Leasing na Skodę

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Leasing na Skodę

Post autor: Malenstwo8 »

Robi się tak, bierze się leasing VW bez GAP-u. GAP bierze się z innej firmy i po sprawie. Dokładnie tak zrobiłem 3 tygodnie temu z Kamiqiem.



Sponsor

Re: Leasing na Skodę

Sponsor


Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Leasing na Skodę

Post autor: borek »

Myślicie ze jak dzisiaj potwierdziłem leasing i maja działać z rejestracja to uda się to przed świetami z odbiorem 23.12 ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Leasing na Skodę

Post autor: Malenstwo8 »

borek pisze:
19 gru 2019, 11:37
Myślicie ze jak dzisiaj potwierdziłem leasing i maja działać z rejestracja to uda się to przed świetami z odbiorem 23.12 ? Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wszystko zależy od urzędu.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Leasing na Skodę

Post autor: borek »

No tak, wiec liczę tylko na to ze leasing ma wtyki i mi dadzą radę auto zarejestrować, nie chce całe święta siedzieć jak na szpilkach i wyczekiwać odbioru


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Leasing na Skodę

Post autor: Shazan »

Wiesz rejestracja to jedno a wpływ pieniędzy od banku do dealera to drugie...ja mam auto od poniedziałku zarejestrowane ale dealer nie wyda mi samochodu dopóki nie dostanie pełnej kwoty za samochód od banku. A powiem Ci że mam wariant optymistyczny bo leasing w VW banku więc najprostsza, w teorii, droga... A teraz załadowani są robotą więc zatwierdzenia i przelewy się opóźniają :(

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Leasing na Skodę

Post autor: klimas7 »

Malenstwo8 pisze:
18 gru 2019, 8:40
Robi się tak, bierze się leasing VW bez GAP-u. GAP bierze się z innej firmy i po sprawie. Dokładnie tak zrobiłem 3 tygodnie temu z Kamiqiem.
Mi niedawno powiedziano w Skodzie, że nie można wziąć leasingu VW (101%, 20% wkład, 36 msc, 1% wykup) bez GAP RTI, które jest dosyć wysokie (łącznie 3,5% wartości samochodu). Albo ściemniają, albo się coś zmieniło.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Leasing na Skodę

Post autor: Malenstwo8 »

klimas7 pisze:
28 lut 2020, 6:40
Malenstwo8 pisze:
18 gru 2019, 8:40
Robi się tak, bierze się leasing VW bez GAP-u. GAP bierze się z innej firmy i po sprawie. Dokładnie tak zrobiłem 3 tygodnie temu z Kamiqiem.
Mi niedawno powiedziano w Skodzie, że nie można wziąć leasingu VW (101%, 20% wkład, 36 msc, 1% wykup) bez GAP RTI, które jest dosyć wysokie (łącznie 3,5% wartości samochodu). Albo ściemniają, albo się coś zmieniło.
Mnie GAP polecili w salonie od zewnętrznego dostawcy z którym salon ma umowę. Nie było żadnego problemu. Z kolei Kodiaqa mam "zgapowanego" razem z leasingiem w Aliorze i tez jest spoko. Różnica jest taka, że za Kodiaqa płacę w ratach w co miesiecznych FV VAT, a za Kamiqa zapłaciłem jednorazowo.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Leasing na Skodę

Post autor: klimas7 »

Malenstwo8 pisze:
28 lut 2020, 8:26
klimas7 pisze:
28 lut 2020, 6:40
Malenstwo8 pisze:
18 gru 2019, 8:40
Robi się tak, bierze się leasing VW bez GAP-u. GAP bierze się z innej firmy i po sprawie. Dokładnie tak zrobiłem 3 tygodnie temu z Kamiqiem.
Mi niedawno powiedziano w Skodzie, że nie można wziąć leasingu VW (101%, 20% wkład, 36 msc, 1% wykup) bez GAP RTI, które jest dosyć wysokie (łącznie 3,5% wartości samochodu). Albo ściemniają, albo się coś zmieniło.
Mnie GAP polecili w salonie od zewnętrznego dostawcy z którym salon ma umowę. Nie było żadnego problemu. Z kolei Kodiaqa mam "zgapowanego" razem z leasingiem w Aliorze i tez jest spoko. Różnica jest taka, że za Kodiaqa płacę w ratach w co miesiecznych FV VAT, a za Kamiqa zapłaciłem jednorazowo.
Dzięki Twojemu komentarzowi dalej drążyłem temat i po wielu unikach ze strony pracownika salonu ds. finansowych dowiedziałem się, że jednak mogę zapłacić GAP gotówkowo, ubezpieczenia na 3 lata będzie mnie kosztować 1880zł jednorazowo zamiast 169zł miesięcznie, dzięki czemu oszczędzam ponad 4 tys. złotych.

Co prawda limit wypłaty GAP gotówkowego wynosi 80 tys. zł (w racie byłoby 100 tys.), ale przy wartości samochodu 167 tys., wypłata za szkodę całkowitą z AC musiałaby być niższa niż 83 tys. żeby być stratnym, co raczej jest mało prawdopodobne (167 tys. wartość samochodu - 80 tys. GAP - 4 tys. zaoszczędzona kwota).

Dziękuję, to forum pomogło mi po raz kolejny :)

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Leasing na Skodę

Post autor: Malenstwo8 »

klimas7 pisze:
09 mar 2020, 9:48
Malenstwo8 pisze:
28 lut 2020, 8:26
klimas7 pisze:
28 lut 2020, 6:40


Mi niedawno powiedziano w Skodzie, że nie można wziąć leasingu VW (101%, 20% wkład, 36 msc, 1% wykup) bez GAP RTI, które jest dosyć wysokie (łącznie 3,5% wartości samochodu). Albo ściemniają, albo się coś zmieniło.
Mnie GAP polecili w salonie od zewnętrznego dostawcy z którym salon ma umowę. Nie było żadnego problemu. Z kolei Kodiaqa mam "zgapowanego" razem z leasingiem w Aliorze i tez jest spoko. Różnica jest taka, że za Kodiaqa płacę w ratach w co miesiecznych FV VAT, a za Kamiqa zapłaciłem jednorazowo.
Dzięki Twojemu komentarzowi dalej drążyłem temat i po wielu unikach ze strony pracownika salonu ds. finansowych dowiedziałem się, że jednak mogę zapłacić GAP gotówkowo, ubezpieczenia na 3 lata będzie mnie kosztować 1880zł jednorazowo zamiast 169zł miesięcznie, dzięki czemu oszczędzam ponad 4 tys. złotych.

Co prawda limit wypłaty GAP gotówkowego wynosi 80 tys. zł (w racie byłoby 100 tys.), ale przy wartości samochodu 167 tys., wypłata za szkodę całkowitą z AC musiałaby być niższa niż 83 tys. żeby być stratnym, co raczej jest mało prawdopodobne (167 tys. wartość samochodu - 80 tys. GAP - 4 tys. zaoszczędzona kwota).

Dziękuję, to forum pomogło mi po raz kolejny :)
You are welkome 😉

ODPOWIEDZ