Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
qonquest
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2021, 18:25
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: qonquest »

simowdas pisze:
15 mar 2021, 14:28
Gdzieś były już chyba zdjęcia.... Generalnie od lusterka do konsoli kabel idzie podsufitka i słupkiem i wciskasz się do skrzynki bezpieczników. Tam robisz sobie gniazdko zapalniczki na bypassie z bezpiecznika po stacyjce. Minus że śruby. Jak znajdę chwilę to zrobię zdjęcie

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Czekamy na Twoje foto



Sponsor

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Sponsor


simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: simowdas »

Podsufitka i słupek bez rozbierania... przewód wciśnięty. W skrzynce bypass i na nim gniazdo zapalniczki (niewidoczne na zdjęciu bo schowane i przypięte trytytka). Kabel kamery i ładowarka oryginalne.ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
inzynierpawel
Posty: 23
Rejestracja: 07 mar 2021, 21:22
Samochód: Kodiaq 2.0 200KM

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: inzynierpawel »

A czy jadąc na przegląd gwarancyjny będę musiał to demontować by się nikt nie przywalił ??

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: D10ni »

Ja mam w schowku przy lewym kolanie router na zasilaniu ze stacyjki (bypas). Jak miałem w bagażniku podpięty pod gniazdo to się czepiali :-) a teraz już nie. Zrób to porządnie, bypas, własny bezpiecznik, odpowiedniej grubości kabel i złączki, to nikt złego słowa nie powie.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: simowdas »

Ja mam tak i już dwa przeglądy nikt się nie czepiał. A kamerę widzieli. Ta skrzynia z bezpiecznikami to właśnie ta obok kolana.
Jest bypass na mały bezpiecznik i dwa niezależne bezpieczniki (oryginalny + ten od kamery). Masa na złączkę (oczko) przykręcone do śruby mocującej skrzynkę. Gniazdko zapalniczki przylutowane i przypięte trytytka żeby nie latało.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka



biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: biokd »

Zwrócić uwagę na to czy da się skonfigurować Skoda Connect w pełni i czy komputer się nie zawiesi:) mi się tak zdarzyło w trakcie odbioru, potem już po odbiorze (i szybkim serwisie w sprawie zawieszonego infotainmentu) sam sobie w domu dokonczylem konfiguracje skoda connect, choć trwało to trochę i było kilka nieudanych prób, a i tak chyba nie wszystkie funkcje nadal działają. Przy wymianie oleju sprawdze to jeszcze raz na serwisie.

Awatar użytkownika
inzynierpawel
Posty: 23
Rejestracja: 07 mar 2021, 21:22
Samochód: Kodiaq 2.0 200KM

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: inzynierpawel »

Gdzie są głośniki w standardowym audio 8 szt ? W drzwiach na dole to wiem.... A górne przy klamkach czy przy lusterkach z przodu ?

Sontiusz
Posty: 22
Rejestracja: 26 cze 2021, 22:28
Samochód: Skoda

Odbiór Kodiaqa

Post autor: Sontiusz »

Witam
Chciałbym poznać Wasze wrażenia z odbioru Kodiaqa.
Jak przebiegała całą procedura ? Jakieś trudności? Na co zwrócić uwagę itp.
Może ktoś będzie miał ochotę zdradzić trochę szczegółów z chwil odbioru nowego auta.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Odbiór Kodiaqa

Post autor: WaC »

W moim przypadku:
Poniedziałek - info, że auto przyjechało do salonu z Poznania, wpłata w banku stosownej kwoty (zgodnej z zamówieniem, minus brak kamer 360 i "martwej strefy").
Wtorek - odebranie faktury i innych dokumentów do rejestracji. Rejestracja pojazdu.
Środa - odbiór pojazdu, ubezpieczenie dilerskie w salonie (u mnie 2,8 % wartości pojazdu). Bez specjalnych przygód.
Proponuję wcześniej założyć sobie konto w Skoda Connect i aktywować w salonie. Ja akurat nie dokończyłem w salonie, bo coś tam i oczywiście chciałem już szybko wyjechać. Dokończyłem później. Trudno powiedzieć, na co zwrócić uwagę.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

ODPOWIEDZ