Kodiaq 1,5 tsi

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: Mans »

chris24 pisze:
16 sty 2022, 1:10
Tam w teście jest 2.0 TSI 180 KM , 4x4 zawsze warto mieć.
No niby tak ale moment obrotowy jest identyczny jak w 2.0 TSI 190KM także to bardziej taki chwyt marketingowy Skody :?
Poza tym tylko 40 KM więcej w stosunku do 1.5 TSI 150KM plus dużo większa masa (wiadomo 4x4 swoje waży)
szału nie zrobi ;)
Jezdziłem niedawno Kodiaqiem 2.0 TSI 190KM i VW Tiguanem 1.5 TSI DSG 7
i naprawdę nie czuć jakoś specjalnie w Kodiaqu tych dodatkowych 40 koni i wyższego momentu 320Nm
w stosunku do 250Nm w 1.5 TSI :roll:
Skoro dwa niezależne testy pokazują taką elastyczność tych dwóch silników to coś musi być narzeczy bo moje odczucia
z jazd testowych też niestety to potwierdzają :?
piotar1000 pisze:
16 sty 2022, 0:28
Szok i tyle. Gdyby ktos mogl sie jeszcze wypowiedziec o roznicach pomiedzy kodi 1.5 i 2.0 ale tylko w kontekscie ruchu miejskiego to bede wdzieczny.
Wiesz co do miasta 2.0 TSI naprawdę nie ma sensu ;)
Będziesz miał trochę lepsze osiągi od 0-100km/h na niekorzyść zdecydowanie wyższego spalania ;)
Elastyczność też taka sama.
Różnica w cenie 20 tys. zł pomiędzy 2.0 TSI a 1.5 TSI olbrzymia :roll:
Moim zdaniem kompletnie nie warto przepłacą no chyba, że ktoś potrzebuje 4x4 to nie ma o czym gadać 8-)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2022, 15:33 przez Mans, łącznie zmieniany 5 razy.



Sponsor

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Sponsor


dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: dratuszny »

Zapakujcie 1.5tsi oraz 2.0tsi to zobaczycie od razu różnice:)

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: Mans »

dratuszny pisze:
16 sty 2022, 8:37
Zapakujcie 1.5tsi oraz 2.0tsi to zobaczycie od razu różnice:)
Myślisz, że te dodatkowe 40KM w aucie cięższym o prawie 100kg w stosunku do 1.5 150KM zrobi szał :roll:
No nie żartuj :?
Wiem co piszę bo jezdziłem :)
Ten 2.0 TSI na tle 1.5 TSI wypada cieniutko ;)
No i jeszcze to wysokie spalanie w mieście :roll:

tomek000
Posty: 97
Rejestracja: 15 sty 2020, 7:36
Samochód: Kodiaq 1.5tsi DSG Style

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: tomek000 »

piotar1000 pisze:
16 sty 2022, 0:28
Szok i tyle. Akurat stoje przed dylematem co brac do miasta 100% jako auto rodzinne czyli spokojna jazda bez szalenstw i wyglada ewidentnie ze sensu brak w doplacie za 190kucy i 4x4. Chodzi mi po glowie jeszcze toyota rav4 w hybrydzie ale znowu roznica w cenie ok 10-15k zatem co z tego ze spali mniej jak odrobic to bedzie bardzo ciezko bo przebiegi mam niewielkie. Gdyby ktos mogl sie jeszcze wypowiedziec o roznicach pomiedzy kodi 1.5 i 2.0 ale tylko w kontekscie ruchu miejskiego to bede wdzieczny.

Wg mnie opinii kodiaq do miasta się średnio nadaje, jest za duży nie poręczny itd, szczególnie na ciasnych parkingach, tych pod galeriami handlowymi. Da się jeździć... ale mniejszym autem jest to wygodniejsze.
Do 100% miasta brałbym hybryde toyoty, spali pewniej ze 4L mniej, ale to nie najważniejsze, będzie jeździć dużo płynniej tym samym przyjemniej. DSG jest ok, ale jazda w korkach to nieszczególnie najlepsze środowisko dla niej. Co innego e-cvt toyoty które w hybrydzie korki robi bezszelestnie na prądzie...
Przejedź się oceń sam, może też nie jeździsz w korkach.

