Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Mans »

Sportline, RS oraz L&K 8-)








Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2590
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Malenstwo8 »

Nie każdy lift wychodzi dobrze i nie każdy jest potrzebny.
Gdybym dzisiaj kupował Kodiaqa kupiłbym wersje sprzed liftu. Jest po prostu bardziej charakterna.

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Mans »

Moim zdaniem lifting Kodiaqa przyszedł w samą porę bo przód i tył wyglądał już tak trochę staro
a obecnie dzięki nowemu grillowi i światłom Led Matrix auto zyskało nową świeżość i bardziej nowoczesny styl.
Światła Led z tyłu też na plus 8-)
W starszej wersji zawsze drażniła mnie ta spora szczelina z przodu między grillem a zderzakiem :?
Na szczęście teraz jest wreszcie tak jak być powinno ;)

https://autogaleria.pl/skoda-kodiaq-facelifting-2021

Obrazek

Wiem ,że o gustach ble...ble...ble... itd....
ale wersja SportLine wygląda teraz fenomenalnie 8-)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2021, 18:52 przez Mans, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: TOMEQ »

Jak to bywa przy liftingach, głównie zmiana lamp i zderzaków. Kształt przednich reflektorów i tylnych lamp łącznie z odblaskami sprowadza się do zmiany kształtu obrysu, dotychczas był to kształty które tworzyły je proste linie, a teraz mają nieregularne kształty pełne łuków czy załamań. Przednie reflektory kształtem bardzo przypominają te z mondeo, szczególnie z włączonymi światłami do jazdy dziennej. Teraz dodają trochę więcej drapieżności, bo wyglądają choćby były jakby "przymrużone" chociaż te dotychczasowe dzięki pochylonemu kształtu także nadawały drapieżnego charakterowi KODIAQ-owi, ale te wcześniejsze większe chyba bardziej pasowały do wielkości całego auta. W tylnych lampach jeśli się nie mylę to jeśli chodzi o zarys zewnętrzny to zmieniła się chyba tylko dolna linia i jakby zmieniając zderzak i te lampy w dotychczasowym można byłoby mieć wersję poliftową. Natomiast sam tylny zderzak oprócz wspomnianej dolnej linii zarysu tylnych lamp i kształtu odblasków chyba niewiele się zmieniło, przynajmniej w wersji Sportline i L&K chyba że nie dopatrzyłem się innych zmian, jeśli tak jest to mnie poprawcie. Przedni zderzak w odróżnieniu do tylnego znacznie się zmienił, poza samym kształtem dodano na skrajach "łapacze" powietrza, które wcześniej były chyba tylko w RS-ie, a w tym zderzak się zmienił jeszcze bardziej i znacznie różni się od tego ze Sportline, bo dotychczas różnił się jedynie kształtem jednej listwy, która miała załamany kształt w odróżnieniu od prostej w pozostałych wersjach, przez co na drodze ciężko było odróżnić RS-a od Sportline, a teraz dzięki pionowym poprzeczką będziemy to już bezproblemowe. Tyle byłoby różnic zewnętrznych ,a no jeszcze lotka nad tylną szybą, jest teraz o wiele większa.
Natomiast we wnętrzu bardzo duże wrażenie zrobiło na mnie obszycie kokpitu materiałem niczym skóra, choćby z klasy premium i to z pewnością będzie się wszystkim podobać. Pytanie tylko czy będzie to w standardzie. I to chyba tyle co może się podobać, bo przykładowo okrągłe głośniki w boczkach drzwi wyglądają... z pewnością to kwestia gustu ale wcześniej wyglądało to chyba bardziej estetycznie i były dyskretniej zakamuflowane. Jeśli jesteśmy przy boczkach to dodano przeszycia w kształcie łuków, co może jednym się podobać innym nie. Zastanawia mnie czy w Sportline i RSie dalej będzie tam alcantara jak było to dotychczas. Zdziwiło mnie natomiast, że nie zmieniono panelu sterowania klimatyzacją itp. jak to uczyniono w Tiguanie czy Tarraco, ten dotykowy z pewnością wizualnie prezentuje się atrakcyjniej, ale już jego praktyczność obsługi jest dyskusyjna. Co jeszcze zdziwiło to widok menu systemu infotainment widocznego na zdjęciach, czyżby wrócili do starego widoku? Bo w między czasie przecież menu miało układ kaskadowy co widać na jednym ze zdjęć wrzuconych przez Mans.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Sublime »

