Mycie ręczne, czy na myjni?

Czyli jak dbać o nasze samochody
Awatar użytkownika
milesia
Posty: 184
Rejestracja: 05 lut 2017, 0:39
Lokalizacja: miasto z lnu słynące
Samochód: KODIAQ Style 1,4 TSI 150kM

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: milesia »

BikeBert pisze:
26 lut 2017, 10:20
milesia pisze:
25 lut 2017, 21:52
BikeBert pisze:
20 lut 2017, 14:38

Najlepszy sposób, to wąż, lekki strumień wody i delikatne masowanie auta gąbką z szamponem :)

Moja wyobraźnia zaszalała :lol: panowie tylko bez takich :lol: hahahaha
Jak zrobi się cieplej to nagram filmik instruktażowy jak prawidłowo umyć auto, w kąpielówkach :)
Halo, Halo BikeBert - zrobiło się gooooorąąąco :D nie mogę się doczekać filmiku instruktażowego :lol: :lol: :lol:
Ooooooobieeecałeeeś :P


Do miłego
Milesia :P

Sponsor

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Sponsor


Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: Dual »

Ale Wy to "Modele" niezłe jesteście...;)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Awatar użytkownika
milesia
Posty: 184
Rejestracja: 05 lut 2017, 0:39
Lokalizacja: miasto z lnu słynące
Samochód: KODIAQ Style 1,4 TSI 150kM

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: milesia »

:D no cooo?? obieeecał a mój MISIACZEK brudny.... czekam i czekam na ten instruktaż :D
bo ja grzecznie czytam forum i wszystkiego się tu uczę, kąpielówek coprawda nie mam, ale bikini już naszykowałam :lol:
Do miłego
Milesia :P

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: Dual »

Naprawdę podoba mi się ta .... atmosfera forum. ;)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: BikeBert »

milesia pisze:
29 cze 2017, 0:21
BikeBert pisze:
26 lut 2017, 10:20
milesia pisze:
25 lut 2017, 21:52


Moja wyobraźnia zaszalała :lol: panowie tylko bez takich :lol: hahahaha
Jak zrobi się cieplej to nagram filmik instruktażowy jak prawidłowo umyć auto, w kąpielówkach :)
Halo, Halo BikeBert - zrobiło się gooooorąąąco :D nie mogę się doczekać filmiku instruktażowego :lol: :lol: :lol:
Ooooooobieeecałeeeś :P
Oj tam zaraz obiecałeś :) Szukam na szybko jakiejś wymówki.... o wiem: za gorąco jest. Na prawdę! W takie upały nie myje się auta w dzień, bo za szybko wysycha i zostają plamy po wodzie, tzw. "łoterspoty" ;) Myję zatem auto późnym wieczorem, a wówczas już za ciemno na filmiki. Będziesz chyba musiała poczekać do jesieni, ale wówczas kąpielówki mogą się zamienić na ogrodniczki. Uwierz mi, tak będzie bezpieczniej dla Twoich oczu; moje blade ciało może przyprawić o estetyczny szok, a w konsekwencji nawet atak epilepsji, jak japońskie kreskówki :)

Na chwilę obecną pokażę zatem tylko jedno zdjęcie z pierwszego mycia i efekt finalny po 3-dniowego sesji SPA, peelingu i masażu przy użyciu mniej lub bardziej aromatycznych olejków i wosków... Osobiście byłem świadkiem, jak mucha złamała sobie 2 nogi podczas próby lądowania na gładkiej i śliskiej od wosku powierzchni samochodu :)


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, 22:50 przez BikeBert, łącznie zmieniany 1 raz.
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: Everred »

Ale widoki. Mega! Ale ja muszę się przyznać, że jeszcze nie myłem auta od odbioru w zeszły piątek, a padało już kilka razy od tamtej pory i brud widać tylko i wyłącznie na samych szybach i tych czarnych, polerowanych elementach obok szyb. Żeby na tym Business Grey Metallic zobaczyć brud to trzeba się nieźle doszukiwać. Fajne uczucie, bo wcześniej miałem auto w kolorze granatowym (błękitna odyseja :) ) i nie zdążyłem z myjki do domu wrócić, a już upitolone było.

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: rafalhtc »

BikeBert gdzie to jesteś, że masz takie ładne widoki? Wygląda nieco jak ojczyzna niedźwiedzia:)

Wysłane z Tapatalk


lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: lighting »

Wow, BikeBert Ty jesteś profesjonalnym fotografem ? Na jednym zdjęciu widzę zamek krzyżacki , na innym góry, spora rozbieżność. :)

Pięknie to auto się prezentuje po tym SPA.. ale chciałbym takie same zdjęcia widzieć z autem bez SPA. :)
DO developer

Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: BikeBert »

rafalhtc pisze:
30 cze 2017, 7:39
BikeBert gdzie to jesteś, że masz takie ładne widoki? Wygląda nieco jak ojczyzna niedźwiedzia:)
Widoki w drodze na urlop rowerowy do Livigno... A tak było na miejscu:

Obrazek



Obrazek



Obrazek


lighting pisze:
30 cze 2017, 7:41
Wow, BikeBert Ty jesteś profesjonalnym fotografem ? Na jednym zdjęciu widzę zamek krzyżacki , na innym góry, spora rozbieżność. :)
Pstrykam hobbystycznie i niestety coraz rzadziej... A rozbieżność zdjęć wynika z mojego ulubionego motta: variety is the spice of life... :)

lighting pisze:
30 cze 2017, 7:41
Pięknie to auto się prezentuje po tym SPA.. ale chciałbym takie same zdjęcia widzieć z autem bez SPA. :)
Nie ma szans, auto jest czyszczone na bieżąco, brudne auto spać mi nie daje. Ostatnio po powrocie z urlopu, pojechałem prosto na myjnię mimo, że zbierało się na deszcz. Dojechałem, opłukałem Karcherem, otworzyłem moje magiczne wiadro z szamponem i zacząłem mydlić auto... aż tu nagle zrobiło się ciemno i sru, błyskawica uderzyła na tyle blisko, że myjnia zdechła. Na szczęście zaczęło lać, więc wyjechałem na deszcz, aby spłukać szampon ;)
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

Awatar użytkownika
milesia
Posty: 184
Rejestracja: 05 lut 2017, 0:39
Lokalizacja: miasto z lnu słynące
Samochód: KODIAQ Style 1,4 TSI 150kM

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: milesia »

hahahaha wieeeedziałam, że to się tak skończy :D wymówkami :D a ja dalej mam nie umyte auto, bo brak instruktażu hihihihi

rany, ale go wypucowałeś.... śliczny jest plus te widoczki już zazdroszczę Twemu autku: trzydniowe SPA, masaże, sesja fotograficzna, piękne plenery....

kąpielówki to może nie są, ogrodniczki też nie :lol: :shock: :mrgreen: :D ale ubaw z tej fotki pierwsza klasa hahahahaha
mówisz WILK syty, OWCA cała a NIEDŹWIADEK czysty hahahaha

udanego urlopu życzę, dużo radości, mnóstwo słońca i fantastycznej pogody :D
Do miłego
Milesia :P

ODPOWIEDZ