Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Bulbulator
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2020, 18:37
Samochód: Honda crv 1.8

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Bulbulator »

Sturnn pisze:
18 lis 2020, 1:23
Trudno żeby wprowadzali FL jak mają problem z produkcją już zamówionych aut. Są ludzie co od Mają czekają.
W sumie też czekałem 7 miesięcy... ale moje płynęło dodatkowo z Japonii :D



Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


Sturnn
Posty: 45
Rejestracja: 01 paź 2020, 11:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Sturnn »

Bulbulator pisze:
18 lis 2020, 6:33
W sumie też czekałem 7 miesięcy... ale moje płynęło dodatkowo z Japonii :D
Kodiaqa w Japoni składają?! :D Co to było? Przy Japońskim podejściu do konfigurowania aut myślałem,że się z placu bierze po prostu :)

domika
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2020, 8:08
Samochód: tucson, 1,6 gdi

Re: Kodiaq 2021

Post autor: domika »

Witam wszystkich miłośników Kodiaq'a
Jestem nowa i na grupie w temacie skody
obecnie mam innego crossovera lub suva, jak kto woli :)
od tego roku zastanawiam się nad Kodiaq i mam dylemat, rozważam dwa modele, SPORTLINE benzyna lub RS
cena znacznie wyższa ale czy za tym idą także jakieś inne plusy?
czytam, oglądam, już nawet w pewnym momencie po filmikach chciałam zrezygnowac ze Skody ale nie ma też w czym wybierać w takich pieniądzach

Głównym nurtującym mnie tematem jest przyspieszenie przy ruszaniu, nigdy nie miałam samochodu w automacie

z góry dziękuję

Bulbulator
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2020, 18:37
Samochód: Honda crv 1.8

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Bulbulator »

Sturnn pisze:
18 lis 2020, 8:14
Bulbulator pisze:
18 lis 2020, 6:33
W sumie też czekałem 7 miesięcy... ale moje płynęło dodatkowo z Japonii :D
Kodiaqa w Japoni składają?! :D Co to było? Przy Japońskim podejściu do konfigurowania aut myślałem,że się z placu bierze po prostu :)
Przynajmniej w japońskich autach nie trzeba drugie tyle kasy wywalić na to, żeby auto miało jakiekolwiek funkcje i wygląd, tylko masz trzy pakiety i koniec :D

Sturnn
Posty: 45
Rejestracja: 01 paź 2020, 11:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Sturnn »

Bulbulator pisze:
18 lis 2020, 11:53
Przynajmniej w japońskich autach nie trzeba drugie tyle kasy wywalić na to, żeby auto miało jakiekolwiek funkcje i wygląd, tylko masz trzy pakiety i koniec :D
Nie krytykuje tego, nawet wolę takie podejscie Ale czasem żeby mieć jedna funkcję na jakiej człowiekowi zależy trzeba podnosic o jedną wersję wyposażenia do gory. RAV4 dobry przyklad tego lub nowe Sorento bo Koreańczycy wyznają ta sama filozofię. Wersja L fajnie wyposażona Ale człowiek by dodał sobie parę bajerów bez koniecznie doplacania do XL...

Bulbulator
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2020, 18:37
Samochód: Honda crv 1.8

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Bulbulator »

Sturnn pisze:
18 lis 2020, 12:33
Bulbulator pisze:
18 lis 2020, 11:53
Przynajmniej w japońskich autach nie trzeba drugie tyle kasy wywalić na to, żeby auto miało jakiekolwiek funkcje i wygląd, tylko masz trzy pakiety i koniec :D
Nie krytykuje tego, nawet wolę takie podejscie Ale czasem żeby mieć jedna funkcję na jakiej człowiekowi zależy trzeba podnosic o jedną wersję wyposażenia do gory. RAV4 dobry przyklad tego lub nowe Sorento bo Koreańczycy wyznają ta sama filozofię. Wersja L fajnie wyposażona Ale człowiek by dodał sobie parę bajerów bez koniecznie doplacania do XL...
Oczywiście, zgadzam się. Każdy producent ma dwie strony medalu...

