Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: stingerA6 »

To jest szansa na większy rabat ok 9%


"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Sponsor

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Sponsor


swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: swider »

Tak jak poprzednicy wyposażenie kwestia indywidualna. Ja osobiście mam podgrzewane siedzenia(były w standardzie i nie mogłem ich "nie brac" czy zamienić na coś innego) i w ogóle nie korzystam i uważam że to jeden obok trojstrefowej klimatyzacji zbędny gadżet. Szybę podgrzewaną Przednia mam i dość często używam. Np jak samochód stoi pod pracą 8 godzin to nie muszę czekać aż silnik się nagrzeje żeby odparować przednią szybę. Miałem wcześniej superba kombi II FL, Teraz mam Kodiaqa 7 os. I tak. Nadmieniam że rodzina 2 + 3 i jak odebrałem kodiaqa pod koniec października to się okazało po 2ch tyg że 4 dziecko przyjdzie na świat w czerwcu, uwierzcie mi wpadki w małżeństwie też się zdarzają;). Moje spostrzezenia takie : superb ma większy bagaznik i to sporo większy od kodiaqa, na kanapie z tylu jest więcej miejsca na nogi w superbie - dużo więcej ( jak 3 latek w foteliku macha nogami to kopie mi w siedzenie, a 10 miesięczny w nosidełku za pasażerem to siedzenie pasażera nie jest ustawione przynajmniej dla mnie idealnie ciut za blisko i ciut za pionowo, jak fotel ustawie tak jak mi jest wygodnie to nie zamontuje nosidełka tylem do kierunku jazdy - mam 178 cm, w superbie tego problemu nie bylo) z kolei porównując do superba II w kodiaqu jest na tylnej kanapie szerzej 8 latek ma więcej miejsca i bez gimastykowania się siedzac posrodku sam zapina pas, o 3 foteliku w kodiaqu nie ma mowy brakuje jakieś 2 cm. W superbie 3 wydaje mi się że jest szerzej niż w kodiaqu, z koleji jak tylna kanapę podsuniesz Max do przodu to bagaznik w wersji 5 os robi się jak w superbie tylko wtedy na nogi jest tyle miejsca co seicento. Bagaznik 7 os w kodiaqu jest bardzo plytki. Jak wkładam wózek to muszę demontowac z niego Pałąk bo nie mogę zasunac rolety. Licz też że Kodiaq będzie Ci palił ok 2-3 litry więcej niż superb przy tych samym silniku( na trasie odczujesz największa różnice w spalaniu bo to są prawa fizyki chodzi o opór powietrza i tego nie przeskoczych i nie słuchaj bzdur innych że to nie prawda że to zależy od jazdy) u mnie superb 2.0 tdi 215 KM i 440 NM palił w mieście 8 a trasa do 150km/h 6L, kodiaq 2.0 bitdi 240km i 500 NM pali trasa 9.5 a miasto 12 przy takim samym stylu jazdy fakt że superb miał manualne skrzynię biegów i napęd 2x4, więc doliczyć do superba należało by około 1-1.5 L żeby miał dsg i 4x4, więc roczne robiąc 12000 tys. km to te 3 litry roznicy to 1800 zl. Zaletą kodiaqa jak dla mnie jest możliwość konfiguracji 7 os, większy prześwit i większa wygoda przy wsiadaniu i wysiadaniu choć mam dopiero 37 lat ;).

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: swider »


swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: swider »

Dla potwierdzenia 3 latek za kierowca 178 cm.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: swider »

Obrazek

Obrazek

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: swider »

nosidełko za pasażerem i przytoczony wcześniej wózek z palakiem nieodpietym.

XYS
Posty: 11
Rejestracja: 14 gru 2019, 20:09
Samochód: Renault Megane 3

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: XYS »

Dzięki wszystkim za szczere i obszerne wypowiedzi. Temat rozeznania w tym aucie dopiero zaczynam. Jeszcze miesiąc temu myśleliśmy o Karoq :-)

Intensywnie czytam forum coby się dokształcić.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: Malenstwo8 »

XYS pisze:
15 gru 2019, 15:37
Dzięki wszystkim za szczere i obszerne wypowiedzi. Temat rozeznania w tym aucie dopiero zaczynam. Jeszcze miesiąc temu myśleliśmy o Karoq :-)

Intensywnie czytam forum coby się dokształcić.
Karoq a Kodiaq to dwa różne auta.

Captainslow
Posty: 54
Rejestracja: 29 wrz 2019, 19:39
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: Captainslow »

Malenstwo8 pisze:
15 gru 2019, 15:50

Karoq a Kodiaq to dwa różne auta.
Fakt, ale mam problem, zeby na drodze je nieraz rozroznic.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Auto(Kodiaq) dla rodziny 2+3

Post autor: MałGorzata »

Captainslow pisze:
15 gru 2019, 16:01
Malenstwo8 pisze:
15 gru 2019, 15:50

Karoq a Kodiaq to dwa różne auta.
Fakt, ale mam problem, zeby na deidze je nieraz rozroznic.
Z przodu i z tyłu po kształcie lamp a z boku po wielkości ostatniego okienka na wysokości bagażnika :)
Karoq bez ledów z przodu wyglada jak Fabia.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