Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
balzaak
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2021, 10:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: balzaak »

Ja właśnie rozmawiałem z moim doradcą. Dostałem takie info:
- mój samochód zamówiony pod koniec czerwca będzie na bank w przyszłym roku;
- samochody z szacowaną datą przy zamawianiu po 39 tygodniu (ostatni tydzień września) prawdopodobnie będą wszystkie w przyszłym roku;
- rok produkcji będzie 2022 (nawet nie rozpoczęto ich produkcji).

Także tego, jak macie czym jeździć to jeszcze nie sprzedawajcie :)

Było to do przewidzenia, bardziej boję się tego co z leasingami na przyszły rok w polskim ładzie wymyślą karzeł, pinokio i spółka. Zależało mi w sumie na tym roku tylko z tego powodu, że leasingi będą jeszcze na "starych" warunkach.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: klimas7 »

Co znaczy na starych warunkach? Brak możliwości wykupu prywatnego i sprzedaży po 6 msc bez podatku wycofują już teraz, nie ma znaczenia kiedy podpiszesz umowę leasingową.

balzaak
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2021, 10:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: balzaak »

klimas7 pisze:
22 wrz 2021, 11:01
Co znaczy na starych warunkach? Brak możliwości wykupu prywatnego i sprzedaży po 6 msc bez podatku wycofują już teraz, nie ma znaczenia kiedy podpiszesz umowę leasingową.
To mnie tam akurat nie boli tak jak fakt, że mogą coś w nocy dopisać. Np. kolejne obniżenie limitu do kosztów ze 150tys. do 125tys. albo proporcjonalne odliczanie VAT do tej kwoty. Albo dookreślić się z okresem przejściowym.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: klimas7 »

Nie muszą obniżać limitu 150k netto, bo co roku te kwota pozwala kupić coraz gorszy samochód. :)

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mpirek »

balzaak pisze:
22 wrz 2021, 10:39
Ja właśnie rozmawiałem z moim doradcą. Dostałem takie info:
- mój samochód zamówiony pod koniec czerwca będzie na bank w przyszłym roku;
- samochody z szacowaną datą przy zamawianiu po 39 tygodniu (ostatni tydzień września) prawdopodobnie będą wszystkie w przyszłym roku;
- rok produkcji będzie 2022 (nawet nie rozpoczęto ich produkcji).

Także tego, jak macie czym jeździć to jeszcze nie sprzedawajcie :)

Było to do przewidzenia, bardziej boję się tego co z leasingami na przyszły rok w polskim ładzie wymyślą karzeł, pinokio i spółka. Zależało mi w sumie na tym roku tylko z tego powodu, że leasingi będą jeszcze na "starych" warunkach.
Dostałem dokładnie takie info ale z jednym zastrzeżeniem, mianowicie w 48 tygodniu wchodzi nowy rok modelowy z nowym konfiguratorem, w grudniu mam w salonie sprawdzić z doradcą, czy będą w związku z tym zmiany w konfiguracji. Muszę jeszcze dopytać mailowo co w takim wypadku z ceną samochodu.
Poza tym zaproponowano podpisanie umowy leasingu jeszcze w tym roku jeśli zależy mi na kosztach, tylko nie wiem na jakiej zasadzie miało by to wyglądać, najprawdopodobniej pierwsza wpłata na sam VIN który by został wygenerowany.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

a czy VIN nie jest nadawany autu w produkcji czy można go nadać jeszcze przed produkcją?

Arbuz
Posty: 27
Rejestracja: 18 wrz 2021, 14:10
Samochód: SKODA KODIAQ SPORTLINE 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Arbuz »

tomnowy pisze:
22 wrz 2021, 18:14
a czy VIN nie jest nadawany autu w produkcji czy można go nadać jeszcze przed produkcją?
VIN dla Skody jest nadawany w czasie produkcji

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 640
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WaC »

mpirek pisze:
22 wrz 2021, 17:39

Dostałem dokładnie takie info ale z jednym zastrzeżeniem, mianowicie w 48 tygodniu wchodzi nowy rok modelowy z nowym konfiguratorem, w grudniu mam w salonie sprawdzić z doradcą, czy będą w związku z tym zmiany w konfiguracji. Muszę jeszcze dopytać mailowo co w takim wypadku z ceną samochodu.
Jak to rozumieć? Czy będą inne opcje konfiguracji i ceny od 48 tygodnia? Pewnie trzeba będzie czekać z odpowiedzią do grudnia, jak napisał mpirek ...
...a reszta to Nasze dywagacje.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

czas pokaże o co chodzi

dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: dede »

Ja dostałem info od dealera że samochody bez daty produkcji wyprodukują się w 2022r. ale w którym kwartale - nie wiadomo. Nie wiadomo też czy ceny z zamówienia zostaną utrzymane.

ODPOWIEDZ