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kodiaq 2021

Post autor: D10ni »

domika pisze:
18 lis 2020, 8:15
od tego roku zastanawiam się nad Kodiaq i mam dylemat, rozważam dwa modele, SPORTLINE benzyna lub RS
cena znacznie wyższa ale czy za tym idą także jakieś inne plusy?
czytam, oglądam, już nawet w pewnym momencie po filmikach chciałam zrezygnowac ze Skody ale nie ma też w czym wybierać w takich pieniądzach
Skoda ma wiele zalet, w tym bardzo dobry stosunek funkcjonalności do ceny. Ja szukając SUVa miałem bardzo konkretne wymagania i mimo że Kodiaq je spełniał, był ostatni w kolejce. Jazdy próbne kilkoma samochodami od razu z kilku marek mnie wyleczyły. Zdecydowanie sugeruję jazdę próbną, bo to wiele daje.
Sportline to wersja wyposażenia, którą możesz mieć z silnikiem 1.5 jak i 2.0 z różnymi mocami. RS to z kolei najmocniejszy silnik + rajdowy sznyt + kilka niedostępnych nigdzie indziej dodatków, np sztuczna podmiana dźwięku silnika. Wszystko zależy czego potrzebujesz czy co Cię kusi.
Głównym nurtującym mnie tematem jest przyspieszenie przy ruszaniu, nigdy nie miałam samochodu w automacie
Skodowskie DSG są jakie są. Są tak zaprogramowane (w każdym razie te w Sportline), że wciśnięcie gazu nie ma bezpośredniego liniowego przełożenia na przyspieszenie, jak to ma miejsce w manualu. Co nie zmienia faktu że mój dieselek 2.0 robi chyba 8.4 do setki, co na SUVa z tą wagą i aerodynamiką kiosku ruchu jest niezłym wynikiem. Taki Saang Yong Rexton nie podaje nigdzie tej wartości, bo według nich "SUV nie musi".
Ale najlepiej się przekonać na jeździe próbnej, poprosić sprzedawcę aby pokazał Ci "Launch Control" (chyba tak się nazywa ta "procedura startu")
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Kodiaq 2021

Post autor: VoytaZ »

domika pisze:
18 lis 2020, 8:15
Witam wszystkich miłośników Kodiaq'a
Jestem nowa i na grupie w temacie skody
obecnie mam innego crossovera lub suva, jak kto woli :)
od tego roku zastanawiam się nad Kodiaq i mam dylemat, rozważam dwa modele, SPORTLINE benzyna lub RS
cena znacznie wyższa ale czy za tym idą także jakieś inne plusy?
czytam, oglądam, już nawet w pewnym momencie po filmikach chciałam zrezygnowac ze Skody ale nie ma też w czym wybierać w takich pieniądzach

Głównym nurtującym mnie tematem jest przyspieszenie przy ruszaniu, nigdy nie miałam samochodu w automacie

z góry dziękuję
Wziąłbym Sportline w benzynie 190KM 4x4 za 152700. Zostaje sporo kasy na dodatki które serio potrzebujesz.
Natomiast jeżeli stać Cię na RS to zobacz jeszcze Sorento w hybrydzie w wersji L.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

adrian.bartoszuk
Posty: 43
Rejestracja: 17 maja 2020, 13:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: adrian.bartoszuk »

Sturnn pisze:
18 lis 2020, 1:23
Trudno żeby wprowadzali FL jak mają problem z produkcją już zamówionych aut. Są ludzie co od Mają czekają.
Potwierdzam. Zamówiony w maju ale już zrezygnowałem z tego zamówienia.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Kodiaq 2021

Post autor: VoytaZ »

adrian.bartoszuk pisze:
18 lis 2020, 19:17
Sturnn pisze:
18 lis 2020, 1:23
Trudno żeby wprowadzali FL jak mają problem z produkcją już zamówionych aut. Są ludzie co od Mają czekają.
Potwierdzam. Zamówiony w maju ale już zrezygnowałem z tego zamówienia.
Nie straszcie mnie, bo zamówiłem 2 tyg temu. Mam potwierdzoną datę produkcji na 1 tydzień 2021. Myślicie, ze będzie tak duża obsuwa ?
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

ODPOWIEDZ