Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: herman00 »

Odbierałem 1,5 miesiąca temu. Ale ja kupiłem w innym mieście niż mieszkam. Auto przyszło do dilera, doszła homologacja, dostałem kurierem fakturę z homologacją i dodatkowymi papierami, zapłaciłem fakturę, umówiłem się na rejestrację w swoim urzędzie gminy - CZAS OCZEKIWANIA na rejestrację nowego pojazdu 30 dni - kolejka i zapisy :evil: :evil: :evil: . Codziennie dzwoniłem czy nie zwolnił się termin w kolejce, no i się zwolnił, zarejestrowałem po 4 dniach od otrzymania papierów. Przesłałem numer rejestracyjny do ubezpieczyciela - UBEZPIECZENIE AUTA MUSI BYĆ TEGO SAMEGO DNIA CO REJESTRACJA !!! - płatność dla ubezpieczyciela może być później - w dniu odbioru.
Umówiłem się na odbiór w salonie. Przybyłem z tablicami, sprzedawca wrzucił blachy w ramki na zderzakach, zapłaciłem za ubezpieczenie, samochód stał w sali wydań, wypucowany, sprzedawca okazał pojazd, pokazał działanie lub zamontowanie wszystkich dodatkowo zamówionych elementów wyposażenia, potem szkolenie z obsługi około godziny. Wyjazd, tankowanie i próbne 400km. Tyle z praktyki. Ale pewnie to zależy od formy i miejsca nabycia auta.



Sponsor

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: D10ni »

Sublime pisze:
19 lis 2020, 7:42
Odkopię trochę kotleta, z racji zbliżającego się niebawem odbioru auta:
Na co zwracać uwagę przy odbiorze (poza oczywiście stanem blacharsko/lakierniczym-zamierzam machnąć je miernikiem lakieru, zgodnością wyposażenia z zamówieniem)
Jako, że jest to moje pierwsze salonowe auto, to dodatkowo:
Kiedy dokonuje się tego oficjalnego odbioru? Przed/po rejestracji? Przed/po wpłacie całej kwoty za auto? Są co prawda punkty regulujące to w zamówieniu, ale A-praktycznie bywa inaczej , B-pandemia i problemy z rejestracją (kolejki)
Pytanie z tych nieco głupszych -auto do odbioru( w dniu odbioru) stoi na placu, czy czeka wypicowane w jakimś "pokoju odbiorów/wydań"?
Nie wiem kiedy masz to niebawem. Ja odbierałem w grudniu, kilkaset km od miejsca zamieszkania (ale za to z niezłym rabatem). Dlatego dogadałem się z salonem, zamówiłem do salonu felgi i opony zimowe. (Ceny Skody na całe koła były nieciekawe) Wyjechałem z letnimi w bagażniku.
Oczywiście odbiorem bardzo się przejmowałem, miałem całą czeklistę. Ostatecznie sensowne okazało się jedynie sprawdzenie czy nie ma ukrytych niespodzianek transportowych - ślady napraw czy maskowania rys. No i wyposażenie "ruchome" skrobaczka, parasolki, cały zestaw zapasowy, narzędzia. No i karta z mapą, bo mam Amundsena. Cała reszta - zgodność konfiguracji z zamówieniem itd można odpuścić, bo masz to wszystko "na papierze".
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: pstad »

Tak z doswiadczrnia (ale odbieralem juz 2 salonowe i mi sie nie przytrafilo ,ale znajomi duzo narzekali). Przed wydaniem upewnij sie ze auto ma byc myte recznie a nie maszynowo,lakier jest zbyt miekki by go maszyna traktowac i auta pozniej do polerowania przez salon ( ale juz chyba wszystkie recznie myte ).Moim zdaniem warto sie upewnic.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: herman00 »

U mnie sprzedawca podkreślał przy odbiorze, że auto myte ręcznie i ostrzegał przed myjnią automatyczną.

Online
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: stingerA6 »

Jeśli auto jest prosto z transportu to tylko ręcznie jest myte, bo po ściągnięciu folii trzeba jeszcze zmyć klej z lakieru.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: root »

Warto też sprawdzić VIN na wszelki wypadek ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Online
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: stingerA6 »

Dokładnie. VIN to podstawa, bo zdążały się różne "kwiatki"
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: biokd »

Pytanie od uzytkownika nie-IT o gniazda usb c obecne w kodiaqu. Są to gniazda takie dla końcówek wchodzących do telefonu. To jak podłączyć telefon polaczony przez usb c z tym usb c w aucie skoro z drugiej strony kabla jest zwykle "prostokatne" usb? Czy potrzebny jest kabel usb c - usb c?

Online
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: stingerA6 »

Przejściówka lub kabel 2xUSB C
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Take-system
Posty: 26
Rejestracja: 26 lis 2020, 22:08
Lokalizacja: Olsztyn
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 2.0TDI 4x4 147kW

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Take-system »

Zgadza się, potrzebujesz kabelekusb-c usb-c. Coraz popularniejszy i wydajniejszy :)

ODPOWIEDZ