Czym zabezpieczacie skóry?

Czyli jak dbać o nasze samochody
swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Czym zabezpieczacie skóry?

Post autor: swider »

michalmiko pisze:
15 maja 2021, 21:23
Malenstwo8 pisze:
07 kwie 2021, 11:35
Leather Cleaner RRC Soft - preparat czyszczący+preparat konserwujący, szczotka, mikrofibra, rękawiczki. Cena 62,50 za zestaw. Polska firma i naprawdę dobra jakość, a ja jestem wymagający :)


Jest tak, jak gość mówi.
Właśnie w weekend zostaną nim potraktowane nowe skóry w moim XC90 :)
Kiedyś kupiłem jakiś preparat z RRC do plastików. Zrobił się biały nalot i niczym nie mogłem tego zmyć. Ponoć to częsty przypadek i tylko RRC wie, czym to usunąć (mają specjalny środek na zamówienie). Na grupach detailingowych ta firma jest stracona, wszyscy się z tego śmieją, że zrobili markę i zaczęli sprzedawać buble. Jak ktoś zgłasza do nich reklamacje, to odrzucają argumentując, że są to produkty dla profesjonalistów :lol:
Ja już nic z tej firmy nie kupię, są pewniejsze preparaty jak ADBL, gyeon, shiny garage itp.

Saddam ja okresowo konserwuję zestawem Gliptone, polecany też jest Colorlock, ale osobiście nie testowałem.
Tak jak piszesz, nałożyłem niewidzialna wycieraczki z w.w firmy zgodnie z instrukcja i przestała ona działać po ok 500 km. Zajechałem so "sklepu" w kt mi to sprzedali i piwiedzielivze mogę reklamować ale to nic nie da i oni kończą współpracę z tą firmą bo to go....no. za 50 zł nie chciało mi sie "walczyć" z nimi, ale zadzwoniłem do tej firmy to zaczęli mi opowiadać że na pewno źle przygotowalem szybę za źle nałożyłem że promiennik potrzebny do utwardzania itd. (Kto w garazu ma promiennik). Nic więcej od nich nie kupiłem. A do skóry używam "plaka" do skóry i eko skóry i raz na pół roku impregnuję alkantare i skórę preparatem do odzieży gore tex.



Sponsor

Re: Czym zabezpieczacie skóry?

Sponsor


wasyleq
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2021, 19:46
Samochód: Jeszcze nie Kodiaq

Re: Czym zabezpieczacie skóry?

Post autor: wasyleq »

Pytanie laika: w L&K są perforowane skóry, trzeba je jakoś odmiennie traktować?

ODPOWIEDZ