Mycie ręczne, czy na myjni?

Czyli jak dbać o nasze samochody
Franciszek
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2017, 10:26
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM 2017

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: Franciszek »

W sumie to nie wiedziałem gdzie pisać, to spróbuje u was. Trochę zabiegany jestem i nie mam ani czasu, ani zbytnio warunków by myć auto ręcznie dlatego też sobie odpuszczam, kiedyś to robiłem, jednak teraz nie ma opcji. Myjni bezdotykowej tzn. z tradycyjną lancą, się trochę obawiam, bo łatwo sobie lakier zerwać. Miałem sytuacje z poprzednim autem, gdzie na nowej stacji ciśnienie było duże i lakier poszedł jak zerwany nożem, zniechęciłem się bardzo. Z kolei na automatycznych lakier się matowi i często rysuje, to podziękuje. Ostatnio wpadłem na coś takiego [ciach adres www], podobno myje to bezdotykowo i automatycznie. Czyli z daleka i szybko, dodatkowo suszy auto i myje podwozie. Brzmi dobrze i podobnie nie powoduje uszkodzeń lakieru. Nie wiem ile w tym prawdy, ktoś jest w stanie się wypowiedzieć? Bo zastanawiam się nad tą opcją mycia.



Sponsor

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Sponsor


Wacław26
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2021, 10:51
Samochód: Audi A4 2.O

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: Wacław26 »

Szczerze powiedziawszy to preferuję myjnię, jednak w dobie pandemii zależy mi na tym aby była to myjnia mobilna. Trochę czasu spędziłem na poszukiwaniach i w końcu znalazłem myjnię parową KRYPTOREKLAMA która w pełni spełnia moje oczekiwania :D

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: stingerA6 »

Kryptoreklama = ostrzeżenie.
Forum to nie tablica ogłoszeń.
Ban wisi w powietrzu.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

vantage
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2021, 9:52
Samochód: q5

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: vantage »

Witam, jeżeli szukacie najwyższej jakości kosmetyków samochodowych popularnych producentów oraz firmy z profesjonalnymi usługami detailingu to polecam strone [SPAM]

skodakodiaq
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2020, 18:39
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 Manual Sportline

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: skodakodiaq »

BikeBert pisze:
20 lut 2017, 14:38
kowala1990 pisze:
20 lut 2017, 14:22
A ja jestem ciekaw, czego Karcher to zło? Kompletnie się na tym nie znam, z góry byłbym wdzięczny za wytłumaczenie :P
Po pierwsze, Karcher przy mocno brudnym aucie [błoto, piach, itp.] może działać na lakier jak piaskowanie [lub peeling - termin bardziej znany paniom] - przesuwanie zabrudzeń pod silnym ciśnieniem.

Po drugie, samo ciśnienie wody jest wrogiem wszelkich łożysk, piast, amortyzatorów, itp. Woda pod tak wysokim ciśnieniem może przedostać się przez uszczelki, wypłukiwać smar i powodować korozję.

Po trzecie, auto po użyciu myjki ciśnieniowej jest po prostu nadal brudne; wystarczy przejechać palcem po lakierze i sprawdzić.

Najlepszy sposób, to wąż, lekki strumień wody i delikatne masowanie auta gąbką z szamponem :)

Nie zgodze się z tym że karcher to zło :
1. wąż, lekki strumień wody i delikatne masowanie auta gąbką z szamponem tak samo w tym czasie możesz porysować lakier przy brudnym aucie nawet bym powiedział że więcej jak przy spłukaniu karchera

2. Mozesz na myjni najpierw właczyc aktywną piane i odczekać z pare minut z piańą już część piasku spływa

3. Właczasz delikatny ten tryp piereszy wejściowy zmywasz resztki brudu i potem myjesz auto

4. Żeby auto było całkiem czyste trzeba resztki wody ściągnąć gumową ściągaczką a nastepnie auto całe przetrzeć ręcznikiem z mikrofibry wysoką wchłonnością wody mam takie 2 sztuki 90x60

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Mycie ręczne, czy na myjni?

Post autor: michalmiko »

skodakodiaq pisze:
23 maja 2021, 21:08
4. Żeby auto było całkiem czyste trzeba resztki wody ściągnąć gumową ściągaczką
Nie odważył na taki zabieg :shock:
Po dokładnym umyciu samochodu lakier osuszam ręcznikiem fibrowym albo specjalną dmuchawą, aby nie zostały waterspoty na lakierze ;)

ODPOWIEDZ