Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Sublime »

adrian.bartoszuk pisze:
06 sie 2020, 14:52
Nowe ciekawe wieści odnośnie mojego kodiaqa. Start produkcji 45 tydzień ! Czyli po 27 tygodniach od zamówienia.
a co w temacie felg? Dostaniesz VEGI? Zamówiłeś L&K? u którego dealera?



Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


adrian.bartoszuk
Posty: 43
Rejestracja: 17 maja 2020, 13:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: adrian.bartoszuk »

Ma być na 20. Sportline. Nie chce mi się tyle jeszcze czekać. Pół roku na skode

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: TOMEQ »

Odnośnie felg VEGA 20" czasami bywa tak że jest problem z ich dostępnością lub terminowymi dostawami od poddostawcy, co wpływa na termin produkcji samochodu lub nawet jego opóźnienie. Niemal identyczna sytuacja była rok temu jak w połowie sierpnia zamawiałem swojego KODIAQa Sportline i cholernie podobają mi się felgi VEGA 20" i cały czaś żałuję że ich nie mam w swoim KODIAQu ale wolałem nie ryzykować i z nich zrezygnować jakby auto miało się nie wyprodukować przed 48 tygodniem 2019 roku kiedy to wprowadzono szereg zmian w wyposażeniu na minus przed czym chciałem się uchronić. Swojego KODIAQa Sportline 2.0 TSI zamówiłem dokładnie 16 sierpnia a wyprodukował się w 46 tygodniu, trochę wcześniej Stinger zamówił też Sportline z tym że w odróżnieniu ode mnie dodatkowo z felgami VEGA 20", pakietem cargo i pomimo że planowany termin produkcji jego miśka miał być wcześniejszy niż mojego z niewiadomych powodów, może właśnie felg VEGA albo latarki wchodzącej w skład pakietu cargo z którą wówczas były problemy z jej dostępnością, opóźnił się termin produkcji i nie zdążył się wyprodukować przed wprowadzeniem zmian wyposażeniowych. Może rzeczywiście powodem opóźnienia były felgi VEGA dlatego w tym roku importer od razu wyrzuca te felgi z konfiguracji aby nie dopuścić do tego że samochód nie wyprodukuje się przed zakończeniem produkcji KODIAQów z silnikami 2.0 TSI i może lepiej będzie nie upierać się przy tych felgach żeby w ogóle załapać się na silnik 2.0TSI bo jak przychodzi termin produkcji samochodu a brakuje jakiegoś elementu z wyposażenia dodatkowego to nikt nie pyta się czy produkować auto z tym elementem czy bez niego, tylko wyrzucają takie auto z produkcji i nie raz kończy się to anulacją zamówienia przez klienta, ponieważ nie da się już wyprodukować auta w takiej konfiguracji jakiej chciał i osobiście doszedłem do wniosku że felgi są akurat takim elementem który zawsze będzie można kupić osobno i wymienić a przykładowo takiego silnika już nie ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

adrian.bartoszuk
Posty: 43
Rejestracja: 17 maja 2020, 13:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: adrian.bartoszuk »

Zaproponowałem im ze jak nie ma 20 to niech mi na 19 dadzą zimówki a vega sobie kupię z letnimi. Ale napisali ze dostanę te 20. Na Allegro są 20 vega. Ponoć bez jakichkolwiek uszkodzeń za 4500.

adrian.bartoszuk
Posty: 43
Rejestracja: 17 maja 2020, 13:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: adrian.bartoszuk »

Chociaż nie chce mi się czekać jeszcze 15 tygodni i dostać auto z końcówki roku. Wiecie jak to później wyglada. W styczniu to już auto z poprzedniego roku będzie. A tylko 1,5 miesiąca.
Tarraco fr maja u mnie w Bielsku do sprzedania z tym samym silnikiem.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: TOMEQ »

Ja swojego KODIAQa zamówionego 16 sierpnia odbierałem na początku grudnia i że akurat był to okres w którym obowiązywała wyprzedaż rocznika w której w przypadku KODIAQa był rabat 8000zł to również otrzymałem owy rabat. Jednak w nie każdym salonie chcą przyznawać te rabaty wyprzedażowe na auta pod zamówienie do produkcji, bo twierdzą że wtedy rabat wyprzedażowy nie obowiązuje i że owszem jest taka możliwość ale zakupu trzeba dokonać na inną osobę niż było zamówienie, ale dla chcącego nic trudnego i przy zamawianiu sprzedawca sam wspomniał że jeśli auto byłoby odbierane na przełomie roku to jest w stanie załatwić rabat wyprzedażowy, chociaż sam nie przypuszczał że ten rabat będzie taki wysoki bo wcześniejsze lata było to 5 i 3 tysiące, ale słowa dotrzymał i załatwił rabat bez żadnego kombinowania ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

marleo
Posty: 16
Rejestracja: 13 sie 2020, 22:41
Samochód: Kodiaq l&k

Re: Kodiaq 2021

Post autor: marleo »

Czy ktoś z szanownego grona posiada wiedzę dotyczącą tego czy jednostka 200 km, która od 37 tyg zastąpi 190 km będzie wymagała dopłaty?

Hugus
Posty: 40
Rejestracja: 28 maja 2020, 21:15
Lokalizacja: Serock
Samochód: Kodiaq style szary steel 2.0 tdi 190km 4x4 DSG

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Hugus »

Też nie to interesuje.
Style szary steel 2.0 TDI 190 KM 4x4 DSG RM2021

marleo
Posty: 16
Rejestracja: 13 sie 2020, 22:41
Samochód: Kodiaq l&k

Re: Kodiaq 2021

Post autor: marleo »

Silniki 200 km od 38,39 tyg. Ktoś słyszał o tej informacji?

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: biokd »

W kwestii silnika 2.0 TSI 190KM, który ma być produkowany do 50. tygodnia. Dilerzy mówia tylko tyle, że jest koniec produkcji, ale nie calkowity i moze sillnik wróci w zmienionej formie. Skoda Czechy nie ma o dziwo wiedzy na ten temat, bo pisalem do nich i tak mi odpowiedzieli, że nie wiedzą, ale Skoda Polska (przez ich FB funpage) napisala że w pierwszym kwartale 2021 pojawi sie nowa generacja silnika o tej samej mocy i pojemności.

ODPOWIEDZ