Auto Light Assist

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Auto Light Assist

Post autor: fonus »

A możesz wstawić te zdjęcia jak to wygląda?



Sponsor

Re: Auto Light Assist

Sponsor


Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Auto Light Assist

Post autor: fonus »

Dzięki. Rozumiem z tego, że bez względu na rok modelowy, od początku w instrukcji obsługi system automatycznego włączania i wyłączania świateł drogowych nazywa się Light Assist. Nie ma w instrukcji czegoś takiego jak Auto Light Assist. Czyli w cennikach był błąd w nazewnictwie, bo nazwano tę funkcję automatycznego włączania i wyłączania świateł drogowych Auto Light Assist. Drugim błędem w cennikach było nazwanie funkcji comming home leaving home funkcją "Light Assist". Wprowadziło to sporo zamieszania bo chyba wiele osób doszukiwało się w cennikowej funkcji Auto Light Assist czegoś bardziej zaawansowanego skoro Skoda oferowała w cenniku też Light Assist. Tymczasem to co w cenniku nazwali Light Assist nie miało nic wspólnego z systemem wykorzystywanym w czasie jazdy.

Malenstwo8
Posty: 2590
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Auto Light Assist

Post autor: Malenstwo8 »

Ja też jestem głupi. Zamówiłem Style. Tam są full led z afs i auto light assist. Obecnie mam w Mondeo full Ford Dynamic Led. Te światła to kosmos. Tam się ciągle coś dzieje. Reagują co chwila. Są genialne. Nawet nie chce myśleć, że w Kodiaqu będzie inaczej, bo poproszę o zwrot zaliczki.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Auto Light Assist

Post autor: MałGorzata »

Będzie inaczej...
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: Auto Light Assist

Post autor: Wito1985 »

Ja bez automatycznych świateł nie wyobrażam sobie jazdy Tiguanem..przesłanianie aut z przeciwka to po prostu bajka..

kamilerig
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:07
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Auto Light Assist

Post autor: kamilerig »

Wydaje mi się że LEDy z AFS w Kodiaq sprowadzają się jedynie do funkcjonalności z tego filmiku:



tzn operujemy wysokością i szerokością strumienia świetlnego, ale już nie jego mocą (pewną namiastką jest Auto Light Assist ale oczywiście działa zero-jedynkowo włącz/wyłącz) i bez możliwości wycinania strumienia świetlnego (tutaj potrzbne matrycowe LEDy, których w Skodzie nie montują :().

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

: Auto Light Assist

Post autor: kodiaq4x4 »

: Auto Light Assist W roku modelowym 2018, wyłącza światła drogowe jak wykryje jakiś rodzaj oświetlenia z przeciwka typu samochód lub oświetlenie uliczne itp.

Malenstwo8
Posty: 2590
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Auto Light Assist

Post autor: Malenstwo8 »

Może napiszę czego się spodziewam w punktach, a Wy mi napiszecie tak/nie:
1. Jazda w ciągu dnia na dziennych (paski ledowe na dole lamp)
2. W momencie zaciemnienia/włączenia wycieraczek automatyczna zmiana z dziennych na mijania
3. Jazda na mijania, wjazd w ciemną strefę np. las automatyczna zmiana na długie (warunki nocne)
4. Analogicznie wyjazd w nocy z lasu, wjazd do miejscowości z latarniami automatyczna zmiana na krótki
5. Doświetlanie zakrętów (w Mondeo mam skrętne ledy podążające za ruchem kierownicą) przeżyję stałe doświetlanie ale musi być i musi być ledowe
6. Automatyczna zmiana świateł po wykryciu pojazdu z przeciwka lub jadącego przede mną w tym samym kierunku
7. Wycinanie aut z pola oświetlenia (przygaszanie jednej lampy - w Mondeo są to segmenty ledowe, jest ich bodajże po 8 na każdą lampę)
8. Dostosowanie snopa światła do warunków drogowych (rodzaj terenu, prędkość, warunki pogodowe)
Mam to wszystko teraz i to jest po prostu rewelacja.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Auto Light Assist

Post autor: MałGorzata »

1 tak
2 tak - trzeba ustawić w menu
3 tak - powyżej 60km/h
4 tak
5 tak
6 tak
7 nie
8 chyba tak ale w ograniczonym zakresie
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Malenstwo8
Posty: 2590
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Auto Light Assist

Post autor: Malenstwo8 »

MałGorzata pisze:
02 lis 2017, 9:02
1 tak
2 tak - trzeba ustawić w menu
3 tak - powyżej 60km/h
4 tak
5 tak
6 tak
7 nie
8 chyba tak ale w ograniczonym zakresie
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Wygląda na to, że nie jest tak źle. Trochę boli brak wycinania aut, z drugiej strony światła same się zmieniają i nie muszę robić tego ręcznie. Co do pozycji 8, to chyba jest tak faktycznie, jak na filmiku w poście powyżej. Tragedii nie ma. Tylko teraz pytanie do użytkowników - jak skuteczne są te światła(barwa, zasięg, sprawna praca systemów)?

ODPOWIEDZ