Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: TOMEQ »

klimas7 pisze:
29 lip 2020, 7:00
Dzisiaj odbieram auto i mam kilka pytań:
1. Jak rozpoznać podwójną/dźwiękoszczelną szybę? Ktoś o tym pisał na forum, ale nie umiem tego znaleźć...
Opuść troche szybę to na jej krawędzi będzie widoczne sklejenie dwóch szyb, na pewno zauważalne w porównaniu z tylnymi szybami. Nie wiem czy grubość ich jest dwukrotnie większa, bo szczerze powiedziawszy sam nie musiałem porównywać z tylnymi, bo po opuszczeniu przedniej od razu było widać że jest podwójna ;-)


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Sponsor


klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: klimas7 »

Z alarmem pomógł mi dwulatek, którego po prostu zamknąłem w samochodzie, polecam, alam działa. ;) Szyby ponoć są dwuwarstwowe, ale nie aż dwa razy grubsze, niestety nie ogarnąłem tego, nie wpadłem na sposób Tomkqa.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: D10ni »

pstad pisze:
29 lip 2020, 19:19

A masz gdzies jak to zrobiles? Mi udalo sie aplikacja ustawic panorame z pilota?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Poszło na Priv
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: pstad »

D10ni pisze:
pstad pisze:
29 lip 2020, 19:19

A masz gdzies jak to zrobiles? Mi udalo sie aplikacja ustawic panorame z pilota?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Poszło na Priv
Dzieki.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: michalmiko »

klimas7 pisze:
29 lip 2020, 23:17
Z alarmem pomógł mi dwulatek, którego po prostu zamknąłem w samochodzie, polecam, alam działa. ;) Szyby ponoć są dwuwarstwowe, ale nie aż dwa razy grubsze, niestety nie ogarnąłem tego, nie wpadłem na sposób Tomkqa.
Jak naciśniesz dwa razy "zamknij", czy dwa razy klamkę od zewnętrznej strony, to układ ochrony wnętrza będzie nieaktywny do ponownego otwarcia/zamknięcia samochodu :)

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: biokd »

Nawet nie wiedziałem, że wszystkie Skody (nie wiem jak jest z innymi markami) nawet jeśli wyprodukowane zimą, zjeżdżają na letnich oponach fabryki, więc od razu trzeba zimowki kupić przy odbiorze zimą:/

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: root »

Generalnie we wszystkich markach tak jest. Czasem możesz tylko wybrać, że chcesz żeby przyjechał na wielosezonowych.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: Sublime »

Odkopię trochę kotleta, z racji zbliżającego się niebawem odbioru auta:
Na co zwracać uwagę przy odbiorze (poza oczywiście stanem blacharsko/lakierniczym-zamierzam machnąć je miernikiem lakieru, zgodnością wyposażenia z zamówieniem)
Jako, że jest to moje pierwsze salonowe auto, to dodatkowo:
Kiedy dokonuje się tego oficjalnego odbioru? Przed/po rejestracji? Przed/po wpłacie całej kwoty za auto? Są co prawda punkty regulujące to w zamówieniu, ale A-praktycznie bywa inaczej , B-pandemia i problemy z rejestracją (kolejki)
Pytanie z tych nieco głupszych -auto do odbioru( w dniu odbioru) stoi na placu, czy czeka wypicowane w jakimś "pokoju odbiorów/wydań"?

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: stingerA6 »

W dniu odbioru samochód odbierasz wyczyszczony ze specjalnego punktu wydań. Jeśli chcesz zrobić oględziny lakieru i wyposażenia, to radzę zawitać na plac dealera gdy auto zjedzie z transportu (po oględzinach dopełniaj formalności finansowe).
W dniu wydania sprawdź formalne tematy - czy jest uruchomiona odpowiednia gwarancja i pakiet przeglądów, odpowiednie ubezpieczenie i.....chciałoby się na pisać w drogę......nie nie, pierwszy krok to stacja paliw, bo na pewno odbierzesz na rezerwie 😀
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Odbiór auta - na co zwracać uwagę

Post autor: VoytaZ »

biokd pisze:
22 sie 2020, 22:02
Nawet nie wiedziałem, że wszystkie Skody (nie wiem jak jest z innymi markami) nawet jeśli wyprodukowane zimą, zjeżdżają na letnich oponach fabryki, więc od razu trzeba zimowki kupić przy odbiorze zimą:/
Dokładnie. Dlatego od razu zamówiłem u dealera opony, żeby mi dali na zimowych, a letnie do bagażnika.
Niestety w Kodiaqu nie ma możliwości zamówienia samochodu na wielosezonowych.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

ODPOWIEDZ