Folia PPF

Czyli jak dbać o nasze samochody
Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Folia PPF

Post autor: Cahir »

Niedługo odbiór auta i zastanawiam się nad położeniem folii. Jednak na całe auto koszt jest kolosalny i czeka mnie półśrodek.
I tu pytanie do użytkowników - na które części najbardziej warto położyć.
te elementy bezapelacyjnie, jednak czy coś jeszcze warto by?
Zderzak
Maska
Lampy przednie
Słupki szyby czołowej
Front dachu
Nadkola przód
Lusterka
Wnęki klamek
Parapet bagażnika

ze środka, to chyba ekran warto by zabezpieczyć.
Zastanawiam się także nad drzwiami przednimi

macie jakieś sugestie i podpowiedzi?



Sponsor

Folia PPF

Sponsor


zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Folia PPF

Post autor: zalezi »

Tylko na przednie lampy, serio. Na resztę szkoda kasy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Folia PPF

Post autor: Cahir »

Ty tak na serio?
Akurat polerka lamp to najmniejszy koszt, i jedynie tu bym się zastanawiał czy zakładać.
Zarysowanie drzwi lub zderzaka, to już koszt naprawy liczony w tysiącach, więc raczej tu właśnie opłaca się taka ochrona

Auto zamierzam zostawić dla siebie po leasingu

ZetRTW
Posty: 55
Rejestracja: 01 wrz 2023, 7:59
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI

Re: Folia PPF

Post autor: ZetRTW »

Najczęściej nakładają folie na maskę, zderzak przedni, lampy(narażone na odpryski od kamieni) , progi od wewnątrz, za klamkami (miejsca narażone na zarysowania) + ceramika u mnie za taki zakres wycenili 7500zł - stwierdziłem że ich powaliło....
Folie kupiłem na alli expres od razu przyciemniającą na lampy przednie za 110zł, osłonki wycięte za klamki 30zł i jakieś naklejki na progi, a ceramikę położę sobie sam(już kładłem na swoje auta więc dam radę) tylko szukam jakieś lepszej na razie brak konkretów.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2023, 12:16 przez ZetRTW, łącznie zmieniany 1 raz.

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Folia PPF

Post autor: Fonix »

Co w tym przypadku oznacza "przyciemniająca"? Przód wozu będzie miał inną barwę niż reszta?

ZetRTW
Posty: 55
Rejestracja: 01 wrz 2023, 7:59
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI

Re: Folia PPF

Post autor: ZetRTW »

Fonix pisze:
18 wrz 2023, 11:21
Co w tym przypadku oznacza "przyciemniająca"? Przód wozu będzie miał inną barwę niż reszta?
Przód auta nie będzie miał innej barwy - chodziło mi o lampy(tak wiem...nielegalne)

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Folia PPF

Post autor: Marcelus »

ZetRTW pisze:
Fonix pisze:
18 wrz 2023, 11:21
Co w tym przypadku oznacza "przyciemniająca"? Przód wozu będzie miał inną barwę niż reszta?
Przód auta nie będzie miał innej barwy - chodziło mi o lampy(tak wiem...nielegalne)
Kodiaqowe matrixy do najmocniejszych nie należą, widać sporą różnicę do marek premium czy choćby VW, przyciemniając lampy folią jeszcze sobie je osłabisz, nie jeździsz po zmroku?

ZetRTW
Posty: 55
Rejestracja: 01 wrz 2023, 7:59
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI

Re: Folia PPF

Post autor: ZetRTW »

Delikatne podejrzewam że nie zrobi różnicy, a jak będzie kiepsko to ściągnę, to tylko folia .... Pokaże napewno efekt przed, w trakcie i po.

Ale wracając do tematu...chce ktoś zrobić ochronę folią i ma choć troszkę smykałki albo szybko się uczy z youtube to może spróbować sam. Znalazłem coś takiego i zestawik na kodiaq do elementów najbardziej narażonych to koszt koło 500-700zł https://chronlakier.pl/532-skoda-kodiaq ... e-ochronne

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Folia PPF

Post autor: Cahir »

ZetRTW pisze:
18 wrz 2023, 19:18
Delikatne podejrzewam że nie zrobi różnicy, a jak będzie kiepsko to ściągnę, to tylko folia .... Pokaże napewno efekt przed, w trakcie i po.

Ale wracając do tematu...chce ktoś zrobić ochronę folią i ma choć troszkę smykałki albo szybko się uczy z youtube to może spróbować sam. Znalazłem coś takiego i zestawik na kodiaq do elementów najbardziej narażonych to koszt koło 500-700zł https://chronlakier.pl/532-skoda-kodiaq ... e-ochronne
Jednak "zaryzykuję" i założę folię w profesjonalnym warsztacie. Głęboko podejrzewam, że to jest tak jak np. z farbą do malowania ścian. Możesz kupić duluxa i tikkurille. Jednym i drugim pomalujesz ścianę - jednak efekt będzie zgoła różny
Tak samo płytki możesz zlecić położenie przysłowiowemu panu Ździchowi lub profesjonaliście - koszta zgoła różne, ale wykonanie warte swojej ceny

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Folia PPF

Post autor: Fonix »

No ale nie użyjesz tikkuline do byle jakich ścian a kupujesz kodiaka, a nie bugatti.

ODPOWIEDZ