM 4x4 ? :( jak żyć? jak jeździć?

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq 2021

Post autor: MałGorzata »

No to będzie diesel. Z 4x4 nie zrezygnuję.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