Zestaw do autokosmetyki dla amatora

Czyli jak dbać o nasze samochody
Szymonpany25
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2016, 11:48
Samochód: Skoda Fabia

Zestaw do autokosmetyki dla amatora

Post autor: Szymonpany25 »

Jaki byście polecili zestaw do autokosmetyki dla początkującego? Szukam coś dla kuzyna na prezent :P



Sponsor

Zestaw do autokosmetyki dla amatora

Sponsor


Radek
Posty: 10
Rejestracja: 17 lis 2016, 12:07
Samochód: Toyota

Re: Zestaw do autokosmetyki dla amatora

Post autor: Radek »

A musi być taki zestaw? Moim zdaniem powinieneś wszystko sam skompletować, dobierzesz odpowiednie kosmetyki bez kupowania kota w worku.

Drzej
Posty: 15
Rejestracja: 26 lis 2016, 11:28
Samochód: Rower;)

Re: Zestaw do autokosmetyki dla amatora

Post autor: Drzej »

W ogóle to dobrze by było gdybyś sprecyzował, jakie elementy mają wchodzić w skład tego zestawu ;)

Andru
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2016, 9:59
Samochód: Daweeo Lanos

Re: Zestaw do autokosmetyki dla amatora

Post autor: Andru »

Podstawowym ' składnikiem ' takiego zestawu na pewno musi być jakiś szampon do karoserii. Idąc dalej może jakiś wosk do polerowania? Ktoś może jakiś poleci?

Waty
Posty: 105
Rejestracja: 04 kwie 2017, 6:58
Samochód: Brak

Re: Zestaw do autokosmetyki dla amatora

Post autor: Waty »

Podnoszę temat. Czy ktoś może polecić zestaw wosk + plastiki + felgi. BikeBert polecał swego czasu Meguiar's Ultimate Liquid Wax. A czy ktoś może testował jakiś naturalny wosk i może doradzić, który jesr lepszy i dlaczego?
Zapraszam na mojego bloga ogrodniczego: www.rosnij.pl

Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: Zestaw do autokosmetyki dla amatora

Post autor: BikeBert »

Nadal polecam "Meguiar's Ultimate Liquid Wax" - bardzo łatwy w nakładaniu i polerowaniu [można nawoskować nawet całe auto i dopiero później je wypolerować], i co ważne: nie pozostawia białego nalotu na plastikach - w przeciwieństwie do większości preparatów na bazie naturalnego wosku Carnauba.

Do plastików polecam "Koch Nano Magic Plast Care". Dosyć łatwy w nakładaniu; ważne jednak, aby robić to jak najbardziej równomiernie i na chropowatych powierzchniach dobrze go dotrzeć/wypolerować, aby uniknać plam lub zacieków. Nie należy się przejmować, że powoli schnie, taki ma urok. No i pachnie jak Cola, miła odmiana od niektórej toksycznej chemii samochodowej :D
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Zestaw do autokosmetyki dla amatora

Post autor: Ethel »

BikeBert pisze:
06 wrz 2017, 21:41
Nadal polecam "Meguiar's Ultimate Liquid Wax" - bardzo łatwy w nakładaniu i polerowaniu [można nawoskować nawet całe auto i dopiero później je wypolerować], i co ważne: nie pozostawia białego nalotu na plastikach - w przeciwieństwie do większości preparatów na bazie naturalnego wosku Carnauba.

Do plastików polecam "Koch Nano Magic Plast Care". Dosyć łatwy w nakładaniu; ważne jednak, aby robić to jak najbardziej równomiernie i na chropowatych powierzchniach dobrze go dotrzeć/wypolerować, aby uniknać plam lub zacieków. Nie należy się przejmować, że powoli schnie, taki ma urok. No i pachnie jak Cola, miła odmiana od niektórej toksycznej chemii samochodowej :D
Testowałem oba produkty po rekomendacji kolegi i też polecam. Koch sprawdza sięteżna oponach.

Waty
Posty: 105
Rejestracja: 04 kwie 2017, 6:58
Samochód: Brak

Re: Zestaw do autokosmetyki dla amatora

Post autor: Waty »

No dobra to spróbuję też takiego zestawu. Dzięki!
Zapraszam na mojego bloga ogrodniczego: www.rosnij.pl

Carl
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2018, 9:39
Samochód: Skoda Octavia 2, 2:0 TDI

Re: Zestaw do autokosmetyki dla amatora

Post autor: Carl »

Znajoma poleciła mi autokosmetyki tej firmy [reklama —root] z tego co mówiła, w zestawie miała taniej. Kupiła preparaty do czyszczenia szyb, tapicerki, nawet znalazła jakiś środek do czyszczenia klimatyzacji.
Osobiście korzystałem z ich preparatu do klimatyzacji, jeżeli pozostałe środki działają tak samo dobrze jak ten preparat, to możesz sobie spróbować sobie coś tutaj kupić.

Nie ufam sklepom stacjonarnym, np zakup środka w biedronce lub innym markecie, szkoda pieniędzy, a z polecenia warto spróbować, ja spróbowałem i moja skodzina jest zadowolona! :)

ODPOWIEDZ