Zakup Kodiaqa kilka pytań

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
esek85
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2019, 10:10
Samochód: chr 2018/2019

Zakup Kodiaqa kilka pytań

Post autor: esek85 »

Witam,

rozważam zakup Kodiaqa i w związku z tym mam kilka pytań.

1 - jak to jest z tymi trzeszczącymi plastikami w środku przy jeździe po nierównych polskich drogach?

Strasznie mnie denerwuje jak coś w srodku stuka/puka/wpada w rezonans i chciałbym tego uniknąć. Dla przykładu ostatnio byłem w tej sprawie w ASO Toyota, gdyż miałem takie właśnie wpadanie w rezonans czegoś w środku (jeżdżę obecnie CHR z 2019, rok modelowy 2018) i tam od razu poważnie podeszli do sprawy, jazda próbna, lokalizacja miejsca, gdzie mamy 'świerszcza', na serwis, podklejenie jakiegoś plastiku przy drzwiach, rezultat = absoutna cisza. Czy w Skodzie tak samo podchodzą do tematu? Nie chciałbym odpowiedzi na zasadzie 'ten typ tak ma' i trzeba z tym żyć.

2 - jak to jest z systemami bezpieczeństwa - no właśnie, na ile z Waszej praktyki i codziennego użytkowania systemy typu wracanie na swój pas drogi, informowanie o zjeżdżaniu pasa, automatyczne hamowanie bo np przed nami ktoś gwałtownie zahamował się sprawdzają? W CHR one mi działają całkiem dobrze. Na video dla Kodiaqa z testów euro ncap 2017 nie wyglądało to za dobrze (uderzyło auto w manekina).

3 - na ile ten silnik 190KM benzyna się zbiera? Niestety nie miałem okazji jeździć autem, jechałem tylko jako posażer, jeszcze nadrobić się to postaram... chodzi mi o ruszanie od 0 do powiedzmy 60 oraz powiedzmy 120-160 (gdy mi siada na ekspresówce lub autostradzie kierowca BMW na zderzaku to czy mogę jeszcze szybko przyspieszyć, odjechać kawałek i wskoczyć szybko na prawy pas)

Dzięki.



Sponsor

Zakup Kodiaqa kilka pytań

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Zakup Kodiaqa kilka pytań

Post autor: Malenstwo8 »

1. U mnie trzeszczy. Wkurza na maxa.
2. Działają bardzo dobrze.
3. Mam diesela 😉

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Zakup Kodiaqa kilka pytań

Post autor: Geegs »

1- trzeszczy i rezonuje, serwis nie jest w stanie pomóc (przynajmniej mój). Na wszystko potrzebują film i dokładne wskazanie palcem "o tu".
2- jak nie są zepsute (mój wyjechał z wadliwym radarem) to działają. Najlepiej działają w trybie eco- wszystko robią z dużym wyprzedzeniem i płynnie. W tym aspekcie jest ok.
3- Mam tsi 180km i jak na takie gabaryty jest bardzo ok- nie zamula, ale królem szosy też nie jest. do 160 przyspiesza bez zadyszki. Mi osobiście wydaje się że dsg go "kastruje". Bez kickdowna jakoś lepiej się zbiera w moim mniemaniu.

cola
Posty: 61
Rejestracja: 03 maja 2018, 21:03
Samochód: KODIAQ w planie.

Re: Zakup Kodiaqa kilka pytań

Post autor: cola »

U mnie nic nie trzeszczy, 2,0 TSI zbiera się dla mnie odpowiednio. Jestem zadowolony.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Zakup Kodiaqa kilka pytań

Post autor: JED »

1. na razie nic
2. jestem zawiedziony Lane Assist
3. diesel
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Domislaw
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2019, 17:55
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0TSI 190KM

Re: Zakup Kodiaqa kilka pytań

Post autor: Domislaw »

Zrobiłem dopiero 1000 km i po tym dystansie:
1. Jest super. Nic nie rezonuje ani nie trzeszczy. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony bo auto które oglądałem w salonie trzeszczało okrutnie. Może już permanentnie rozwiązali ten problem? W tym punkcie musi wypowiedzieć się więcej osób, których auto zostało wyprodukowane w bieżącym kwartale.

2. Jest OK. Lane assist rzeczywiście czasem wyrywa kierownicę, ale mnie to nie irytuje. Nie mam uwag i zastrzeżeń do pozosatałych asystentów.

3. Subiektywnie zbiera się bardzo dobrze. Długimi jeszcze nie dostałem 😋.

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Zakup Kodiaqa kilka pytań

Post autor: polrob »

Mam dopiero 900 km auto z początku października RM 2020
Ad 1 Na razie cisza i nic nie trzeszczy także może coś od RM2020 poprawili
Ad 2 Nie mam wszystkich systemów ale Front assist jak dla mnie działa ok i wykrywa zagrożenie i reaguje jak trzeba.
Ad 3 mam inny silnik także się nie wypowiem

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Zakup Kodiaqa kilka pytań

Post autor: MILeq »

1. Jest ok, trzeszczą tylko klamki, jak jest cieplej
2. działają ok, ale obiekt przed nami się musi ruszać.
3. zapycha bardzo dobrze :mrgreen:, wiele aut wącha dymek

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Zakup Kodiaqa kilka pytań

Post autor: pstad »

Auto 2 latka 36km nadeptane ,pierwsze 180Km 2.0 TSI

1.trzeszcza ale jak narazie tylko od kierowcy.
2.Lane nie mam ale mam wszystkie kamerki itd i potrzeba zakodowac.Generalnie dzialaja dosc dobrze jak dla mnie.Samo mi juz auto pare razy zahamowalo.Mam kamerki 360 i asyatenta wyjazdu z BLIS.Calki3m sprawnie to dziala.ale Lane nie mam,ale.aktywny temp dziala.ok.Wszystko od ustawien jak szybko maja reagowac.LED automat dlugie/krotkie dziala dobrze jeszcze nie blykali ze oslepia.
3.180 zbieral sie dobrze ale tak jak juz ktos napisal jakos skrzynia nie dokonca zestrojona.W codziennym uzytkowaniu jest ok.
Wstawil3m wirusa na 230KM i teraz jakby akrzynia byla super dograna zupelnie inna jazda,nawet nie mysli tak dlugo jak na stocku.Juz nie mowie o przyspieszaniu 90-140 bo rwie jak wariat moment mam 140 a przy 140+ dalej czuc powera,nawet przy 200 dalej chce ciagnac.
Co do silnika to raczej bym sie nie ibawial bo niwe 190tki wydaja sie mocniejsze i bardziej wyrywne od starszych 180KM

Przejedz sie demowka.Ja tak zrobilem na autostradzie i rozwialo to moje watpliwosci

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Bartosz
Posty: 118
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:22
Samochód: Sportline 2.0TSI 190KM 2020

Re: Zakup Kodiaqa kilka pytań

Post autor: Bartosz »

1. Nic mi nie trzeszczy.
2. Działają nieźle. Są czujne, kilka razy już mi pomogły w rożnych sytuacjach, nawet w takich, w których bym się zupełnie nie spodziewał ich działania.
3. Z 2.0 TSI 190KM jestem bardzo zadowolony. Oczywiście, to nie osiągi jakiejś wyścigówki, ale można z niego sporo wycisnąć. Ogólnie na co dzień daje sobie doskonale radę.

ODPOWIEDZ