Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Czyli jak dbać o nasze samochody
swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Post autor: swider »

Witam. Założyłem ten temat żeby podzielić się spostrzeżeniami A i chętnie usłyszę od was co o tym sądzicie. Otóż, od jakiegos czasu zajalem sie doglebniej "car detailingiem" może nie tak jak w profesjonalnych "klinikach" ale mam warunki na swoim podwórku do dokładnego czyszczenia samochodów, mam myjke ciśnieniową, pianownice, aktywna piana i preparat do felg ADBL, Wosk w płynie "Tenzi", glinke itd. Po zakupie kodiaqa położyłem na niego od razu ceramike, a na drugi samochod (taki bardziej roboczy) ceramika położyłem tylko na maske - samochodu i prawy i lewy blotnik. Ceramika jest już na samochodach od prawie 2ch miesiącach więc oto moje spostrzeżenia :Płuczac samochód myjka cisnieniowa, samą woda czy najpierw aktywną piana i następnie woda nie ma absolutnie zadnej ale to zadnej roznicy w czystości auta. Brud tak samo schodzi czy z czy bez aktywnej piany i to samo jest czy z powierzchni z ceramika czy bez. Jedyna różnica jaka jest widoczna to hydtofobowosc z powierzchni ceramicznych, jednak jeśli po umyciu spryskam auto mokrym woskiem i przetre mikrofibra nie widać żadnej roznicy i nikt nie jest w stanie powiedzieć które elementy są pokryte ceramika. Moim zdaniem są to przereklamowane zabiegi. Przesyłam zdjęcie oplukanego samochodu, po prawej str zwykla zimna woda, po lewej najpierw aktywna piana następnie woda z myjki. Czekam na dzielenie się opiniami



Sponsor

Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Sponsor


swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Post autor: swider »

Obrazek

Obrazek

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Post autor: JED »

U mnie aktywna piana dużo daje.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Post autor: swider »

Do wczoraj też byłem pewien że aktywna piana to rewelacja ale jak zrobiłem ten swój test (pół auta sama woda pół aktywna piana + woda) to zobaczyłem że nie ma żadnej różnicy, co więcej myślałem że może ten brud który został będzie lepiej schodził z tej strony co była piana, więc wziąłem dwie gąbki i ta sama siła z tym samym szamponem przetarlem z jednej i drugiej strony i to samo. Na drugim samochodzie też taki sam efekt. Niby 35 zł za 1L butelkę piany to nie dużo, ale mam lepszy pomysł na wydanie. Ja wiem że więcej nie kupię, choć używałem już od około 1,5 roku piany z różnych firm i ja uważam że to był mit chyba efekt taki placebo. Ale to jest moje subiektywne zdanie potwierdzone "testem".

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Post autor: Geegs »

Pytanie brzmi jak ta piana była spieniona i ile leżała na aucie. Z doświadczenia wiem, że ta sama piana na oryginalnej pianownicy do myjki robi absolutnie nic ale z pianownicą PA, poprawnym spienieniu, i pozwoleniu produktowi popracować efekty już są. Tak więc przydałby się bardziej szczegółowy opis twojego testu. Ja piany używam, ma ona w zasadzie rozmiękczyć brud przed myciem, a nie umyć auto.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Post autor: JED »

Ja używam właśnie PA.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Post autor: swider »

Ja wiem do czego aktywna piana sluzy :), a faktycznie używam pianownicy karcherowskiej nie pa, a pożyczę od kolegi i dam znać czy jest różnica, a JED jesli Ty będziesz miał chwilę i mozliwosc to zrób też podobny test i daj znać czy widzisz różnicę 1 min dluzej wyjdzie Ci mycie samochodu :)Może wina leży w chemi. Pozdrawiam

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Post autor: JED »

Ale ja wiem, że widzę.
Mam nawet wrażenie, że dużą.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Post autor: martii »

Pianownica karchera czy tez innych producentów myjek to jakieś nieporozumienie. Nigdy nie znalazlem dla nich zastosowania. Dokup sobie wspomniane PA, lub ręczną np marolexa. Pozostaje tez kwestia chemii i jej stężenia.
Tu masz przyklad jak wygląda piana w różnych stężeniach

https://youtu.be/s5wf76W_Gos

Dla fanów detailingu, czy poprostu osób lubiacych spędzić troche czasu przy czyszczeniu auta polecam pozostale filmy. Dla mnie osobiście to najlepszy polski kanał o detailingu.

Co do powłok, wosków dla mnie jest duża różnica pomiedzy elementem po korekcie z powłoką w szybkim domywaniu bezdotykowym. Ale trwałość powloki zależy też od tego czy została położona poprawnie i od chemii stosowaniej do mycia.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Aktywna piana, ceramika - hit czy kit?

Post autor: swider »

Aktywna piana ADBL

ODPOWIEDZ