Powłoki ochronne ceramiczne

Czyli jak dbać o nasze samochody
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Powłoki ochronne ceramiczne

Post autor: TOMEQ »

Jaki koszt takiego zabiegu i w jakiej przychodni?


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Re: Powłoki ochronne ceramiczne

Sponsor


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Powłoki ochronne ceramiczne

Post autor: michalmiko »

Rafal_vel_Desmond pisze:
10 paź 2019, 22:27
Hello
Jutro odbieram mojego niebieskiego (race) niedzwiedzia z detalingu- folia na przod ( maska, zderzak,lampy, pol nadkola,lusterka, kawalek dachu) + ceramika na reszte bez kol.
Ciekawi mnie jak dali dare z polowem nadkoli i czy to widac. Dam fotki jesli bede mial chwile.
Ogolnie folia powinna zabezpieczycz przod, jak bedzie to sie okaze.
Pozdro dla estetykow.
Rafal
Ciekawy jestem jak wygląda świeżo po aplikacji takiej folii od profesjonalistów. U siebie aplikowałem na lusterka i przednie lampy sam. Pierwszą dobę, dwie, nie wyglądało to za ciekawie - została taka jakby para po wodzie. Teraz kompletnie nic nie widać, że jest naklejone, a ja jestem spokojny o lampy, które dość szybko zaczęły zbierać mikro zarysowania :)

Rafal_vel_Desmond
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:20
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI

Re: Powłoki ochronne ceramiczne

Post autor: Rafal_vel_Desmond »

No i odebralem go....
A wiec roznicy nie stwierdzilem :) przed i po, moze dlatego ze auto od dealera pojechalo od razu pod datailing.
Z milych elementow to polozyli folie na cale nadkola a mieli na pol - wiec jest maly gratis.
Z dziwnych elementow to tak jak zaznaczylem czerwona kreska na zdjeciu - w tych rowkach zgieciach zostalo troche powietrza i wyglada to jak odprysniety lakier. Ustalilem ze jesli w cieplym garazu w ciagu 2 tyg sie to nie rozejdzie/wchlonie to wracam i chlopaki beda sie zastanawiac co z tym zrobic.
Ceramike polozyli na reszte oprocz kol i dzis jak wracalem w deszczu powiem wam ze efekt na szybie byl niezly - nastepnym razem nagram. Acha - po deszczu auto sie wysuszylo jadac 80 km/h na przestrzeni 3 km. Podobna taka cecha ceramiki ze sie tego nic nie trzyma.
Z przykrych spraw to koszty -wyszlo prawie 6 klockow - czy warto ? to sie okaze.
Pozdro auto-estetykow

Obrazek

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Powłoki ochronne ceramiczne

Post autor: JED »

To chyba nieźli partacze, jeśli "będą się zastanawiać".
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Powłoki ochronne ceramiczne

Post autor: michalmiko »

Wszystko zależy kiedy kładli folię na maskę. Poczekaj chwilę, zobacz czy za dwa dni nie będzie lepiej. Zrób zdjęcia i porównaj.
U mnie jak już wspominałem, były takie coś jakby "chmurki", co stopniowo znikało. Teraz nie widać, że jest cokolwiek przyklejone. Co prawda ja nie mam za wielkiego doświadczenia w tym temacie, ale cieszę się, że mi to wyszło :D


Obrazek

Obrazek

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Powłoki ochronne ceramiczne

Post autor: swider »

Hey. Ja w piątek odebrałem kodiaqa i sam nalozylem ceramike, najpierw dobrze umyłem, potem wysuszylem, odtluscilem i 2 razy ceramika. Ceramikę kupiłem na alieexpres za 30 zł. Po dwukrotnym zaaplikowaniu zostało jeszcze 1/3 butelki. Starczy akurat na 8 kół. Dzisiaj padał deszcz hydrofobowosc super. Zobaczymy na ile czasu starczy. Koszty : ceramika z aplikatorem 30 zł, 2 mikrofibry 30 zł, odtluszczasz którego zuzylem 10% 17 zł i czas z przerwami około 6 godzin

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Powłoki ochronne ceramiczne

Post autor: stingerA6 »

Dawaj foty
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Powłoki ochronne ceramiczne

Post autor: JED »

Oesu...
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Powłoki ochronne ceramiczne

Post autor: michalmiko »

Z tą ceramiką z aliexpress to zależy jak się trafi (podobno). Ja kiedyś to zamówiłem z ciekawości, miałem spróbować jeszcze na starym aucie, ale jakoś tak nie odważyłem się :D

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Powłoki ochronne ceramiczne

Post autor: swider »

Zdjęcia potem podeślę. Ogólnie wizualnie nie ma żadnej różnicy przed i po nałożeniu. Może na lakierze metalizowanym lepszy efekt wizualny byłby, ja wybrałem kolor szary niemetalizowany ( kolor podkladu). Na Youtube jak wpiszcie "chinska powłoka ceramiczna swagtv" to pierwszy filmik.

ODPOWIEDZ