Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
rpp
Posty: 49
Rejestracja: 17 lut 2018, 19:47
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: rpp »

ad. 2
A to mnie zaciekawiłeś - co masz na myśli pisząc o nieprzypiętej do niczego płycie? Jak dla mnie tam jest normalne rozwiązanie - tzn. jest po prostu płyta przykrywająca koło zapasowe - na pewno nic nie lata po bagażniku

ad. 3
Tak - dodatkowo możesz ją obrócić "do góry nogami" i zamiast uchwytów na kubki masz bardziej płaski schowek.



Sponsor

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: D10ni »

rpp pisze:
05 gru 2018, 12:52
ad. 2
A to mnie zaciekawiłeś - co masz na myśli pisząc o nieprzypiętej do niczego płycie? Jak dla mnie tam jest normalne rozwiązanie - tzn. jest po prostu płyta przykrywająca koło zapasowe - na pewno nic nie lata po bagażniku
Widziałem na jakimś fiilmie z prezentacją modelu. No i jest wątek na briskodzie gdzie ktoś to opisał
The floor of the boot (its not connected to anything!) - should be a level boot floor with the sill
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Domislaw
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2019, 17:55
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0TSI 190KM

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Domislaw »

Za dwa tygodnie odbieram swoje autko także odświerzam temat.

Na co zwracać uwagę przy odbiorze ?
Jako, że jest to moje pierwsze salonowe auto, to pytania dodatkowe:
Kiedy dokonuje się tego oficjalnego odbioru? Przed/po rejestracji? Przed/po wpłacie całej kwoty za auto?
Jaka powinna być kolejność zdarzeń od momentu otrzymania info od dealera "drogi kliencie! Autko właśnie wjeżdza na lorze na salonowy parking" ?

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Shazan »


Ciekawy filmik. Może warto też poświęcić na niego kilka minut ;)

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: TOMEQ »

Kwestia odbioru nowego samochodu była również poruszana przez ZacharOFF-a w jednym z jego odcinków z udziałem Michała Gruszczyka
Tak się składa, że Michał Gruszczyk testował Kodiaqa Sportline 2.0 TSI podczas wyprawy po Europie, więc ma bardzo dobrze rozeznane to auto o czym przekonałem się osobiście rozmawiając z nim przed zakupem samochodu i dzięki jego wskazówkom/uwagom jako użytkownika tego samochodu bardzo zmieniła się ostateczna konfiguracja mojego samochodu. Dużo porad i wskazówek zwiazanych ze skonfigurowanie samochodu, wyborem dealera oraz załatwianiem wszelkich spraw związanych z zamówieniem, negocjowaniem ceny i odbiorem samochodu łącznie z kwestiami dotyczącymi ubezpieczenia samochodu, GAPu, dodatkowego zabezpieczenia na wypadek kradzieży, a także zabezpieczenia powłoki lakierniczej i nie tylko, przez nanoszenie powłoki ceramicznej lub foli bezbarwnej łącznie z poleceniem godnych zaufania firm zajmujących się tymi rzeczami, udzielił mi bezinteresownie i nieodpłatnie, co sprawiło że zdecydowałem się na skorzystanie z jego usługi w zakresie kontroli samochodu w salonie przed odbiorem. Usługa była oczywiście odpłatna, ale wysokość tej opłaty stanowi ułamek procenta wartości samochodu, więc uważam że warto było poświęcić te kilkaset złotych, pomimo że nic nie wykrył - na szczęście ;-) Po przeprowadzonej kontroli otrzymałem pełną dokumentację zdjęciową, protokół z pomiaru grubości lakieru elementów blacharskich dokonanego w 4-5 miejscach na każdym elemencie, potwierdzenie zgodności konfiguracji z zamówieniem i poprawności działania wyposażenia/systemów których była możliwość sprawdzenia u dealera. Także, jeśli ktoś nie bardzo jest zorientowany na co zwracać uwagę przy odbiorze samochodu albo nie czuje się na siłach zrobić to samodzielnie to polecam skorzystanie z usług Michała Gruszczyka, albo przynajmniej rozmowę z nim, bo naprawdę jest człowiekiem bardzo uprzejmym i życzliwym, który służy nawet bezinteresowna pomocą.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Online
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: stingerA6 »

No to przetarłeś szlaki taką usługą (do tej pory znaną przy autach używanych)
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: TOMEQ »

