Auto w rozliczeniu czy warto?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Auto w rozliczeniu czy warto?

Post autor: Malenstwo8 »

Tez jestem ciekawy jak wycenią auto mojej żony. Planuję zostawić je również w rozliczeniu, ale raczej nie liczę na super dil. To bardziej dla wygody.



Sponsor

Re: Auto w rozliczeniu czy warto?

Sponsor


batwomen
Posty: 6
Rejestracja: 07 lip 2019, 12:06
Samochód: superb II

Re: Auto w rozliczeniu czy warto?

Post autor: batwomen »

D10ni pisze:
09 lip 2019, 7:49
Dokładnie tak, to jest po prostu balans pomiędzy wygodą a wyciągnięciem każdego możliwego grosika ze sprzedaży. Wszystko zależy od tego czy masz czas odbierać telefony, tłumaczyć, negocjować itd. I oczywiście od tego co masz do sprzedania (stan, ilość poprzednich właścicieli). Podjechać do salonu i poprosić o wycenę (za ile kupią) nic Cię nie będzie kosztować. Związku raczej nie będzie z tym że kupujesz Kodiaq bo kupią za tyle, za ile będą mogli sprzedać (z zarobkiem). Mając wycenę możesz wrzucić ogłoszenie na otomoto z większą ceną i zobaczyć jakie będzie zainteresowanie.
O tym właśnie myślałam, żeby wycenili po swojemu, będzie to niejako 'przegląd', i będę wiedziała czy są jakieś usterki, coś do zrobienia, bo auto 6 letnie, niby kontrolkami nie świeci, ale po podłączeniu komputera może coś wyniknąć :)
D10ni pisze:
09 lip 2019, 7:49
Ja bym się nie ograniczał do wielkopolski, podzwoń i popisz maile do różnych salonów, pytając o ofertę już na konkretną wersję i wariant na dwa auta - masz na forum recenzje salonów. Ja po mojego Sportline jechałem 400km bo w Wielkopolsce właśnie dostałem biedne oferty.
No a powiedz mi, skoro salon miałeś 400km oddalony to co z przeglądami czy gwarancyjnymi naprawami?? to trzeba też tam jeździć czy gdziekolwiek w autoryzowanym serwisie Skody? Gdzieś chyba widziałam, że VW też naprawia Skody??

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Auto w rozliczeniu czy warto?

Post autor: RobKos »

Przeglądy i gwarancyjne naprawy w każdym ASO w Polsce

batwomen
Posty: 6
Rejestracja: 07 lip 2019, 12:06
Samochód: superb II

Re: Auto w rozliczeniu czy warto?

Post autor: batwomen »

Dzięki :)

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Auto w rozliczeniu czy warto?

Post autor: MILeq »

Możesz wycenić, ale realna różnica pomiędzy tym, co maksymalnie oferuje salon, a za ile sprzedasz, już po lekkich negocjacjach to między 10, a 15% niżej.
Sprzedaż do salonu jest bez sensu - chyba, że zależy Ci na czasie, albo sprzedajesz jakieś niesprzedawalne truchło.
Zadbana SII powinna się sprzedać w rozsądnym czasookresie.

ODPOWIEDZ