Ceramika

Czyli jak dbać o nasze samochody
qbus
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:35
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Lava Blue

Ceramika

Post autor: qbus »

Jako że wkrótce odbieram miśka coraz bardziej zastanawiam się nad ceramiczną powłoką kwarcową. Kumpel z pracy ma na Tucsonie i bardzo sobie chwali - typ z gatunku pedant - codziennie rano myjnia ręczna i wyłącznie spłukiwanie za 2 złote. Ponoć samochód wygląda jak po pełnym myciu :)

Ktoś ma? Jak to się sprawuje? Chodzi mi zarówno o ochronę przed uszkodzeniem lakieru jak i o "obsługę" takiej ceramiki.



Sponsor

Ceramika

Sponsor


Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Ceramika

Post autor: Vibor »

ceramika chroni przed zabrudzeniem drogowym i "kupami" a nie uszkodzeniem lakieru

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: Ceramika

Post autor: Carly_pl »

Ceramika ochroni Cię przed zabrudzeniami i minimalnymi rysami, wszelkie odpryski itp dalej Ci grożą. Jeśli chcesz się przed tym uchronić, to tylko folia bezbarwna.
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

qbus
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:35
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Lava Blue

Re: Ceramika

Post autor: qbus »

Dzięki za info!

m_marcin
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2017, 4:02
Lokalizacja: 3miasto
Samochód: in progress

Re: Ceramika

Post autor: m_marcin »

Właśnie odebrałem autko i oddałem prosto na ceramikę. Założyli 6 warstw na pierwszy rok – po każdym następnym roku sugerowali żeby dodać pojedyncza. Dołożyłem też dodatkowo folię na przednie światła, wnęki klamek i środkowe słupki. Po pierwszych dwóch dniach zarobiłem parę rys na parkingu – udało się usunąć bezproblemowo.

Mój zestaw wyglądał mniej więcej tak:
Lakier - Ceramic PRO Strong 9H Felgi - Ceramic PRO Strong 9H Plastic/Guma - Crystal Infinity Aqua Szyby- Crystal Infinity Aqua Wnętrze - Firmowa Kompozycja Folie LLumar Window Film - Reflektory /wnęki klamek/czarne listwy ozdobne po między szybami bocznymi tzw PIANO
Dokładam link – już po wszystkim
https://pl-pl.facebook.com/pg/glancauto ... 4513493741

qbus
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:35
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Lava Blue

Re: Ceramika

Post autor: qbus »

Wygląda kozacko, widzę na fb że jakoś mega drogo Cię nie policzyli. W Krakowie za ceramikę na SUVa słyszałem ceny 4000+.
Cały czas się zastanawiam, mam jeszcze miesiąc do odbioru auta.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Ceramika

Post autor: Rafał »

qbus pisze:
03 maja 2018, 12:50
Wygląda kozacko, widzę na fb że jakoś mega drogo Cię nie policzyli. W Krakowie za ceramikę na SUVa słyszałem ceny 4000+.
Cały czas się zastanawiam, mam jeszcze miesiąc do odbioru auta.
musisz sobie zadać pytanie: robisz to dla siebie czy żeby lakier podobał się następnemu użytkownikowi/ klientowi - jeśli to drugie to czy on dopłaci za to? jeśli zostawisz auto w rozliczeniu przy kupnie nowego auta diler też Ci za to nie zapłaci ...

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Ceramika

Post autor: michalmiko »

Do odbioru mojego Miśka jakieś dwa miesiące, pomału gromadzę akcesoria i właśnie jestem w trakcie zamawiania kosmetyków. Powłokę nałożę sobie sam, bo ponoć ta, którą mi polecono jest łatwa do aplikacji w amatorskich warunkach. FX Protect Glass Coating.
Za wszystko wyszło mi 850zł

qbus
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:35
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Lava Blue

Re: Ceramika

Post autor: qbus »

Rafał pisze:
03 maja 2018, 14:44
musisz sobie zadać pytanie: robisz to dla siebie czy żeby lakier podobał się następnemu użytkownikowi/ klientowi - jeśli to drugie to czy on dopłaci za to? jeśli zostawisz auto w rozliczeniu przy kupnie nowego auta diler też Ci za to nie zapłaci ...
Dla siebie. Po leasingu chce zostawić auto jeszcze na kilka lat - planuję poużywać samochód dłużej.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: Ceramika

Post autor: Carly_pl »

To masz odpowiedź. Jeśli dla siebie i na lata, to zrób tak, żeby było na lata. :)
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

ODPOWIEDZ