Auto Light Assist

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Auto Light Assist

Post autor: Ethel »

Ja też mam obsesję na punkcie świateł i pod tym względem trochę, żałuję iż nie wybrałem Tiguana :P
Ale w Kodiaqu nie jest tak źle. Choć nie udało mi się realnie zaobserwować adaptacji świateł do warunków to widoczność jest dobra lub bardzo dobra. Ostatnio jechałem w mega mgle i byłym bardzo pozytywnie zaskoczony zachowaniem świateł - ponoć mają tryb mgła :)

Wyłączanie długich działa sprawnie a ich moc jest dobra. Brakuje tylko adaptacyjnego skręcania świateł. Odczułem to w Bieszczadach ostatnio. Długie świeciły w las przy skręcaniu :) Choć strumień światła jest bardzo szeroki i nie ma problemu z widocznością na serpentynach nocą.



Sponsor

Re: Auto Light Assist

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Auto Light Assist

Post autor: Malenstwo8 »

Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie uspokoiliście. Mam nadzieję, że będzie ok.
Będzie mi brakowało dynamiczych kierunków. W Mondziaku rozwijają się jak w Audi. Świetnie to wygląda, ale to akurat szczegół, który nic nie wnosi. Same kierunki w Kodiaqu są ok. Paski są długie i ładnie migają.

wiloo
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2017, 19:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4X4 Style

Re: Auto Light Assist

Post autor: wiloo »

Od czerwca uzytkuje KODIAQA 2.0 TDI 4X4 Style z topowymi ledami.
Przesialem sie z Passata B8 z TOP Led - różnica jest znaczna na niekozysc
Skody.

Funkcja Light Assist - to automatyczne wlaczanie/wylaczanie świateł
długich po wykryciu światła przez kamrere montowaną w lusterku wstecznym.
Działa to średnio w porównianiu z systemem z VW.
Niestety doswietlanie zakrętów jest tylko statyczne, same ledy nie są skrętne.
Nie ma mowy też o wycinaniu strumienia światła jak ma to miejsce w VW.

Generalnie światła świecą dobrze, choć do TOP LEDów z VW im daleko

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Auto Light Assist

Post autor: Malenstwo8 »

Ja dzisiaj 200 km po ciemku i w deszczu. Światła ogólnie Ok, ale dzisiaj pierwszy raz nylon problem z sutomatyczną zmianą długie/krótkie. Pierwszy raz się zdarzyło, że parę aut mi strzeliło z przeciwka długimi. Automat robił to zdecydowanie za późno. Może brudna szyba, choć lał deszcz i chodziły wycieraczki, więc sam nie wiem. Natomiast fajnie widać wydłyżający się strumień światła zależnie od prędkości. Przy Ok 100 km/h fajnie się wydłuża.

SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Auto Light Assist

Post autor: SlawekW »

Takie proste pytanko - jak wyłączyć automatyczne światła drogowe ?

Włączyłem je w trasie, ale miałem wrażenie że auto słabo wykrywa auta z przeciwka lub przede mną na pasie.
Chciałem je wyłączyć - i zdziwiłem się. Niezależnie od tego czy pchałem dźwigienkę do przodu czy do siebie, uzyskiwałem tylko mignięcie długimi. Cały czas paliła się kontrolka długich z "A".
Światła same się wyłączyły po zgaszeniu silnika.

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Auto Light Assist

Post autor: kodiaq4x4 »

Wystarczy pociągnąć manetkę od kierunkowskazów do siebie.

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Auto Light Assist

Post autor: Malenstwo8 »

kodiaq4x4 pisze:
01 sty 2019, 22:07
Wystarczy pociągnąć manetkę od kierunkowskazów do siebie.
Dodaj, że musi to być mocniejsze pociągnięcie do wyczuwalnego przeskoku sprężyny.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Auto Light Assist

Post autor: D10ni »

SlawekW pisze:
01 sty 2019, 21:10
Takie proste pytanko - jak wyłączyć automatyczne światła drogowe ?

Włączyłem je w trasie, ale miałem wrażenie że auto słabo wykrywa auta z przeciwka lub przede mną na pasie.
Chciałem je wyłączyć - i zdziwiłem się. Niezależnie od tego czy pchałem dźwigienkę do przodu czy do siebie, uzyskiwałem tylko mignięcie długimi. Cały czas paliła się kontrolka długich z "A".
Światła same się wyłączyły po zgaszeniu silnika.
Jeżeli miałeś kontrolkę "A" to znacy że przełącznik świateł (to pokrętło po lewej stronie kolumny kierownicy) miałeś w pozycji Auto. I ruszanie dźwignią nic nie zmieni. Chcesz jechać na światłach mijania mimo że automat ocenia że drogowe są ok, przełączasz światła w ostatnią (prawą pozycję) i wtedy dżwignia reaguje "normalnie". odpychaniem i przyciąganiem możesz mrugać, włączać i wyłączać.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

trucho
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2021, 21:36
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Sportline

Re: Auto Light Assist

Post autor: trucho »

Podepnę się pod temat z pytaniem. U mnie po ruchu dzwignią od siebie zapala się "A", ale to niestety nie powoduje załączania się świateł drogowych, cały czas są tylko światła mijania, a drogowe mogę załączyć ręcznie ponownie przestawiając dzwignię od siebie. Czy to świadczy o jakiejś usterce?

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Auto Light Assist

Post autor: biokd »

trucho pisze:
31 paź 2021, 23:09
Podepnę się pod temat z pytaniem. U mnie po ruchu dzwignią od siebie zapala się "A", ale to niestety nie powoduje załączania się świateł drogowych, cały czas są tylko światła mijania, a drogowe mogę załączyć ręcznie ponownie przestawiając dzwignię od siebie. Czy to świadczy o jakiejś usterce?
A czy włączasz "A" w warunkach, w których normalnie jeździ sie na światłach drogowych? Wtedy ALA spełnia swoją rolę, czyli się automatycznie włącza, wyłączając się kiedy są np lampy wzdłuż drogi, albo coś jedzie z naprzeciwka, czyli generalnie działają jak jedziesz przez jakieś zadupie.

ODPOWIEDZ