Jak liczysz kasę , to do miasta 2.0tsi odpuściłbym sobie. Mam 1.5tsi, jemu brakuje mocy głównie na drogach A/S.

dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: dratuszny »

Mans pisze:
16 sty 2022, 8:41
dratuszny pisze:
16 sty 2022, 8:37
Zapakujcie 1.5tsi oraz 2.0tsi to zobaczycie od razu różnice:)
Myślisz, że te dodatkowe 40KM w aucie cięższym o prawie 100kg w stosunku do 1.5 150KM zrobi szał :roll:
No nie żartuj :?
Wiem co piszę bo jezdziłem :)
Ten 2.0 TSI na tle 1.5 TSI wypada cieniutko ;)
No i jeszcze to wysokie spalanie w mieście :roll:
Też jeździłem w 4 osoby jednym i drugim i dla mnie jest różnica. Druga rzecz to 4x4, nie powiem jak jeden i drugi zbiera się przy starcie:) buksowanie 1.5tsi jest dla mnie nieakceptowalne:) Nie wspominając o żywotności silnika, ale to się dopiero okaże za 10 lat:) Dla mnie te silniczki od "frani" w przypadku zakupu samochodu na 10-15 lat mijają się z celem. Może jak ktos bierze samochód w leasing, pojezdzi kilka lat i sprzeda to ok. Ale jak wspomniałem wcześniej, ja kupuje samochód przynajmniej na 10 lat.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: VoytaZ »

piotar1000 pisze:
16 sty 2022, 0:28
Szok i tyle. Akurat stoje przed dylematem co brac do miasta 100% jako auto rodzinne[...]
Stałem przed tym samym dylematem. 90% czasu auta używa żona do jazdy miejskiej. TDI odpadało na starcie, więc wybieraliśmy pomiędzy ośką i 4x4. Wybraliśmy bogatsze wyposażenie zamiast mocniejszego silnika i 4x4. Mocniejszy silnik kompletnie nie jest potrzebny do miejskiej jazdy, a i w trasie daje radę bardzo dobrze. Napęd 4x4 przydałby się teraz w zimie, ale dalej myślę, że dopłata była za droga. Bardziej żałuję, że nie wziąłem Cantona ;)
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: Jaco »

tomek000 pisze:
16 sty 2022, 8:55
piotar1000 pisze:
16 sty 2022, 0:28
Wg mnie opinii kodiaq do miasta się średnio nadaje, jest za duży nie poręczny itd, szczególnie na ciasnych parkingach, tych pod galeriami handlowymi. Da się jeździć... ale mniejszym autem jest to wygodniejsze.
(...)
Mam superba, a przy nim kodiaq to średniak. Czy żałuję zakupu na miasto? absolutnie nie. Czy mam problem z parkowaniem? Żadnych. Nie jestem cwaniakiem co to wciska się w każda szczelinę żeby tylko jak najbliżej podjechać. Jak miałbym wybrać male auto to tylko jak w 100% jeździłbym po mieście i nigdy na wakacje. Cenie sobie w superbie komfort dużego bagażnika. W kodiaq (o ile go kiedyś wyprodukuja) będzie z tym gorzej ale dzieci większe to wózka już nie będę woził.

tomek000
Posty: 97
Rejestracja: 15 sty 2020, 7:36
Samochód: Kodiaq 1.5tsi DSG Style

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: tomek000 »

Jaco pisze:
16 sty 2022, 10:35


Mam superba, a przy nim kodiaq to średniak. Czy żałuję zakupu na miasto? absolutnie nie. Czy mam problem z parkowaniem? Żadnych. Nie jestem cwaniakiem co to wciska się w każda szczelinę żeby tylko jak najbliżej podjechać. Jak miałbym wybrać male auto to tylko jak w 100% jeździłbym po mieście i nigdy na wakacje. Cenie sobie w superbie komfort dużego bagażnika. W kodiaq (o ile go kiedyś wyprodukuja) będzie z tym gorzej ale dzieci większe to wózka już nie będę woził.
Tylko zwróć uwagę, że nawet superb ma mniejszy promień skrętu niż kodiaq, a to robi różnice jak jest ciasno. Też nie mam problemu z parkowaniem, ale nigdy powiem że mniejszym autem nie robi się tego wygodniej, przykładowo tiguanem (też nim trochę jeżdzę) jest po prostu łatwiej, nie trzeba się nakręcić
Z bagażnikiem to nie wiem co masz na myśli... kodiaq ma nie mniejszy o superba, szczególnie jak kanapa nie jest przesunięta max do tyłu.

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: Jaco »

To że male auto na miasto jest lepsze to oczywista oczywistość. Co do promienia skretu to nie wiedziałem, myślałem wrecz że jest odwrotnie.mam opanowane zawracanie superbem na 8 razy ;)

Jeśli chodzi o bagaznik to do superba zmieściłem drzwi wewnętrze i zamknąłem bagaznik. Nigdy nie sugerowałem się pojemnością podawana przez producenta bo to nie jest miarodajne. Superb napewo ma bagaznik niższy ale dłuższy.

Generalnie to w dalszym ciągu biorę pod uwagę zamianę superba na superba 4x4. Ale zamówionego mam kodiaqa. Czas pokaże.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: VoytaZ »

Zanim kupicie rav4 to się pobawicie „multimediami” w tym samochodzie. Trochę szkoda wywalać 180k na samochód, którego kasuje nowa fabia z pakietem infotainment jeśli chodzi o obsługę multimediów, nawigację, bezprzewodowe CarPlay itp.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

ODPOWIEDZ