Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: polrob »

Ciężko mi się wypowiadać co do 4x4 (bo nie mam) ale tak realnie patrząc to wersja z DSG i 4x4 będzie cięższa o jakieś 150 kg od wersji z manualemi bez drugiej ośki, także to już będzie masa własna koło 1700 także spalanie może być wyższe o te 1,5l/100. Może ktoś z się wypowie jak ma taką wersję i ile to waży bo mój 1.5 4x2 w manualu ma w papierach 1550kg (style- tylko z pakietem comfort). Z tego co wiem dopiero od niedawna auta maja wmiarę realne wartość masy własnej w dowodzie bo kiedyś szło dla danego silnika praktycznie w każdym to samo a teraz każdy ma podane wartości dla danej wersji z danym wyposażeniem.



Sponsor

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Sponsor


wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: wujeq »

polrob pisze:
25 lis 2019, 18:31
Ciężko mi się wypowiadać co do 4x4 (bo nie mam) ale tak realnie patrząc to wersja z DSG i 4x4 będzie cięższa o jakieś 150 kg od wersji z manualemi bez drugiej ośki, także to już będzie masa własna koło 1700 także spalanie może być wyższe o te 1,5l/100. Może ktoś z się wypowie jak ma taką wersję i ile to waży bo mój 1.5 4x2 w manualu ma w papierach 1550kg (style- tylko z pakietem comfort). Z tego co wiem dopiero od niedawna auta maja wmiarę realne wartość masy własnej w dowodzie bo kiedyś szło dla danego silnika praktycznie w każdym to samo a teraz każdy ma podane wartości dla danej wersji z danym wyposażeniem.
w takim razie pytanko dla posiadaczy 1,5 TSI z 4x4 i DSG jak się Wam sprawuje autko? Z taka konfiguracją mam do kupienia auto, jeśli ktoś z Forumowiczów posiada w tej konkretnej konfiguracji proszę o napisanie kilku słów - będę wdzięczny. Dziękuję

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: D10ni »

wujeq pisze:
25 lis 2019, 16:48
wujeq pisze:
25 lis 2019, 14:03
mam jeszcze pytanie czy Amundsen da się zrezygnować z tego w wyprodukowanym aucie?
hmmm z tego co się dowiedziałem nie da się tego wymontować z auta wyprodukowanego - niepotrzebny koszt 3600 zł:(
ktoś tego używa, jakie wrażenia?
Amundsen to wbudowane mapy i Skoda Connect ze wszystkimi nieokrojonymi usługami. I możliwością podłączenia neta. I wygodnym wyświetlaniem AndroidAuto (który jest także dostępny w Bolero). Oczywiście te wbudowane mapy pokazują "pazur" z wirtualnym kokpitem.
Nawet jeśli nie potrzebujesz walorów użytkowych, to warto moim zdaniem wziąć Amundsena aby łatwiej sprzedać auto za jakiś czas.
Inna sprawa, przypomina mi się powiedzenie które ktoś przytoczył mówiąc o jakichś samochodach brytyjskich. "Skoro musisz pytać ile pali, to znaczy że cię nie stać na to auto". Dlatego warto się zastanowić - czy komfort jazdy z DSG jest wart tych dodatkowych 2-3tys ROCZNIE wydawanych na paliwo?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: wujeq »

