[leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: [leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Post autor: michalmiko »

Właśnie Japończyki dla mnie są za proste, przynajmniej te "nie premium", Skoda oferuje dodatki Simply Clever, wszystko jest fajnie programowane, ale też ta jakość nie jest super, a już na pewno niżej od Lexusa - ale to jest uwarunkowane ceną :)
Świetna sprawa z tym mobilnym serwisem w Lexusie, choć ciekawy jestem co w przypadku, gdy najbliższe ASO jest dajmy 200km ode mnie? Później taki nowy samochód premium jedzie na lawecie, a Janusze mówią patrz jakie te Lexusy, tylko na lawetach jeżdżą :lol:
Infinity z tego co mi wiadomo, wycofało się już z Europy i jest tylko w USA ;)



Sponsor

Re: [leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: [leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Post autor: Malenstwo8 »

michalmiko pisze:
21 lis 2019, 13:25
Właśnie Japończyki dla mnie są za proste, przynajmniej te "nie premium", Skoda oferuje dodatki Simply Clever, wszystko jest fajnie programowane, ale też ta jakość nie jest super, a już na pewno niżej od Lexusa - ale to jest uwarunkowane ceną :)
Świetna sprawa z tym mobilnym serwisem w Lexusie, choć ciekawy jestem co w przypadku, gdy najbliższe ASO jest dajmy 200km ode mnie? Później taki nowy samochód premium jedzie na lawecie, a Janusze mówią patrz jakie te Lexusy, tylko na lawetach jeżdżą :lol:
Infinity z tego co mi wiadomo, wycofało się już z Europy i jest tylko w USA ;)
Oto odpowiedź na twoje pytanie - Znajomy kupił Lexa w Warszawie. Za każdym razem przyjeżdża serwisant z Warszawy, zabiera jego auto i zostawia drugiego Lexa. Z reguły popołudniu wszystko odbywa się w drugą stronę. Akcja ma miejsce w Łodzi.
Tak Infiniti wycofało się z Europy, to znaczy, tak naprawdę teraz się wycofuje . Są do końca 2019 roku przynajmniej u nas.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: [leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Post autor: michalmiko »

Malenstwo8 pisze:
21 lis 2019, 13:42
Oto odpowiedź na twoje pytanie - Znajomy kupił Lexa w Warszawie. Za każdym razem przyjeżdża serwisant z Warszawy, zabiera jego auto i zostawia drugiego Lexa. Z reguły popołudniu wszystko odbywa się w drugą stronę. Akcja ma miejsce w Łodzi.
Tak Infiniti wycofało się z Europy, to znaczy, tak naprawdę teraz się wycofuje . Są do końca 2019 roku przynajmniej u nas.
No to nieźle :) Tylko ja nie wiem czy chciałbym, żeby ktoś jeździł moim samochodem taki kawał drogi, choć jakby stać mnie było na tak drogi samochód, to i pewnie bym się tym nie przejmował :lol:

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: [leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Post autor: Malenstwo8 »

michalmiko pisze:
21 lis 2019, 15:02
Malenstwo8 pisze:
21 lis 2019, 13:42
Oto odpowiedź na twoje pytanie - Znajomy kupił Lexa w Warszawie. Za każdym razem przyjeżdża serwisant z Warszawy, zabiera jego auto i zostawia drugiego Lexa. Z reguły popołudniu wszystko odbywa się w drugą stronę. Akcja ma miejsce w Łodzi.
Tak Infiniti wycofało się z Europy, to znaczy, tak naprawdę teraz się wycofuje . Są do końca 2019 roku przynajmniej u nas.
No to nieźle :) Tylko ja nie wiem czy chciałbym, żeby ktoś jeździł moim samochodem taki kawał drogi, choć jakby stać mnie było na tak drogi samochód, to i pewnie bym się tym nie przejmował :lol:
Można im zaufać 😉
Gość nawet jest w garniaku 🙂
Ma taką robotę, że tylko auta odprowadza i zabiera od klientow 🙂

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: [leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Post autor: Shazan »

