Zabezpieczenie jasnych skór

Czyli jak dbać o nasze samochody
miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Zabezpieczenie jasnych skór

Post autor: miro.t »

Witam.
Proszę o info czy macie jakieś sprawdzone preparaty do zabezpieczenia jasnych skór przed ewentualnymi przebarwieniami np. z kolorowych spodni.
Dzieki za porady.



Sponsor

Zabezpieczenie jasnych skór

Sponsor


Niedźwiadeq
Posty: 68
Rejestracja: 29 maja 2017, 21:49
Lokalizacja: Wlkp
Samochód: kodiaq 2.0 Tdi DSG style + dodatki

Re: Zabezpieczenie jasnych skór

Post autor: Niedźwiadeq »

Ja kupilem Gliptone do jasnej skory. Mozna go stosowac do nowych i niezniszczonych skor. Najlepiej kup ze srodkiem do czuszczenia o neutralnym ph.

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Zabezpieczenie jasnych skór

Post autor: miro.t »

Dzięki, poszukam.

Carl
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2018, 9:39
Samochód: Skoda Octavia 2, 2:0 TDI

Re: Zabezpieczenie jasnych skór

Post autor: Carl »

Gliptone równie polecam, jeśli chodzi o połączenie gliptone z środkami neutralnymi, tym bardzie jestem na tak

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Zabezpieczenie jasnych skór

Post autor: michalmiko »

No więc odkopię trochę temat jasnej tapicerki skórzanej :D
Poszperałem trochę na forach detailingowych i początkowo miałem zamówić Gyeon Q2 Leathercoat, ale naczytałem się opinii, że skóra po nim staje się mniej elastyczna, początkowo mocno zgrzypi i może nieco zmienić odcień na ciemniejszy. Trochę mnie to zniechęciło do zakupu tego preparatu.
Zamówiłem Gliptone GT13 i GT15 w zestawie.
Skórę po zakupie samochodu zabezpieczałem jakiś preparatami Carchemu, ale albo to zrobiłem źle, albo za bardzo nie zadziałały. Boczek na fotelu kierowcy uwielbia się farbować od spodni. Trochę jeans, trochę legginsy (żony :D) i efekt jest jak na zdjęciu poniżej.
Mam 4000km przebiegu i takie czyszczenie robiłem już chyba 2 albo 3 razy.
Do poniższego czyszczenia stosowałem już piankę FX Protect, Leather cleaner Carchem oraz Letan Cleaner K2. Według mnie najlepiej czyści K2.
Ciekawy jestem Jak z zabezpieczeniem poradzi sobie Gliptone GT13, który posiada filtr ochronny i według producenta powinien zabezpieczyć jasną skórę przed farbowaniem. Oczywiście nie oczekuję nie wiadomo jakich efektów, ale jak raz na rok będę musiał przeczyścić z takiego zafarbowania fotel kierowcy to uważam to za dobry wynik :)

Obrazek

martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: Zabezpieczenie jasnych skór

Post autor: martii »

Ja położyłem gyeona i nie zauważyłem tych objawów, tylko po gyeonie polozylem ZYMÖL Leather Conditioner, ale skóry byly dla mnie zbyt matowe, wiec na to wlecial AutoGlym Leather Care Balm na którym nie widac kazdego tlustego odcisku. W sumie raz na 2-3 miesiące kładę AG i tylko raz użyłem APC do domycia fotela kierowcy. Podobnie jak u Ciebie tylko moze troche mniejsze przebarwienie. Zeszlo ladnie bez szorowania tylko sama mikrofibra z APC zrobionym z ok 5% roztworu SHINY GARAGE RED DEVIL.

ODPOWIEDZ