Folia PPF

Czyli jak dbać o nasze samochody
zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Folia PPF

Post autor: zalezi »

Bez urazy, to bez sensu. Oklejać całego droga folia ppf nudnego Kodiaqa w Style i z silnikiem 1.5 TSI? To się robi moim zdaniem w limitowanym BMW M3 gdy ma lakier z serii individual albo jakieś piękne, oldskulowe Ferrari. Za 10 lat ten oklejony Kodiaq będzie wart z 30-40 tys zł i zupełnie nikt tej folii nie doceni, bo będą patrzeć na to, jaki stan silnika, przebieg, stan wtrysków w klekocie, co ile olej zmieniamy w silniku/dsg, rozrząd kiedy robiony, a nie na to, że całe auto jest oklejone i nie ma odprysków na jakże „unikalnym” czarnym metalliku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Folia PPF

Sponsor


RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Folia PPF

Post autor: RobertG7 »

18.000zł to 10% wartości auta, gdyby to było 1-3% to ok. Moim zdaniem lepiej już przed sprzedażą zrobić polerkę całości, plastiki odświeżyć i będzie ok. Koszt to okolice 2.000zł z woskowaniem.
Tak jak @zalezi napisał, gdyby to było auto kultowe, które tylko nabiera wartości wraz z wiekiem to zasadne oklejanie.
No ale co kto lubi, można Kodiaqa traktować po królewsku i nawet ceramikę co roku nową nakładać...

TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Folia PPF

Post autor: TymekF »

Ile ludzi tyle opinii :D
Nie ma co tu się sprzeczać, bo każdy lubi co innego i każdy ma inną wizję na samochód.
Jedni zawsze traktują swój samochód jak oczko w głowie i starego passata B5 będą traktowali jak unikatowe ferrari ;)
Ja myślę, że najlepszym złotym środkiem jest zrobienie front + newralgiczne miejsca folia, a na resztę ceramika.
A jeśli ktoś w ogóle ma to w tyłku, to chociaż ceramika, aby łatwiej się utrzymywało w czystości :)

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Folia PPF

Post autor: Fonix »

Jak ktoś ma to w tyłku, to raczej ceramiki nie zrobi, tylko będzie ten tyłek po prostu woził, od wielkiego dzwonu zajeżdżając na myjnię :) Śmiejemy się z bab, że kosmetyczki, beauty studio i inne dziwactwa. Ale one przynajmniej same wymuskane, a na naszym podwórku dochodzi do dywagacji co do twardości pędzelka do czyszczenia felg...

zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Folia PPF

Post autor: zalezi »

Ceramika to już w ogóle jak dla mnie bezsens, już wolałbym ppf bikini zrobić za te 7k. Ceramika to taki z grubsza lepszy wosk za 3k zł, który co pół roku za „zaledwie” 400-500 zł/wizyta trzeba serwisować. I wszystko po to, aby auto łatwiej umyć. Absurd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Folia PPF

Post autor: TymekF »

zalezi pisze:
25 lis 2023, 14:54
Ceramika to już w ogóle jak dla mnie bezsens, już wolałbym ppf bikini zrobić za te 7k. Ceramika to taki z grubsza lepszy wosk za 3k zł, który co pół roku za „zaledwie” 400-500 zł/wizyta trzeba serwisować. I wszystko po to, aby auto łatwiej umyć. Absurd.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To akurat chyba ktoś ci ściemę jakąś sprzedał, bo wystarczy stosować się tylko do dodatkowych wytycznych jak dbać o powłokę ceramiczną i nie musisz jeździć na żaden "serwis".

No ale tak jak pisałem wyżej, ile ludzi tyle opinii. Jeden będzie traktował samochód jak "wół roboczy" i będzie odwiedzał myjkę albo szczoty raz na kwartał, a inny będzie co sobotę spędzał 4h na pucowaniu. :)

Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Folia PPF

Post autor: dreamy »

Mam wielu znajomych którzy nakładali ceramikę- w każdym przypadku gwarancja zakładała przeglądy powłoki i odpłatne uzupełnienie braków.
Ceramika pozwala na łatwiejsze mycie i nie chroni przed uszkodzeniami.
Elestomery się chociaż same regenerują i chronią przed mikrorysami.

TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Folia PPF

Post autor: TymekF »

dreamy pisze:
26 lis 2023, 22:40
Mam wielu znajomych którzy nakładali ceramikę- w każdym przypadku gwarancja zakładała przeglądy powłoki i odpłatne uzupełnienie braków.
Ceramika pozwala na łatwiejsze mycie i nie chroni przed uszkodzeniami.
Elestomery się chociaż same regenerują i chronią przed mikrorysami.
gwarancja zakładała przeglądy powłoki i odpłatne uzupełnienie braków
To już coś innego jednak niż mówienie, że co pół roku musisz płacić parę stów ;)

Mam również znajomych co mają ceramikę i po 3-5 latach nic się nie dzieje i nic nie musieli uzupełniać.
Ale fakt, parę razy musieli jeździć aby sprawdzić czy wszystko ok.

Dla mnie dyskusja ma sens/nie ma sensu jest kompletnie z kosmosu, bo dla jednego będzie miało sens nakładanie folii na starego gruza, a inny wyjedzie lambo z salonu i będzie miał wszystko w tyłku. :lol:

Ja do kodiaqa raczej podchodzę bardziej użytkowo, będzie to samochód rodzinny na trasy. Nie mam zamiaru dramatyzować nad każdą rysą. Niemniej zestaw folia na front (bo 90% tras u mnie to S-ki i autostrady) + ceramika na resztę DLA MNIE to taki fajny kompromis.

zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Folia PPF

Post autor: zalezi »

Mając ceramikę i chcieć dochować jej gwarancji musisz jeździć na jej serwis. Popytaj w dobrych miejscach to się dowiesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Folia PPF

Post autor: TymekF »

zalezi pisze:
27 lis 2023, 16:28
Mając ceramikę i chcieć dochować jej gwarancji musisz jeździć na jej serwis. Popytaj w dobrych miejscach to się dowiesz.
A wystarczy czytać ze zrozumieniem ;)
Ale fakt, parę razy musieli jeździć aby sprawdzić czy wszystko ok.

ODPOWIEDZ