Do Nas przyjeżdżają po XC60 z samochodem zastępczym na lawecie a w jego miejsce wciągają na lawetę samochód który jedzie na niej do serwisu. Myślę że to dobra opcja. ;) A do serwisu jest 100 km teraz bliżej bo jest w Częstochowie a nie w Katowicach :) Myślę że lexusy od zawsze miały świetną obsługę - ponad inne premium i o to dbają cały czas. Legendą już są opowieści jak w stanach pierwsze lexusy odbierali przy akcji serwisowej i podstawiali pod dom z pełnym bakiem...tysiące samochodów! Ale też nie są bez awaryjne - wystarczy wejść na autocentrum i poczytać. Jak wszystko dzisiaj, niestety - wszędzie w firmach są księgowi i oni trzymają łapę na wszystkim. Zresztą co my się tu będziemy rozwodzić - wszystko sprawy indywidualne i co kto lubi :):) To w końcu forum kodiaqa :) uszanujmy ten jak by nie patrzeć udany samochód skody. A czy Lexus nie szykuje jakiegoś następcy?? w końcu to już 6 lat na rynku.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: [leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Post autor: Malenstwo8 »

Jasne to tylko maszyny, jednal Lexus jest ponad resztą z brakiem awaryjności 🙂
Wystarczy wejść ma jedno z for Lexa, żeby się uśmiechąć. Osiem tematów na krzyż, z czego 6 dotyczy egzemplarzy 2000-2006, a dwa jak ustawić navi, albo jakie opony 😂
Kodiaqa jako takiego nikt tu nie podważa, no to bardzo udane auto, żeby tylko nie te plastiki 🙂
Niech za przykład posłuża 3 Lexy moich znajomych. Wszystkie 3 hybrydy. Przebiegi od 100 do 130 kkm. Żaden ani razu w serwisie. Wszystkie oryginalne klocki hamulcowe, zawieszenia bez cienia luzu, środki 0 zniszczeń, dolewek oleju 0, żaden nigdy nawet nie pisknął. Nuda.
Dla przeciętnego użytkownika niemieckiego auta, to takie rzeczy tylko w reklamie 😂
Szok i niedowierzanie. Nawet Merc, którym jeżdżę nie godzien parkować obok 🙂

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: [leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Post autor: RobKos »

Co za nudne auto ten Lexus;)

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: [leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Post autor: Malenstwo8 »

RobKos pisze:
21 lis 2019, 17:51
Co za nudne auto ten Lexus;)
😁
Ta nuda mnie coraz bardziej przekonuje 🙂
To jest trochę tak, że Lexus czerpie z doświafczeń Toyoty i nie ma 25 liftingów w ciagu 3 lat, do tego nie ma wydziwionych silników 1,3 250 koni. Być może trąci trochę myszką i nie ma wszystkiego oh i ah, ale za to działa bezawaryjnie. Dołóżmy do tego bardzo dobre materiały i spasowanie i wsio gra. Technologię hybrydową Toyota rozwija od 20 lat, a silniki w Lexach, to 2l, 2,5l i 3,5l v6 sprawdzone od lat.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: [leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Post autor: D10ni »

MałGorzata pisze:
21 lis 2019, 12:50
Muszę się zmieścić w budżecie no i mam kilka opcji wyposażenia, które muszą być: aktywny tempomat, webasto, navi on-line.
Myślę że to dobry początek do dalszej dyskusji, a raczej do Twojego wyboru. Dodaj jeszcze to, co Ci się podoba w Kodiaq, wielkość, napęd i wszystkie ficzery które masz i z tą listą wpraszaj się na jazdy testowe wszystkim co mieści się w parametrach. Serce i tyłek podpowie Ci w czym będziesz się czuł najlepiej.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: [leasing dobiega końca] Jak nie Kodiaq to co i dlaczego?

Post autor: michalmiko »

Maleństwo, ale mi normalnie narobiłeś ochoty na tego Lexusa :D Nie wiem ile w tym prawdy, co podaje autocentrum, ale bagażnik jest sporo mniejszy niż w Miśku. Kodiaq ma około 700 litrów, a tam jest zaledwie 453l (tyle samo w spalinowym co i hybrydzie), a samochód jest dłuższy od Kodiaqa :o

ODPOWIEDZ