Zamówienie Kodiaq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Zamówienie Kodiaq

Post autor: lighting »

Cześć,

Patrząc na swoje zamówienie samochodu zacząłem się zastanawiać jaki wy macie rodzaj umowy na zakup auta.
Czytałem tutaj na forum, że dysponujecie umową kupna samochodu i terminem odbioru. Tymczasem patrząc w papiery ja mam tylko Zamówienie nr XYZ , gdzie jest model, cena brutto i wyposażenie dodatkowe "wg załączonej specyfikacji" (osobna kartka z wypisanymi elementami dodatkowymi).
W warunkach sprzedaży mam "samochód będzie gotowy do odbioru najpóźniej" ale daty żadnej nie ma. Mam też informację o kwocie zaliczki i że nie stanowi ona zadatku.

W związku z powyższym mam pytanie do tych, którzy kupili auto na osobę fizyczną - Czy wy też macie tylko takie coś ? Czy macie konkretną umowę kupna/sprzedaży z datami ?


DO developer

Sponsor

Zamówienie Kodiaq

Sponsor


Matelino
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2017, 21:37
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 tsi DSG 150km

Re: Zamówienie Kodiaq

Post autor: Matelino »

lighting pisze:
04 maja 2017, 0:00
Cześć,

Patrząc na swoje zamówienie samochodu zacząłem się zastanawiać jaki wy macie rodzaj umowy na zakup auta.
Czytałem tutaj na forum, że dysponujecie umową kupna samochodu i terminem odbioru. Tymczasem patrząc w papiery ja mam tylko Zamówienie nr XYZ , gdzie jest model, cena brutto i wyposażenie dodatkowe "wg załączonej specyfikacji" (osobna kartka z wypisanymi elementami dodatkowymi).
W warunkach sprzedaży mam "samochód będzie gotowy do odbioru najpóźniej" ale daty żadnej nie ma. Mam też informację o kwocie zaliczki i że nie stanowi ona zadatku.

W związku z powyższym mam pytanie do tych, którzy kupili auto na osobę fizyczną - Czy wy też macie tylko takie coś ? Czy macie konkretną umowę kupna/sprzedaży z datami ?

Ja brałem swojego miśka na osobę prywatną i mam dokładnie w umowie to co Ty. Wstępnie termin miałem do końca wrzesnia, lecz po tygodniu dealer zadzwonił i powiedział., że autko będzie produkowane w 24 tygodniu, ostatecznie w sobotę się dowiedziałem że produkcja została przyspieszona na 18 tydzień. Samochód zamawiałem u Lellka w Opolu. Super obsługa gorąco polecam.

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Zamówienie Kodiaq

Post autor: Jarek104 »

lighting, z Twojego pobieznego opisu wynika mi, że masz standardowy druk zamówienia

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Zamówienie Kodiaq

Post autor: root »

…w którym brakuje wpisanej daty.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Zamówienie Kodiaq

Post autor: lighting »

Jarek104 pisze:
04 maja 2017, 5:57
lighting, z Twojego pobieznego opisu wynika mi, że masz standardowy druk zamówienia
Aha, czyli to norma. Szkoda tylko, że dat brakuje ;)
DO developer

krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Zamówienie Kodiaq

Post autor: krotz »

Wpisz, że za tydzień max i zobaczymy co powiedzą :D

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Zamówienie Kodiaq

Post autor: lighting »

krotz pisze:
04 maja 2017, 10:57
Wpisz, że za tydzień max i zobaczymy co powiedzą :D
Wszystko fajnie, tylko są 2 kopie umowy z podpisami 2 stron :)
DO developer

krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Zamówienie Kodiaq

Post autor: krotz »

a no tak :)

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Zamówienie Kodiaq

Post autor: Jarek104 »

lighting pisze:
04 maja 2017, 8:27
Jarek104 pisze:
04 maja 2017, 5:57
lighting, z Twojego pobieznego opisu wynika mi, że masz standardowy druk zamówienia
Aha, czyli to norma. Szkoda tylko, że dat brakuje ;)
Przynajmniej nie powiesz, że masz auto dostarczone po terminie :-D

MAV
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:10
Samochód: Kodiaq 2,0 TDI

Re: Zamówienie Kodiaq

Post autor: MAV »

Wpisanie daty nic nie da gdyż dealer również może odstąpić od umowy
W przypadku Kodiaqa nikt nie zna terminu do puki nie potwierdzi go fabryka (kiedyś :)) więc nie wpisuje się dat m in po to żeby klient nie robił sobie nadziei że będzie za chwilę lub żeby nie straszyć że za rok :)

ODPOWIEDZ