Dodam jeszcze tylko, że dealer nie robił żadnych problemów, aby osoba trzecia przeprowadziła taką szczegółową kontrolę samochodu, przygotowali odpowiednio samochód do oględzin udostępniając w salonie odpowiednie miejsce, aby nie trzeba było tego robić na zewnątrz. Sprzedawca nawet chcąc uchronić mnie od dodatkowych kosztów związanych z tą uslugą, zapewniał mnie o braku konieczności przeprowadzania takiej szczegółowej kontroli i chciał wystawić odpowiednie oświadczenia potwierdzące bezwypadkowość i brak jakich kolwiek uszkodzeń i napraw blacharsko-lakieniczych, nawet zaproponował udostępnienie i przeprowadzenie przy mnie pomiaru grubości lakieru, dodając że w sytuacjach kiedy samochód miałby jakieś uszkodzenia i naprawy blacharsko-lakienicze to o takim czymś klient zawsze jest informowany i otrzymuje dokumentacje zdjęciową uszkodzeń przed naprawą, bo to również jest też dla nich zabezpieczeniem, aby klient nie miał wątpliwości co do skali uszkodzeń, zapewniając jednocześnie że takie sytuacje już się nie zdarzają, a jeśli nawet to klient oficjalnie jest o tym informowany. Chociaż z informacji uzyskanych od Michała Gruszczyka wynika, że nie każdy dealer jest taki uczciwy, co podparł przykładami wśród których był przypadek, że dealer nie poinformował o naprawie blacharsko-lakieniczej, a klient w schowku znalazł płytę z dokumentacją zdjęciową z uszkodzeniami przed naprawą. Stąd też wybrany przeze mnie dealer nie był tym, który jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania i który zaproponował najniższą cenę za samochód. Pomimo zapewnień sprzedawcy i tak zdecydowałem się na tą usługę z trzech powodów. Po pierwsze po przykładzie sytuacji jaka miała miejsce w rodzinie kilkanaście lat temu, że nowy samochód przy późniejszej odsprzedaży okazał się naprawiany lakierniczo o czym dealer nie informował, bo być może ani o tym nie wiedział i wolałem mieć pewność że samochód nie będzie miał jakieś wady o których nie wie dealer ani sprzedawca. Po drugie, oddając samochód zaraz po zakupie firmom trzecim na wykonanie dodatkowych usług takich jak zabezpieczenie lakieru poprzez naniesienie ceramiki w przypadku uszkodzenia przez nie lakieru będę miał dowód że zakupione auto wcześniej tego nie miało. Po trzecie żeby przy ewentualnej odsprzedaży samochodu ze względu na dużą różnicę w cenie zakupu samochodu, a ceną katalogową, potencjalny kupujący nie miał wątpliwości że z samochodem było coś nie tak i dlatego została obniżona cena sprzedaży nowego samochodu.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: klimas7 »

Dzisiaj odbieram auto i mam kilka pytań:
1. Jak rozpoznać podwójną/dźwiękoszczelną szybę? Ktoś o tym pisał na forum, ale nie umiem tego znaleźć...
2. Jak sprawdzić, że alarm jest zainstalowany?
3. Jak sprawdzić dostępność pakietu asystentów kierowcy? Wydaje mi się, że była opcja konfiguracji asystentów w komputerze w testówce, ale jak np. sprawdzić, że mam traffic jam assist?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: D10ni »

klimas7 pisze:
29 lip 2020, 7:00
Dzisiaj odbieram auto i mam kilka pytań:
1. Jak rozpoznać podwójną/dźwiękoszczelną szybę? Ktoś o tym pisał na forum, ale nie umiem tego znaleźć...
2. Jak sprawdzić, że alarm jest zainstalowany?
3. Jak sprawdzić dostępność pakietu asystentów kierowcy? Wydaje mi się, że była opcja konfiguracji asystentów w komputerze w testówce, ale jak np. sprawdzić, że mam traffic jam assist?
ad 1. Rozumiem że piszesz o bocznych? Są po prostu podwójnej grubości. Porównaj przód/tył, różnica powinna być widoczna.
ad 2. Trudno powiedzieć, ja miałem zainstalowany ale nie włączony. Dopiero z OBDEleven włączyłem monitorowanie wnętrza. Zamknięty samochód z otwartym oknem , włożenie ręki do środka wyzwala alarm.
ad 3. TJA o ile dobrze pamiętam nie występuje w opcjach. Jeśli masz lane assist i aktywny tempomat, TJA jest chyba "z urzędu". U mnie na VC po wciśnięciu przycisku na kierownicy po prawej stronie wyświetla menu asystentów.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: pstad »


D10ni pisze:
klimas7 pisze:
29 lip 2020, 7:00
Dzisiaj odbieram auto i mam kilka pytań:
1. Jak rozpoznać podwójną/dźwiękoszczelną szybę? Ktoś o tym pisał na forum, ale nie umiem tego znaleźć...
2. Jak sprawdzić, że alarm jest zainstalowany?
3. Jak sprawdzić dostępność pakietu asystentów kierowcy? Wydaje mi się, że była opcja konfiguracji asystentów w komputerze w testówce, ale jak np. sprawdzić, że mam traffic jam assist?
ad 2. Trudno powiedzieć, ja miałem zainstalowany ale nie włączony. Dopiero z OBDEleven włączyłem monitorowanie wnętrza. Zamknięty samochód z otwartym oknem , włożenie ręki do środka wyzwala alarm.
A masz gdzies jak to zrobiles? Mi udalo sie aplikacja ustawic panorame z pilota?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