Kodiaq po detailingu (ceramika)

Czyli jak dbać o nasze samochody
Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2018, 21:36
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Re: Kodiaq po detailingu (ceramika)

Post autor: Hetman72 »

Pytanie narzuca się samo, co oni takiego robili, że zdarli lakier do blachy?
Przecież normalne to to nie jest.


Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Sponsor

Re: Kodiaq po detailingu (ceramika)

Sponsor


kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: Kodiaq po detailingu (ceramika)

Post autor: kedzier »

Sprawdź dobrym miernikiem grubości lakieru czy pozostałe elementy nie są zniszczone.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Kodiaq po detailingu (ceramika)

Post autor: Malenstwo8 »

Zawsze jak widzę tą polerkę z gąbka na wiertarce to już mam dreszcze na plecach. Z tym naprawdę trzeba uważać. Przykra sprawa, mam nadzieję, że się szybko rozwiąże.

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Kodiaq po detailingu (ceramika)

Post autor: Vibor »

futerkiem robili więc z tego co się dowiedziałem to łatwiej uszkodzić bo temperatura pracy wyższa :(

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kodiaq po detailingu (ceramika)

Post autor: bubuś »

Vibor pisze:
17 gru 2018, 10:33
futerkiem robili więc z tego co się dowiedziałem to łatwiej uszkodzić bo temperatura pracy wyższa :(
Właśnie, futerko (zwłaszcza filcowe) użyte do polerowania niesie kolosalne zagrożenie dla lakieru, jeśli pucybut nie ma czucia w dłoniach. Wystarczy zbyt lekkie dociśnięcie i niemal iskry się sypią. z lakieru.

Podobnie, aczkolwiek mniej niebezpieczne, jest posługiwanie się gąbkami. Są miękkie (do końcowego wybłyszczania), średnie i twarde (do poważniejszej polerki, z brudu, itp). Też można nimi zedrzeć klar, a i nawet lakier (bezpieczniej jest gąbkę nasączyć wodą).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: Kodiaq po detailingu (ceramika)

Post autor: kedzier »

Futerkiem i pastą to u mnie balustradę ze stali kwas. po spawaniu szlifowali... Współczuję.

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq po detailingu (ceramika)

Post autor: Mans »

Vibor pisze:
17 gru 2018, 10:33
futerkiem robili więc z tego co się dowiedziałem to łatwiej uszkodzić bo temperatura pracy wyższa :(
Tak też myślałem,jak obroty za wysokie i nieodpowiednio dobrana pasta polerska to takie futerko po prostu topi lakier z powodu zbyt wysokiej temperatury i potem mamy takie właśnie efekty :(
Znajomy kiedyś postanowił wypolerować sobie po woskowaniu nową Skodę Felicję taką właśnie nakładką z futerkiem zwykłą wiertarką.
Po pewnym czasie cały lakier zaczął z niej schodzić płatami.Okazało się ,że cała powłoka lakiernicza została przegrzana w wyniku czego całe nowe auto było do lakierowania ;)
Sprawdz dokładnie całą powłokę lakierniczą ,żeby przypadkiem po pierwszym myciu nie zobaczyć więcej takich niespodzianek :?
Amatorszczyzna pełną gębą :roll:

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Kodiaq po detailingu (ceramika)

Post autor: Vibor »

po bojach z ubezpieczycielem sprawcy wreszcie kalkulacja kwoty odszkodowania, uwaga :) całe 667zł gdzie wg ASO min 3tys nie licząc auta zastępczego , poprawili mi nastrój na cały chyba tydzień :) :) :) , wg ASO : lakierowanie całego błotnika + cieniowanie 30% drzwi oraz wymiana i lakierowanie dolnej plastikowej listwy ( procedura producenta ) nie mówiąc już o demontażu zderzaka, lampy, listew ozdobnych drzwi
Ostatnio zmieniony 11 sty 2019, 18:08 przez Vibor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Kodiaq po detailingu (ceramika)

Post autor: jankess4 »

Panowie od tej szlifierki chcieli szybko zarabiać, wykupili wiec byle jakie ubezpieczenie i chcieli tylko „golić” klientów a teraz pokazują że oprócz braku umiejętności, kompletnie nie mają klasy i mają wszystkich w d....

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Kodiaq po detailingu (ceramika)

Post autor: stingerA6 »

Nie ciekawie to wygląda, bo wliczając utratę wartości za lakierowanie elementów to może moim zdaniem zakręcić się koło 8 tysi. Ja bym już pukał do prawnika celem dalszych działań.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