Infotainment na Columbusie wygląda jak ten z RM 2021, czyli MIB-3. Natomiast to co na wszystkich zdjęciach przykuwa moją uwagę to VC - wygląda dużo bardziej podobnie do tego w O4.. :roll:

Sturnn
Posty: 45
Rejestracja: 01 paź 2020, 11:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Sturnn »

Sublime pisze:
13 kwie 2021, 14:59
Natomiast to co na wszystkich zdjęciach przykuwa moją uwagę to VC - wygląda dużo bardziej podobnie do tego w O4.. :roll:
Też mi sie wydaje, ze to ten nowy VC, ten z nowych modeli.

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Mans »

TOMEQ pisze:
13 kwie 2021, 14:52
Tyle byłoby różnic zewnętrznych ,a no jeszcze lotka nad tylną szybą, jest teraz o wiele większa.
Lotka jest większa bo z tego co wyczytałem na czeskiej stronie zmienił się trochę kąt pochylenia oraz wielkość szyby z tyłu :?
Tutaj można sobie poczytać o wszystkich zmianach w Kodiaqu po FL
https://www.auto.cz/skoda-predstavuje-m ... nak-138729
Całość po polsku (tłumacz Google) ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kodiaq 2021

Post autor: bubuś »

Malenstwo8 pisze:
13 kwie 2021, 14:23
Nie każdy lift wychodzi dobrze i nie każdy jest potrzebny.
Gdybym dzisiaj kupował Kodiaqa kupiłbym wersje sprzed liftu. Jest po prostu bardziej charakterna.
Z liftem jest podobnie, jak z poprawkami/aktualizacjami apek, czy to na lapka, czy smartfona.
Pierwsza, oryginalna myśl i wersja jest zawsze najlepsza/optymalna, przemyślana. W poprawkach zaś, programista/konstruktor zawsze cos pop...li, bo koniecznie trzeba coś zmienić gdyż czas upływa, a pomysłu mądrego brak. Więc by było niby lepiej robi się jakąś kosmetykę, coś poprzestawia. Wychodzi, jak zawsze chała.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Mans »

Sublime pisze:
13 kwie 2021, 14:59
Infotainment na Columbusie wygląda jak ten z RM 2021, czyli MIB-3. Natomiast to co na wszystkich zdjęciach przykuwa moją uwagę to VC - wygląda dużo bardziej podobnie do tego w O4.. :roll:
VC niby jest podobny w Kodiaqu FL do Octavii 4 ale jest jednak trochę inny :?

Octavia 4 ;)
Obrazek

Kodiaq FL ;)
Obrazek

Nowy Infotainment ;)

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2021, 18:55 przez Mans, łącznie zmieniany 5 razy.

Malenstwo8
Posty: 2590
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Malenstwo8 »

bubuś pisze:
13 kwie 2021, 15:19
Malenstwo8 pisze:
13 kwie 2021, 14:23
Nie każdy lift wychodzi dobrze i nie każdy jest potrzebny.
Gdybym dzisiaj kupował Kodiaqa kupiłbym wersje sprzed liftu. Jest po prostu bardziej charakterna.
Z liftem jest podobnie, jak z poprawkami/aktualizacjami apek, czy to na lapka, czy smartfona.
Pierwsza, oryginalna myśl i wersja jest zawsze najlepsza/optymalna, przemyślana. W poprawkach zaś, programista/konstruktor zawsze cos pop...li, bo koniecznie trzeba coś zmienić gdyż czas upływa, a pomysłu mądrego brak. Więc by było niby lepiej robi się jakąś kosmetykę, coś poprzestawia. Wychodzi, jak zawsze chała.
Dokładnie tak. Kumpel jest programistą w znanym banku. Odpowiada za apki mobilne. Kiedyś go zapytałem, czemu co chwila zmieniają coś, co działa i jest ok, a z każdą poprawką ta apka coraz bardziej wk....a. Odpowiedział - gdybyśmy nie zmieniali tej apki, bylibyśmy niepotrzebni. Musimy coś robić, żeby brać pensję 😁

ODPOWIEDZ