Sport Line felgi 19 czy 20"

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: dratuszny »

Witam,

Padł wybór na Kodiaqa Sport Lina z DCC. Felgi 19(Trivlag) nie do końca mnie przekonywują w konfiguratorze. 20" są przepiękne, natomiast jak jest z komfortem na tych kapciach, nie będę jeździł na bezdrożach tylko po dziurawych drogach Krk ;)
Czy jest duża różnica w komforcie jazdy między 19" a 20"??

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.



Sponsor

Sport Line felgi 19 czy 20"

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: MałGorzata »

Może moja odpowiedź nie będzie dobra ale takie różnice w odczuwaniu komfortu są bardzo subiektywne.
Każdy powinien sprawdzić to samodzielnie.

Widać to na przykładzie wątku o wyciszaniu samochodu czy o tym czy warto inwestować w Canton'a :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: JED »

dratuszny pisze:
22 sie 2019, 9:54
Witam,

Padł wybór na Kodiaqa Sport Lina z DCC. Felgi 19(Trivlag) nie do końca mnie przekonywują w konfiguratorze. 20" są przepiękne, natomiast jak jest z komfortem na tych kapciach, nie będę jeździł na bezdrożach tylko po dziurawych drogach Krk ;)
Czy jest duża różnica w komforcie jazdy między 19" a 20"??

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.
Różnica jest bardzo duża.
Ale przestaje się to zauważać.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: pstad »

Ja posiadam wlasnie owe 19-tki z DCC i powiem ze w trybie komfort jest bardzo przyjemnie.Mam.w okolicy naprawde polatane drogi i auto spokojnie 80 km/h bez oczucia klepania i odglosow przelatuje gdzie inni uczestnicy jada max 60.Przejechalem ta sama droge trybem Sport i tam miekko juz nie bylo,juz slyszalem jak klepie no bicia bardziej wyczuwalne no predkosc max 50.

Nie sprawdzalem 19 vs 20,ale wydaje mi sie ze z DCC wiekszej roznicy nie odczujesz czy 19 czy 20, dodatkowy prog dla zawieszenia ktore sie dostroi.Bez DCC napewno bylaby roznica.

Powodzenia z zadowoebia z DCC (Ja jestem bardzo zadowolony) ;

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: JED »

Odczujesz. Piszę z doświadczenia.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: stingerA6 »

Jest różnica, ale przy DCC da się jeździć.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: Shazan »

Z własnego doświadczenia powiem że jeździłem w salonie sportlinem na 19 calowych felgach i nie wiedziałem jaka będzie różnica Dlatego pojechałem do kolegi Pawła( z forum) w Krakowie który ma RS-a na 20 i powiem szczerze że przekonało mnie to do zakupu samochodu na 20 calowych felgach jest bardzo dobrze z DCC. Na trybie komfort powiem szczerze że podobna jakoś tłumienia co w moim superbie na 17 calowych felgach :) Przynajmniej tak subiektywnie to odczułem. Paweł przewiózł mnie naprawdę na przeróżnych drogach od ekspresu przez dziury, nie utwardzoną drogę oraz kocie łby i to na wszystkich trybach więc mam troszkę już rozeznania Oczywiście w trybie sport to tylko autostrada.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2019, 11:32 przez Shazan, łącznie zmieniany 1 raz.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: D10ni »

stingerA6 pisze:
22 sie 2019, 11:02
Jest różnica, ale przy DCC da się jeździć.
Oczywiście że się da. Wozem drabiniastym także da się jechać. Mam SportLine na 19 i do tego zimowe kapcie na 17. I DCC. Po ostatniej zmianie z zimówek na letnie cieszyłem się że wziąłem 19 a nie 20. Kasę "przeniosłem" na bardziej praktyczne wyposażenie. Poza tym mam ciągle ten dysonans gdy widzę że ktoś próbuje w samochodu z bryłą i aerodynamiką kiosku zrobić sportowy wózek. Ale jak mawiają Rosjanie "de gustibus cośtamcośtam" ;-)
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: stingerA6 »

Wszystko to temat subiektywny. Ja przesiadam się z 19 na 20 i to bez DCC. Podkreślam, że jest to świadomy wybór. Poprostu jeździłem już na wielocalowych kołach i takowe akceptuje (oczywiście mają one "plusy dodatnie i plusy ujemne).
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Sport Line felgi 19 czy 20"

Post autor: Shazan »

Uważam że na 19 calowych felgach i mniejszych tym bardziej ten samochód nawet nie wymaga dcc bo jest bardzo komfortowy .Ja myślę że nikt nie chce robic z Kodiaqa sportowego wózka ale po prostu ten samochód zdecydowanie lepiej wygląda na większych kółkach A to jak się jeździ i komfort podróżowania zależy w dużej mierze od tego po jakich drogach się jeździ i jakie się je ma do dyspozycji w swojej okolicy a reszta dyskusji przypomina mi troszkę dyskusję na temat wyższości Świąt Wielkanocnych nad Bożonarodzeniowymi... każdy zwraca na co innego uwagę i ma inny poziom odczuwania komfortu. Nie wiem co tak przyczepi liście się do tych gabarytów kodiaka wszyscy tylko że kiosk i kiosk a przecież są samochody o dużo gorszy aerodynamice i bardziej usportowione i ich użytkownicy mega cieszą się z nich a nie wytykają im tego. Jest takie stare polskie przysłowie że nie dobra jaskółka co we własne gniazdo sra... i na tym skończę.

ODPOWIEDZ