Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Kodiaq 2021

Post autor: VoytaZ »

Taka, że żeby np obniżyć temperaturę nie muszę 10 razy klikać i nie muszę się odrywać od patrzenia na drogę.


Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kodiaq 2021

Post autor: bubuś »

D10ni pisze:
08 lut 2021, 13:35
Nie wiem co chcesz przez to powiedzieć. Dotychczas nikt nie umywał rąk. Jak były problemy ze Skoda Connect, osoby które reklamowały dostawały rekompensatę w postaci darmowych miesięcy korzystania z usługi. (...).
Nie mogę się z tym zgodzić. Ja reklamowałem brak dostępu do usługi przez dość długi okres czasu i olali mnie. Skończyło się na kilkukrotnej pisaninie i obiecankach, ze wszystko będzie OK.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kodiaq 2021

Post autor: bubuś »

VoytaZ pisze:
09 lut 2021, 20:55
To jest po prostu niebezpieczne... gapienie się w tablet podczas jazdy przypomina pieszego przechodzącego przez jezdnie z głowa w smartfonie
Czymś ludzi muszą kusić i ogłupiać, byleby pokazać, jak atrakcyjny towar oferują i oskubać z kasy.
Najlepiej mamić, tak jak dzieci lub kobitki, świecidełkami, bajerami, które nie dość, że nic nowego nie wnoszą do funkcjonalności (bo prowadzą do tego samego efektu, tylko inną drogą, w inny sposób), to jeszcze zwiększają ryzyko pojawienia się awarii, odwracają uwagę kierowcy, który miast skupić się na kierowaniu kombinuje 9a to jak zmienić w czasie jazdy kolory, a to widok na VC, itp.).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Kodiaq 2021

Post autor: stingerA6 »

To wszystko co piszecie to sprawa gustu właściciela/kierowcy.
Nigdy nie dogodzi się wszystkim (o czym mówi mój podpis w sygnaturze).

Teraz proszę o skupienie się na głównym wątku tego tematu.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kodiaq 2021

Post autor: bubuś »

stingerA6 pisze:
10 lut 2021, 8:19
To wszystko co piszecie to sprawa gustu właściciela/kierowcy.
Nigdy nie dogodzi się wszystkim (o czym mówi mój podpis w sygnaturze).

Teraz proszę o skupienie się na głównym wątku tego tematu.
Niestety przyjacielu, to nie jest sprawa gustu. To sprawa naszego zdrowia, w tym psychicznego.

Wystarczy trochę zgłębić wiedzy o szkodliwych skutkach rezygnacji z oświetlenia żarowego na rzecz oszczędnościowego ledowego, które bardzo silnie emituje szkodliwe dla człowieka światło NIEBIESKIE.
W skrócie światło to zaburza synchronizację mózgu burząc funkcjonowanie naszego wewnętrznego zegara, skutkując m.inn. problemami z zasypianiem, depresjami, zaburzeniami apetytu i przemiany materii.

Nie dość, że wpakowano to światło do smartfonów, tabletów, laptopów, ledowego oświetlenia naszych mieszkań, to jeszcze bezczelnie ładują szkodliwe monitory do aut i każą nam się z tego cieszyć. Chcą byśmy gapili się w to niebieskie światło i później zastanawiali się dlaczego jesteśmy nerwowi, mamy zaburzenia przemiany materii, itp. A potem galopem do apteki po lekarstwa na sen, na uspokojenie, itp.
Ekolodzy wszelkiej maści powinni zostać strąceni do otchłani piekła i tam gotować się w smole.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Kodiaq 2021

Post autor: baw »

biokd pisze:
09 lut 2021, 22:10
VoytaZ pisze:
09 lut 2021, 20:55
To jest po prostu niebezpieczne... gapienie się w tablet podczas jazdy przypomina pieszego przechodzącego przez jezdnie z głowa w smartfonie
A jaka jest róznica w gapieniu sie w "tablet" w aucie z fizycznymi przyciskami, a tym bez fizycznych przycisków? Chodzi mi o postęp motoryzacji, który zmierza w stronę coraz większej automatyzacji i upraszczania kierowcom życia, co nie zwalnia kierowcy od myślenia, tego się po prostu nie uniknie, jeszcze trochę i znikną diesle, potem benzyniaki i zostaną elektryki, kwestia kilku pokoleń, get used to it:)
Akurat tabletyzacja ma niewiele wspólnego z postępem motoryzacji. Zatabletowanie wszystkiego i wyrzucenie przycisków fizycznych jest kwestią oszczędności koncernów. Tańszym rozwiązaniem jest wrzucenie wszystkiego w tablet i zaprogramowanie niż robienie konsoli z przyciskami fizycznymi, z których każdy odpowiada za coś innego.

tmiodek
Posty: 54
Rejestracja: 28 gru 2019, 23:08
Samochód: Zamówiony KODIAQ SPORTLINE

Re: Kodiaq 2021

Post autor: tmiodek »

SZWEDZI JUZ POTWIEDZAJA FL KODIAQ-A
https://www.skoda.se/modeller/kodiaq/kodiaq

Obrazek

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Mans »

Czyli FL Kodiaqa nastąpi w czerwcu tego roku od 25 tygodnia produkcji ;)
Wreszcie wiadomo jakie będą zmiany od RM2022 :)
Najbardziej zaintrygował mnie ten szczegół dotyczący samego wnętrza po lifcie :o
Cyt...
"Nowe materiały i wyrafinowany wystrój wnętrza o zwiększonym poziomie szczegółowości"
No i najważniejsza zmiana na ,którą wszyscy czekaliśmy 8-)
"Reflektory LED Matrix i tylne światła LED, w tym animowane kierunkowskazy i „powitanie”
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq 2021

Post autor: MałGorzata »

Dziś poszło zamówienie na ENYAQA. Cena końcowa jak za L&K 2.0 TDI 200KM z bogatym wyposażeniem dodatkowym. Z tym, że w Enyaqu nie ma Cantona, skórzanej tapicerki czy napędu 4x4. Są za to światła Matrix LED, preadeptive cruise control, wyświetlacz Head-up z rozszerzoną rzeczywistością, ekran 13" oraz klimatyzacja postojowa. Pozostałe elementy wyposażenia te same. Jest też różnica w eksploatacji. Cena 100km to 17zł zakładając ładowanie w domu.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Kodiaq 2021

Post autor: stingerA6 »

Gratulacje.
Czas tworzyć nowy dział w temacie nasze auto - inne auta po Kodiaq.

Wracając do Kodiaq RM 2021 - wreszcie nadejdą matrixy.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