Zmiany w zamowieniu

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Dzozefin
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2019, 6:41
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 Tsi

Zmiany w zamowieniu

Post autor: Dzozefin »

Hej, chcieliśmy dołożyć kilka opcji do zamówienia po 4 dniach (!!) Od zamówienia.. bylo to w zeszły piątek. Dowiedzieliśmy się od sprzedawcy, ze auto już na linii i nie przyjmują żadnych zmian. Czy to możliwe i czy ktoś się spotkał z czymś takim? Co można zrobić? Chcieliśmy dołożyć ze 3 dodatkowe opcje (pakiet rodzinny, oswietlenie ambiente i elektrycznie ustawiane fotele kietowcy) plus ewentualnie zmianę koloru.



Sponsor

Zmiany w zamowieniu

Sponsor


kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Zmiany w zamowieniu

Post autor: kodiaq4x4 »

Powinniście jeszcze pytać dalej. Może tak szybko trafiło na linie produkcyjna, ale zawsze można coś zmienić, tylko chęć sprzedawcy. Jeżeli producent może zmieniać w trakcie produkcji ( mnie zmieniono kilka elementów) to i klient.
Musicie nalegać, nawet kolor 👍

Dzozefin
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2019, 6:41
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 Tsi

Re: Zmiany w zamowieniu

Post autor: Dzozefin »

Dzieki za odp. Dziś maz jedzie do sprzedawcy u bedzie robil tragedię życiową.
Czy jakimś wyjściem z sytuacji jest anulowanie zamówienia i zamówienie od nowa?
Co ciekawe nie podpisaliśmy żadnej umowy, jedynie druk zamówienia z cenami, kwota 2000 zl ktore wplacalam (jako tzw zaliczka) nie były nazwane ani zaliczka, ani zadatek, a jedynie kazano mi podpisac w tytule przelewu moim imieniem i nazwiskiem..

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Zmiany w zamowieniu

Post autor: root »

Prawda jest taka, że jak termin jest zamrożony, to nie można nic zmieniać w zamówieniu. I to jest logiczne, bo wtedy wszystkie części są już zarezerwowane do produkcji samochodu i ewentualna zmiana mogłaby spowodować brak dodatkowych części.
Ale to się dzieje na ok. miesiąc przed datą produkcji, jeżeli samochód ma się wyprodukować 6 grudnia, to trochę za wcześnie. Może niech Ci sprzedawca pokaże status samochodu w systemie?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Zmiany w zamowieniu

Post autor: MILeq »

:mrgreen: Zawsze możesz poprosić o zwrot kasy... :mrgreen:

Dzozefin
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2019, 6:41
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 Tsi

Re: Zmiany w zamowieniu

Post autor: Dzozefin »

Niestety żadnych zmian nie da sie już wprowadzić, sprzedawca pokazywał maile w tej sprawie itp.. trochę jesteśmy zli, bo chcieliśmy kilka rzeczy dołożyć, ale nie chcemy tez rezygnować z zamówienia, więc zostanie jak jest. Ciekawa jestem.tez czy ktoś miał podobna sytuacje, że po 4 dniach od zamówienia nie mógł wprowadzić żadnych zmian.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Zmiany w zamowieniu

Post autor: stingerA6 »

Normalka.
Zamówienie "na patencie" czyli modyfikacja zamówienia dużo wcześniej zamówionego na dealera w ostatniej chwili przed zamrożeniem.
Plus dodatni - szybki termin realizacji
Plus "ujemny" - brak możliwości zmian
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Zmiany w zamowieniu

Post autor: michalmiko »

U mnie było podobnie. Jak dałem sprzedawcy swoją konfigurację, do której jak dobrze pamiętam dołożyłem stoliki i ostatecznie zmieniłem kolor (w momencie składania zamówienia) sprzedawca poinformował, że jak już złoży zamówienie, to nie będzie możliwości dokonania zmian. Jak po kilku dniach chciałem coś dorzucić to nie było możliwości, mimo, że termin nie był zamrożony. Zależało mi, żeby auto zamawiane w kwietniu 2018 było z roku modelowego 2018, a nie 2019. Jakbym dokonał zmian, bardzo możliwe, że byłoby wyprodukowane po przerwie wakacyjnej, a wtedy czas oczekiwania na Kodiaqi był jak Wam wiadomo bardzo długi. Mój wyprodukował się w dwa miesiące ;)

Mielcar
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2021, 9:29
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style* wkrótce(?)

Zmiany w zamowieniu

Post autor: Mielcar »

Odgrzeję kotleta zanim zadzwonię do sprzedawcy.. Czy orientuje się ktoś z Was czy zmiana wersji, np. ze style na L&K, ale z pozostawieniem wersji silnikowej bez zmian, jest możliwa bez „wypadnięcia z kolejki” przed zatwierdzeniem auta do produkcji?

Edit. Odpowiadam sam sobie - można. Z uzyskanych i formacji wynika że można zmienić wyposażenie ale nie można zmienić silnika bez składania nowego zamówienia :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

ODPOWIEDZ