Foliowanie nadwozia i szyb

Czyli jak dbać o nasze samochody
Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Dual »

Cześć, planuje w swoim Kodiaqu założyć folię na szyby aby je przyciemnić (kupuję wersję bez przyciemniania), gdyż jego stopien wydał mi sie z poprzednim autem VW B6 zbyt mały (takie tam lekki odcien zieleni - ponoć 30%). Chciałbym mieć przyciemnienie w stopniu utrudniającym widoczność do środka auta. Podobno Skoda foliuje szyby do 50% i zamierzam skorzystać.
Czy ktoś z Was już to w Skodzie robił? Jakie to są koszty?
Nauczony też dbałością otoczenia o mój poprzedni czarny lakier myślę na poważnie o ofoliowaniu bezbarwną folią nadwozia (jak niemieckie taksówki kość słoniowa, ale u mnie będzie widać oryginalny lakier). Skoda też to ponoć robi, a ja wciaż czekam na ofertę.
Czy macie też z tym doświadczenia? Może z innych aut?
Czy warto foliować lakier zakładając oczywiście brak stłuczek. :D


Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Sponsor

Foliowanie nadwozia i szyb

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: root »

Rozumiem, że tylko tylne szyby?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Rafał »

polecam jeszcze uszyć foliowe pokrowce na fotele i jakoś zabezpieczyć dywany w aucie.
choć może najtaniej i najbezpieczniej wstawić auto do ogrzewanego garażu i przykryć kocem - jak nie ma tam myszy i innych gryzoni to chyba nie powinno się nic dziać

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Dual »

Tak tylne szyby od słupków B i tylna na klapie. To jest dozwolone prawem.

Rafał, a nie przesadzasz czasem..?
Nigdy nie wkurzało Cię obicie auta drzwiami przez innych na parkingu przed marketem, albo rysa od suwaka jak ktos sie przedziera miedzy autami? Ja miałem tego dość dużo a taniej położyć folię niż naprawiać.
Albo jazda w chaszczach czy mijanka na wąskiej drodze i słyszalna gałąź z krzaków która właśnie rysuje lakier.
Ja to znam z autopsji.
Mnie to strasznie wkurza i lubię mieć fajne nieporysowane auto. Ale bez przesady.
pamiętaj że to auto będzie też woziło sprzęt wędkarski, ponton etc. i ryby...hyhyhy, mam nadzieję ;-)
Poprzednie auto mialem foliować ale nie zdąrzyłem gdyż za szybko pojawiły się rysy do białego, a na czarnym było to dość mocno widac. ;-)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: root »

Ja mam przyciemnienie chyba 70% (więcej niż fabryczny Sunset) i na pewno nie chroni to przed słońcem. No i robiłem poza ASO.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Dual »

Wiesz ja mam zamówione z tyłu rolety. To dobrze zabezpiecza przed słońcem.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: root »

Dyskusję o wędkowaniu przeniosłem do działu Off topic. Zapraszam tutaj: Wędkowanie.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Aeroxik
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:00
Samochód: Skoda Superb Kombi 2.0 TSI 280KM, Kodiaq 2.0 TSI

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Aeroxik »

Ja osobiście na 1000% polecam oklejenie auta folią bezbarwną...wszystkie moje autka w domu i firmie ma całe oklejone - ochrona przed kamieniami na autostradzie, ptasie odchody, parkingowe obijanie drzwii itd i te kropki dwie!!!
Jutro odbieram Kodiaqa w salonie...;) jestem już umówiony na przyszły tydzień na całościowe oklejenie autka folią bezbarwną wraz z krawędziami wnęk drzwii, zabezpieczeniem felg powłoką kwarcową i detailingiem całego wnętrza. - wrzucę napewno fotki do galeii jak będzie wszystko skończone.
Jeżeli miałbym Wam polecić to jedynie XPEL ultimate i PremiumShield daje radę i spełniło moje oczekiwania a testowałem już praktycznie każdą folię jaka jest na rynku na moich samochodach!

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Dual »

ale robisz to w konkretnej firmie czy Skodzie? Jak to sie ma do gwarancji jesli robione jest poza Skodą?
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Aeroxik
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:00
Samochód: Skoda Superb Kombi 2.0 TSI 280KM, Kodiaq 2.0 TSI

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Aeroxik »

Robię to w konkretnej firmie - CarSPA/Colourchange.
Ale nie ma żadnego próblemu z gwarancją. Skoda Ganinex w Katowicach nawet sama mi zaproponowała żeby firma przyjechała do salonu i auto zabezpieczyła tak żebym mógł odebrać gotowy samochód:) Powłoki kwarcowe jak rownież folia ochronna nie mają żadnego wpływu na gwarancję producenta. Firma, która będzie mi Kodiaqa zabezpieczała robi te usługi w kilkunastu salonach samochodowych na Śląsku i dealerzy nigdy nie robili problemu...nawet się cieszą że mogą swoim klientom zaproponować coś extra żeby auto od nich wyjechało w jak najlepszym stanie.

ODPOWIEDZ