Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Post autor: TOMEQ »

Jako że jestem osobą, która zwraca uwagę na szczegóły, zastanawia mnie kwestia oznaczeń w postaci naklejek ze swoją nazwą jaką dealerzy naklejają na kupowane u nich auta. W zależności od dealera różnie to wygląda, jedni mają jednokolorowe same napisy, przeważnie białe lub czarne w zależności od lakieru samochodu, inni zaś napis z kolorowym tłem nieraz nie do końca współgrającym z kolorystyką samochodu. Oprócz formy samej naklejki jest jeszcze ich ilość bo w jednych przypadkach występuje tylko jedna na tylnej klapie, a w innych praktycznie z każdej strony samochodu np. na progach czy dolnych przednich rogach przednich drzwi. Jakby to nie wyglądało i zwracało na siebie uwagę jest to darmowa reklama dla dealera z której osobiście nie mamy żadnej korzyści (jeśli się mylę to mnie poprawcie), a za zakup samochodu musieliśmy zapłacić niemałe pieniądze. W związku z tym mam pytanie czy przy zakupie samochodu pytano się was o oznaczenie w ten sposób samochodu albo czy w umowie zakupu jest jakaś klauzula na ten temat? Czy można odmówić oznaczenia w ten sposób swojego samochodu i czy będzie miała to jakieś konsekwencje w postaci utraty jakichś przywilejów u danego dealera? Albo czy może mieć to wpływ na udzielenie rabatu z tytułu obniżenia marży przy zakupie samochodu? Jakie są wasze opinie na ten temat i jakie i ile macie takich naklejek na swoich autach?
Pomijam już przypadek z forum, że taką właśnie naklejką jeden z dealerów chciał ukryć rysę na samochodzie, który przemawia na niekorzyść tego typu naklejek.


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Post autor: Malenstwo8 »

Ja mam jedną na tylnej szybie. Nikt mnie nie pytał o jej umieszczenie. Nie jest natarczywa, więc jej nie ściągałem, natomiast na pierwszym serwisie (zakup był gdzie indziej) zapytano mnie czy mogą zmienić ramki na tablicach rejestracyjnych.
Z jednego ani drugiego nie miałem żadnych korzyści.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Post autor: TOMEQ »

Na szybie to jeszcze można zaakceptować, bo nie jest takie szkodliwe jak w przypadku naklejki na lakierowanym elemencie, gdzie z czasem lakier pod wpływem słońca czy innych czynników matowieje czy coś w tym stylu i po zdjęciu naklejki po paru latach będzie widoczna różnica na lakierze w miejscu gdzie była naklejka i poza nią. Czy na tej twojej naklejce na szybie są dane odnośnie dealera czy ogólnie "Skoda nr 1" bo już coś takiego widziałem na jakiejś skodzie? Kupując Kodiaqa otrzymałeś jakiś rabat czy był to zakup po standardowej cenie z cennika?
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Post autor: stingerA6 »

Najczęściej kończy się na ramkach pod tablicę. Zawsze można poprosić o usunięcie naklejki, bez jakichkolwiek restrykcji.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Post autor: MałGorzata »

Moje naklejki zostaly zdjete pierwszego dnia. Ta fabryczna, ze nr.1 w Polsce i taka mala 3D od dealera.

;)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Post autor: D10ni »

Jeśli nie masz zapisu w umowie to kichaj na to wszystko. Nikt nie ma prawa cię zmuszać do darmowego wożenia jego reklamy. Są dobre płyny do zmywania naklejek (pachnące skórką od pomarańczy) nie naruszające lakieru. Ja pierwszego dnia usunąłem wszystko z wyjątkiem naklejki na szybie bocznej z numerem infolinii. I ramki wymieniłem na czarne-czarne, bez żadnych napisów które mi idealnie pasują do SportLine.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Post autor: michalmiko »

Tomeq, już miałem się odezwać, ale przeczytałem ostatnie zdanie w Twoim poście :D
Moje następne auto (jak będzie nowe), to od razu mówię, że żadnych naklejek na samochodzie sobie nie życzę. Ta na szybie jest ok, ramki pod tablicami ok, ale od lakieru proszę się trzymać z daleka ;)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Post autor: root »

Wystarczy powiedzieć sprzedawcy, żeby nie naklejali żadnych naklejek i nie widzę powodu, żeby miał tego nie uszanować… Ja tak zrobiłem i wprawdzie nakleili, ale sprzedawca sam w czasie odbioru to zauważył i zerwali :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Post autor: Shazan »

Ja mam pytanie troszkę z innej beczki ale myślę że można je też podciągnąć pod ten temat a mianowicie czy jest możliwość zamówienia braku oznaczeń na tylnej klapie bo większość Marek oferuje to nie odpłatnie.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2019, 11:49 przez Shazan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Oznaczenie (naklejka) z nazwą dealera na samochodzie

Post autor: MałGorzata »

VW oferuje taką usługę. Mercedes też ma w konfiguratorze ukrycie oznaczeń. Skoda nie ma takiej opcji...
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