Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Post autor: pwroblew »

jak się ogląda filmiki na YT czy reklamy Skody, czy auta w salonie to z reguły są one wyposażone na maksa.
Niestety po odebraniu wyczekiwanego autka okazuje się że nie wszystko jest tak jak miało być.
Ja na przykład byłem zdziwiony, stwierdzając, że jest tylko jedna parasolka, nie ma latarki w bagażniku czy też zamiast wysuwających się odbijaczy są tylko gumowe zaślepki, nie wspominając o braku podwójnej podłogi.
Przypuszczam, że to cięcie kosztów w Skoda - w końcu mieli 2 m-ce przestoju z powodu wirusa.

A jak to wygląda u innych forumowiczów, którzy teraz odbierali swoje Kodiaki?



Sponsor

Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Sponsor


tomeqm
Posty: 18
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:30
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Post autor: tomeqm »

Od roku modelowego 2020 jest tylko jedna parasolka i nie ma latarki w bagażniku. O ile się orientuję nie można tego zamówić nawet w opcjach. Listwy ochronne drzwi dostępne są tylko w pakiecie rodzinnym.


Sent from my iPhone using Tapatalk

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Post autor: D10ni »

A nie jest to kwestia wyboru modelu, konfiguracji, zamówienia, oferty i odbioru? Ja od początku do końca wiedziałem co wybieram, zamawiam, jakieś wątpliwości rozwiali koledzy z forum. I do odbioru pojechałem z checklistą w telefonie.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Post autor: pwroblew »

model może tak, ja wybrałem Style + sporo dodatków. Być może w wersji Laurent lub RS dokładają te rzeczy.
W każdym razie chyba polityka się zmieniła w Skodzie, bo kiedyś chyba to był standard

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Post autor: biokd »

pwroblew pisze:
02 lip 2020, 23:09
jak się ogląda filmiki na YT czy reklamy Skody, czy auta w salonie to z reguły są one wyposażone na maksa.
Niestety po odebraniu wyczekiwanego autka okazuje się że nie wszystko jest tak jak miało być.
Ja na przykład byłem zdziwiony, stwierdzając, że jest tylko jedna parasolka, nie ma latarki w bagażniku czy też zamiast wysuwających się odbijaczy są tylko gumowe zaślepki, nie wspominając o braku podwójnej podłogi.
Przypuszczam, że to cięcie kosztów w Skoda - w końcu mieli 2 m-ce przestoju z powodu wirusa.

A jak to wygląda u innych forumowiczów, którzy teraz odbierali swoje Kodiaki?
Wg cennika Kodiaqa ze strony Skody na RM2020 (kilka wybranych funkcjonalności - w każdej wersji w standardzie, jak widac jest jedna parasolka)
- Uchwyt na bilet parkingowy
- Zestaw haczyków w bagażniku
- Parasol w schowku drzwi kierowcy z przodu

Door protection jest w pakiecie Rodzinnym za dopłatą 1500zł dla każdej wersji.

Co do latarki w bagażniku, to nie jest wylistowana w pakiecie Wewnętrznego Oświetlenia LED, które to jest w standardziej dla wersji Scout, Sportline, L&K, natomiast dla Ambition i Style za dopłatą 750zł (ale może jeśli nie dopłacałeś do tego, to tej latarki nie ma, a w pozostałych wersjach jest w standardzie, tylko tego nie listują w tym pakiecie):
Pakiet wewnętrznego oświetlenia LED: oświetlenie Ambiente (dla wersji Ambition dekor Soulage Brushed, dla wersji Style dekor
Zebra Flow Black Emboss), oświetlenie lusterka w osłonie przeciwsłonecznej w technologii LED, dwie lampki do czytania w technologii LED, oświetlenie przestrzeni wokół nóg z przodu i z tyłu

pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Post autor: pwroblew »

czyli by się zgadzało.
swoją drogą to fajnie po zmroku wygląda to oświetlenie Ambiente na drzwiach przednich i tylnych. Niby mała rzecz a cieszy :)

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Post autor: TOMEQ »

Latarka wchodziła w skład pakietu cargo, ale pod koniec roku był problem z ich dostępnością przez co nawet niektóre kodiaqi powypadały z kolejki produkcyjnej, bo nie było możliwości wyprodukowania ich zgodnie ze specyfikacją jaka zamówił klient. Poza tym jeśli się nie mylę od 48 tygodnia ubiegłego roku latarka została usunięta ze składu pakietu cargo i już nie pamiętam czy w ogóle została do niego przywrócona, bo RM2020 a szczególnie od 48 tygodnia 2019 dużo rzeczy została wyrzucona z wyposażenia standardowego albo nawet całkowicie została usunięta i stała się niedostępna nawet za dopłatą jak np. lampki ostrzegawcze w drzwiach, nakładki na progach w konkretnych wersjach wyposażeniowych, chromowane elementy z wnętrza pojazdu, wspomniana druga parasolka i jeszcze wiele innych rzeczy których na szybko nie jestem w stanie tu wymienić. Ogólnie od zeszłego roku dość dużo rzeczy zaczęło znikać z wyposażenia i to chyba przez polityke jaką przyjął VW i uplasowanie skody niżej niż jest obecnie.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Post autor: MichalZ »

Mam produkcje 2019 i rok modelowy 2020 - zalapalem sie jeszcze na wszystko, co zniklo pozniej - druga prasolka, lampka w bagazniku, wstawki chromowane w srodku, lampki w drzwiach.
Przy odbiorze auta sprzedawca mowil, ze mam szczęście bo drugi taki sam na placu byl wyprodukowany po jakies przerwie i juz wygada jak calkiem inne auto i fakt, sam wspominal, ze mial kilka ciezkich rozmow z klientami tlumaczac im czemu ich auto nie ma tych uzytecznych "bajerow", mimo ze ogladali je w demowce ;)

pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Post autor: pwroblew »

ja odbierałem pod koniec czerwca, wyprodukowane raczej po przerwie covidowej.
wczoraj zauważyłem, że nie ma też na tylnej kanapie zaślepek pod zapięcia ISOFIX, są tylko strasznie wyglądające dziury:(

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Wyposażenie kodiaqa - prawda ekranu, prawda rzeczywista

Post autor: TOMEQ »

zaślepek ISOFIX nie ma już od roku kiedy wszedł RM2020 ale można je bezproblemu dokupić za parę złotych, mi akurat udało się dostać je za free z auta które jeszcze je miało ale szło do floty, więc tam nikt na to nie zwracał uwagi ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

ODPOWIEDZ