Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: fonus »

Widziałem już parę postów w których, ci z Was, którzy odbierali auto pisali coś na ten temat. Może jednak zebrać garść informacji dla takich jak ja, co nie mieli tej przyjemności (pierwsze auto z salonu). Rozumiem, że ogólnie chodzi o sprawdzenie zgodności z umową. Jak powinno to przebiegać? Ile to trwa i czy jest jakaś z góry ustalona procedura? Na co zwracać uwagę? I najważniejsze - na jakie chwyty, w razie zauważenie czegoś niepokojącego nie dać się nabrać.



Sponsor

Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Sponsor


lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: lighting »

fonus pisze:
02 maja 2017, 13:58
Widziałem już parę postów w których, ci z Was, którzy odbierali auto pisali coś na ten temat. Może jednak zebrać garść informacji dla takich jak ja, co nie mieli tej przyjemności (pierwsze auto z salonu). Rozumiem, że ogólnie chodzi o sprawdzenie zgodności z umową. Jak powinno to przebiegać? Ile to trwa i czy jest jakaś z góry ustalona procedura? Na co zwracać uwagę? I najważniejsze - na jakie chwyty, w razie zauważenie czegoś niepokojącego nie dać się nabrać.
Na Kodiaq jeszcze czekam, ale w przypadku poprzednich aut:
- zgodność wyposażenia z umową
- brak uszkodzeń lakierniczo/blacharskich
- sprawne systemy elektroniczne
- (misiek lub inny prezent od developera opcjonalnie ;) )

Deweloperzy nie powinni stosować żadnych brudnych sztuczek, jeżeli salon jest renomowany. Zresztą, mają związane ręce umową.
DO developer

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: kamilR »

Mozna rowniez pokusić sie o sprawdzenie auta miernikiem do lakieru, zwłaszcza jeśli termin odbioru sie mocno przesuwa z niewiadomych względów, by sprawdzic czy auto nie miało przygody podczas transportu itp. Moi rodzice mieli taka sytuacje i wyszło to dopiero po kilku latach przy sprzedazy auta ze było malowane:))

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: fonus »

lighting pisze:
02 maja 2017, 15:51
- sprawne systemy elektroniczne
Czyli jazda testowa obowiązkowa + sprawdzanie działania asystentów, tempomatu, nawigacji, itd w zależności co było zamawiane
lighting pisze:
02 maja 2017, 15:51

Deweloperzy nie powinni stosować żadnych brudnych sztuczek, jeżeli salon jest renomowany. Zresztą, mają związane ręce umową.
Tu bardziej myślę o czymś, co zobaczę nie wymienionego w umowie a w/g mnie będzie odstępstwem od standardu wykonania, jaki powinien być zachowany i ocenie czy to jest wada, czy "ten typ tak ma".

Będę wdzięczny za Wasze doświadczenia

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: kamilR »

Systemy elektroniczne to po odbiorze auta na gwarancji zgłaszasz jeśli cos nie działa, najważniejsze to wyposażenie czy jest zgodne i czy auto nie jest uszkoddone(zadrapania, wgniecenia itp. Wewn. I zewnątrz)

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: lighting »

fonus pisze:
02 maja 2017, 17:03

Tu bardziej myślę o czymś, co zobaczę nie wymienionego w umowie a w/g mnie będzie odstępstwem od standardu wykonania, jaki powinien być zachowany i ocenie czy to jest wada, czy "ten typ tak ma".

Będę wdzięczny za Wasze doświadczenia
Śledź więc wątek o doświadczeniach tych co auto odebrali. Z tego co czytam, to ludzie mają problemy z domykaniem drzwi - trzeba trzaskać nimi, systemy nawigacji nie zawsze działają od razu.
Na angielskim forum z kolei wyczytałem, że trzeba uważać na system Start/Stop silnika podczas jazdy. Podobno istnieje niebezpieczeństwo wyłączenia się silnika w trakcie jazdy, jak się tego systemu nie wyłączy.
DO developer

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: dawajrapa »

Potwierdzam slabo domykajace sie drzwi. Jezdze od piatku, zrobilem pierwszy 1000km i krew mnie zalewa za kazdym razem jak wsiadam i wysiadam... rozmawialem z salonem, twierdza ze to przez ten system ochrony rantu drzwi, ktory dziala na zasadzie takiego krocca, ktory wciska sie podczas zamykania drzwi i chowa ta oslonke- moze to faktycznie to, mowia zeby dac jeszcze chwile i sie niby wyrobi. Za jakies 3 tyg jade do nich po twardy dowod rejestracyjny i jesli do tego czasu nic sie nie poprawi bede jednak nalegal na regulacje drzwi (zapisalem to w protokole odbioru). W tej chwili trzeba naprawde mocno trzasnac zeby sie dobrze zamknely.
Z innych rzeczy to cos mi swita, ze chyba Skorek pisal o zle spasowanych uszczelkach drzwi oraz o braku oswietlenia ambiente (niezgodnosc z zamowieniem) ale w ramach przeprosin i "zadoscuczynienia" sprzedawca wreczyl mu bagaznik dachowy i skiboxa Thule.
U mnie jeszcze od strony pasazera szpara miedzy przednimi a tylnymi drzwiami jest troche wieksza niz po stronie kierowcy- widac to szczegolnie na dole na tych czarnych listwach/blendach zaslaniajacych progi. Tragedii nie ma, wiec sie o to nie czepiam, ale zauwazylem to dopiero przy myciu auta...
Dla pocieszenia napisze jeszcze tylko, ze "wszystko dziala w obie strony" i tak kolega, ktory odbieral ze mna auto dostal lakier metalic gratis- pomylka na produkcji. Zamowiony byl bialy akryl (candy?) a kodiaq zjechal w kolorze moon (metalic) :)
Aha- ja nie mialem zestawu siatek w bagazniku, ale nie jestem pierwszy... wg cennika to standard dla ambition i style, wiec bede ich cisnal o to (tez odnotowalem ten brak w protokole odbioru). Powodzenia!
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 22:24 przez dawajrapa, łącznie zmieniany 1 raz.

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: kamilR »

@dawajrapa mógłbyś opisać swoje wrażenia z jazdy, tez mam zamówiony 1.4 tsi w manualu masz ten 150 koni 4x4? Moze wrzuć kilka fotek plus wrażenia z jazdy:)? Chyba ze juz gdzies jest na forum...

Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Wito1985 »

Osobom, które zamówiły 1.4 tsi polecam ten test:

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: dawajrapa »

@kamilR wyslalem Ci msg na priv zeby nie zasmiecac, a jak znajde chwile to napisze w odpowiednim dziale pare slow. Ogolnie jest naprawde OK :) spodziewalem sie, ze bedzie gorzej. Nawet te niedomykajace sie drzwi nie przycmily frajdy z caloksztaltu. Dobre auto, szczegolnie za te pieniadze..

ODPOWIEDZ