Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: longmanpl »

dede pisze:
08 lip 2021, 7:52
Jest pierwszy polski test. Chyba trochę przesłodzony.
Dziennikarze pokroju Pertyn, Zachar (lubię słuchać), muszą słodzić i być mało krytyczni a przynajmniej krytyczni dyplomatycznie - inaczej mogą nie dostać aut z parku prasowego następnym razem ;)

Przykładem, gdzie dziennikarze motoryzacyjni nie chcą się wtrącać, jest sprawa Mercedesa AMG 63 za 1 mln - na YT jest sporo materiału o tym.

A co do filmu, Pertyn ględzi twierdząc, że w Seacie Tarraco DCC jest standardem w wyższych wersjach wyposażenia - nie jest ;)



Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


Mariolorian
Posty: 9
Rejestracja: 08 lip 2021, 12:03
Samochód: Skoda Octavia 3 1.4 TSI BlackLine

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Mariolorian »

Jak ktoś ma godzinę czasu i zniesie automatyczne tłumaczenie to można jeszcze obejrzeć tutaj:

Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Hygge »

Jest i kolejny polski test


dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Kodiaq 2021

Post autor: dede »

Zaskoczyło mnie te info odnośnie wyeliminowania skrzypienia plastików itp. W żadnych materiałach prasowych takich informacji nie widziałem. Ciekawe ile jest w tym prawdy ? Swoją drogą sprzedawca poinformował mnie o tym, że od 48 tyg podobno grill w wersji style ma być taki jak w L&K + jeszcze jakieś mniej istotę zmiany. Czy ktoś z kolegów lub koleżanek otrzymał podobną informację ?

dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Kodiaq 2021

Post autor: dratuszny »

dede pisze:
08 lip 2021, 12:40
Zaskoczyło mnie te info odnośnie wyeliminowania skrzypienia plastików itp. W żadnych materiałach prasowych takich informacji nie widziałem. Ciekawe ile jest w tym prawdy ? Swoją drogą sprzedawca poinformował mnie o tym, że od 48 tyg podobno grill w wersji style ma być taki jak w L&K + jeszcze jakieś mniej istotę zmiany. Czy ktoś z kolegów lub koleżanek otrzymał podobną informację ?
A jak on to sprawdził, że plastik nie skrzypi, przecież tym trzeba pojeździć z 10 tys km żeby zaczęło coś skrzypieć:) ustawka jak nic

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: longmanpl »

dede pisze:
08 lip 2021, 12:40
Zaskoczyło mnie te info odnośnie wyeliminowania skrzypienia plastików itp. W żadnych materiałach prasowych takich informacji nie widziałem. Ciekawe ile jest w tym prawdy ? ...
I to jest właśnie przykład "słodzenia".
Nie wiem jak w Skodzie, ale niektóre auta skrzypią już od nowości. Zachar wskazał np. na skrzypiące kratki nawiewów w środkowej konsoli Tarraco.
U mnie w Oplu cisza nawet po 3ech latach, aczkolwiek przebieg jeszcze mały - mniej niż 50kkm. Natomiast niektórzy narzekali na skrzypiącą obudowę head-upa (u mnie cisza) po wyjeździe z salonu - za mało pianki montażowej.

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: baw »

Wg mnie Pertyn jako jedyny polski sędzia CAr of the year ma z założenia dostęp do aut. Poza tym, potrafi auta tego samej producenta czy z tej samej grupy tak samo chwalić jak i ganić.

Ja jego recenzje odbieram nie jako słodzone, tylko taki ma styl bycia chyba. Jest stonowany i wyważony.

dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Kodiaq 2021

Post autor: dede »

Ja jeździłem insignią A. Jak sprzedawałem miała 10 lat i 122 000 km. Do końca nic w środku nie trzeszczało podczas jazdy. A jakość materiałów nieporównywalnie lepsza niż w kodiaqu. W omawianej skodzie natomiast w kilku egzemplarzach salonowych spotkałem się z trzeszczącymi pochwytami do zamykania drzwi (filmik z opisywanym problemem jest gdzieś na forum).
Interesuje mnie natomiast wygląd standardowej tapicerki wersji style. Narazie chyba tylko na jednym filmiku ją widziałem. Większość testowanych wersji ma natomiast nowe fotele ergonomiczne lub sportowe.

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Mans »

Kolejny test ;)

Mariolorian
Posty: 9
Rejestracja: 08 lip 2021, 12:03
Samochód: Skoda Octavia 3 1.4 TSI BlackLine

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Mariolorian »

I kolejny:

ODPOWIEDZ