D10ni pisze:
25 lis 2019, 19:06
Amundsen to wbudowane mapy i Skoda Connect ze wszystkimi nieokrojonymi usługami. I możliwością podłączenia neta. I wygodnym wyświetlaniem AndroidAuto (który jest także dostępny w Bolero). Oczywiście te wbudowane mapy pokazują "pazur" z wirtualnym kokpitem.
Nawet jeśli nie potrzebujesz walorów użytkowych, to warto moim zdaniem wziąć Amundsena aby łatwiej sprzedać auto za jakiś czas.
Inna sprawa, przypomina mi się powiedzenie które ktoś przytoczył mówiąc o jakichś samochodach brytyjskich. "Skoro musisz pytać ile pali, to znaczy że cię nie stać na to auto". Dlatego warto się zastanowić - czy komfort jazdy z DSG jest wart tych dodatkowych 2-3tys ROCZNIE wydawanych na paliwo?
Zgadzam w pełnej rozciągłości tyle że samochód jest z wyprzedaży rocznika i ma taką konfigurację a ja szczerze mówiąc nie potrzebowałbym tego amundsena stąd moje pytanie. Co do 4x4 i DSG aktualnie różnica około 15 tys a wersją w manualu bez 4x4. Jeszcze tylko wspomnę a propo Twojej wypowiedzi że oprócz DSG ma 4x4 co też zwiększy pewnie spalanie :)

Jako że zbliża się konieczność zadecydowania moje pytanie jak wyżej czy ktoś ma 1.5 TSI DSG 4x4 - bo w aktualnej ofercie już nie ma tej jednostki z 4x4 i DSG - pytanie czy nie było to popularne rozwiązanie? że zrezygnowano - autko jest podobno z lipca 2019.

Czy ktoś z Was ma tę konfigurację lub wie coś iwęcej na ten temat: Skoda Kodiaq 1.5 TSI ACT 4x4 DSG.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2019, 19:39 przez wujeq, łącznie zmieniany 1 raz.

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: polrob »

A skąd jeszcze taka konfiguracja 1,5 TSI z 4x4 i DSG bo już od kilku miesięcy nie ma jej w cennikach to jeszcze jakieś auta z pierwszej połowy roku chyba i ciekawe dlaczego wypadła z oferty.
Jeśli to różnica 15 tys. to chyba dobra oferta bo teraz cennikowo prawie 14 tys chcą za samo DSG

wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: wujeq »

polrob pisze:
25 lis 2019, 19:37
A skąd jeszcze taka konfiguracja 1,5 TSI z 4x4 i DSG bo już od kilku miesięcy nie ma jej w cennikach to jeszcze jakieś auta z pierwszej połowy roku chyba i ciekawe dlaczego wypadła z oferty.
Jeśli to różnica 15 tys. to chyba dobra oferta bo teraz cennikowo prawie 14 tys chcą za samo DSG
Tez się zastanawiam o co chodzi ...

Co do Twojej wypowiedzi to te 15 tys różnicy owszem ale też jest różnica w postaci amundsena (+3600zł)

Czy ktoś z Was dysponuje starym cennikiem z okresu I połowy roku lub może napisać ile zapłacił i po jakich rabatach za taką konfigurację - dziękuję

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: polrob »

Widzę że w Bydgoszczy mają też taka konfigurację w salonie.

Napisz jaka to wersja bo znalazłem cennik z kwietnia tego roku i występował taki zestaw to podam ci ile było to cennikowo
Ambition 128 800
Business 134 250
Style 139 100
Różnica w stosunku do 1.5TSI 150DSG była +9tys zł

wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: wujeq »

polrob pisze:
25 lis 2019, 19:46
Widzę że w Bydgoszczy mają też taka konfigurację w salonie.
Jeśli to ten :
https://skoda.bieranowski.pl/samochody- ... ent12.html
to nie jest taki sam bo nie ma 4x4
polrob pisze:
25 lis 2019, 19:46
Napisz jaka to wersja bo znalazłem cennik z kwietnia tego roku i występował taki zestaw to podam ci ile było to cennikowo
Ambition 128 800
Business 134 250
Style 139 100
Różnica w stosunku do 1.5TSI 150DSG była +9tys zł
wersja Ambition 1.5 TSI 4x4 DSG

mogę prosić o przesłanie cennika? cena podstawowa 128 800 zgadza się

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: polrob »


wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: wujeq »

ciężko porównywać bo biały - jednak ten kolor jest tańszy ale dzięki. Druga sprawa ten mój do zakupienia to niestety nie Buisness tylko Ambition...

ODPOWIEDZ