Tapicerka L&K polift

Czyli jak dbać o nasze samochody
RoznieBywa
Posty: 94
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Tapicerka L&K polift

Post autor: RoznieBywa »

kaziczek pisze:
25 kwie 2023, 11:29
Uzupełnienie.
ASO poinformowało mnie, że standardowa tapicerka w l&k jest z plastiku.
I dlatego sprzedają/zalecają do niej produkty do pielęgnacji skór naturalnych? Osobiście takie informacje z salonów odbieram w kategoriach "może tak, może nie" bo wszystko zależy na jakiego pracownika się trafi. Często w ASO jest tak że jak jakieś dane nie leżą gotowe pod ręką, a nie chce się ich szukać to podają cokolwiek - koronny przykład macie chociażby z odpowiedzią na pytanie "jaki rodzaj skrzyni DSG montowany jest w Kodiaqu 1,5TSI" co przecież jest banalne do sprawdzenia, a mimo to niektórzy podają, że DQ200. W katalogu części zamiennych tapicerka siedzeń Kodiaqa opisana jest jako skóra naturalna, natomiast elementy ze sztucznej skóry znajdują się według opisu np. na podłokietniku tylnej kanapy. Czy tak jest na 100%? Tego nikt kto nie ma doświadczenia w tym temacie (a nie ma tego dużo) nie powie bo, aby mieć pewność taki fotel należałoby rozebrać. Miałem kiedyś przypadek z reklamacją fotela skórzanego z Volvo i dopiero po zdjęciu tej tapicerki widać było że był zszywany zarówno z elementów sztucznych, jak i prawdziwych. Z mojego doświadczenia z tym jak się skóra w Skodzie zachowuje obstawiam jednak że jest naturalna.



Sponsor

Re: Tapicerka L&K polift

Sponsor


elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Tapicerka L&K polift

Post autor: elmiko »

kaziczek pisze:
25 kwie 2023, 11:29
Uzupełnienie.
ASO poinformowało mnie, że standardowa tapicerka w l&k jest z plastiku.
Ta beżowa brudzi się od samego patrzenia, na szczęście łatwo się czyści. Nici niestety gorzej się czyszczą.
Czas pokaże jak to ustrojstwo zniesie próbę czasu
Jak pisałem wcześniej - standardowa tapicerka L&K jest opisywana jako mix skóry i plastiku - pewnie elementy najbardziej narażone są ze skóry naturalnej, a np. plecki czy boki oparć są z plastiku.
Ergo jest opisywana tylko jako skóra naturalna. Chociaż boczki przednich siedzisk, te kawałki przy tunelu środkowym, są materiałowe ;)

Może też być tak, że np. w opisie jest fotele/boczki i wtedy opis skóra/ekoskóra wygląda inaczej.

QBA_5
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2022, 18:40
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Tapicerka L&K polift

Post autor: QBA_5 »

Ludzie narzekają na jasno tapicerkę w l&k, zapraszam na youtube, w kilku filmach poruszają ten temat.

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Tapicerka L&K polift

Post autor: kaziczek »

Wyczyściłem ustrojstwem do tzwm eko skóry. W sumie to mydło jest - taka pianka. Kwestia konserwacji bo ekosreko wymaga czegoś innego niż prawdziwa skóra. Eko skóry są bardzo wrażliwe na tłuszcze a środki do skór naturalnych są tłustawe w dotyku, ale może to nie tłuszcze. Żeby do wyczyszczenia głupiego fotela doktorat robić?

damian6310
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2022, 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi polift. ...kiedys Superb 3 1,8tsi

Re: Tapicerka L&K polift

Post autor: damian6310 »

ja ma ergo po lift i sa niewygodne tnz. bolą boki jak siedzisz troszeczkę z rozwartymi nogami ... moze jestem za duży w Superbie było git...

elektrod
Posty: 69
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:53
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Tapicerka L&K polift

Post autor: elektrod »

też mam ergo i dla mnie są mega wygodne, ale przesiadłem się ze zwykłych stołków Karoqa to przeskok duży

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Tapicerka L&K polift

Post autor: sylwekr »

damian6310 pisze:
11 maja 2023, 11:26
ja ma ergo po lift i sa niewygodne tnz. bolą boki jak siedzisz troszeczkę z rozwartymi nogami ... moze jestem za duży w Superbie było git...
Moje odczucia są zupełnie inne. Przesiadłem się z Audi A8 (nie najnowsze już parę latek miała) i nie odczuwam abym sobie komfort pogorszył.... może nie jestem zbyt wymagający.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Tapicerka L&K polift

Post autor: Xeor^ »

W L&K tył jest z eko skóry, a przód cały jest skórzany. Gdzieś widziałem kiedyś szkic jak to wygląda z czego konkretny płat jest, ale teraz nie mogę znaleźć. Ja do czyszczenia używam GLIPTONE ODŻYWKA OCHRONNA DO SKÓR GT13,5 oraz COLOURLOCK Soft Cleaner. Skóry raz w roku czyszczę wszystkie i impregnuję, a fotel kierowcy tak co 3 miesiące. Z przodu mam fotelik dziecięcy, a z tyłu dwa i podkład pod fotele, więc tam nie ma problemu, ale za to przedni trzeba z powodu łapania kolorów od spodni itp. co 3 miesiące ogarnąć.

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Tapicerka L&K polift

Post autor: kaziczek »

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że odpowiedzi ASO są na odwal się, tzn. po co sprawdzać skoro można powiedzieć/napisać byle co.
Jeśli faktycznie jest jak piszesz, że siedzisko i oparcie to prawdziwa skóra a reszta to skaj to nawet lepiej.
Moim zdaniem nawet słaba skóra jest lepsza od byle skaju.
Skoro wkładają skaj to przecież nie dadzą przyzwoitej jakości bo to jednak też swoje kosztuje.
Ostatnio znajomy tapicer mi mówił, że byle ekoskóra to prawie 200 pln/m^2

jaro3
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2021, 8:55
Samochód: Kodiaq LK, produkcja początek 2023

Re: Tapicerka L&K polift

Post autor: jaro3 »

Nurtowało mnie to samo pytanie aż zdecydowałem się zapytać swojego sprzedawcę (mam fotele ergo) odpowiedź jest następująca:
1 środek fotela – skóra naturalna, perforowana
2 – skóra sztuczna
3 – część na wysokości łopatek - skóra naturalna
4 – boczki (wraz ze szczytami boczków foteli przednich) - skóra naturalna Vachette
Obrazek

Obrazek

hosting plików bez limitów

ODPOWIEDZ