Foliowanie nadwozia i szyb

Czyli jak dbać o nasze samochody
Waty
Posty: 105
Rejestracja: 04 kwie 2017, 6:58
Samochód: Brak

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Waty »

To już chyba taniej będzie przelakierować za kilka lat jeśli komuś bardzo będzie zależało. Z krótkiego raczej doświadczenia wiem, że człowiek z upływem czasu jest bardzoej tolerancyjny dla wszelkiego rodzaju rysek czy drobnych uszkodzeń i przestaje na to zwracać uwagę.


Zapraszam na mojego bloga ogrodniczego: www.rosnij.pl

Sponsor

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Sponsor


wojtekmzks
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:58
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: wojtekmzks »

Nie ma sensu oklejać po prostu całego samochodu, pewnie stąd taka cena. Oklejanie przednich elementów ma sens gdyż narażone są one na uderzenia kamieni itp, natomiast na całej reszcie lakieru ceramika spokojnie daje rade, też tworzy swego rodzaju warstwę ochronną.

Będąc kiedyś na szkoleniu u MX Nowicki dostaliśmy mikrofibry zamoczone w ceramice, następnego dnia mikrofibra w tym miejscu była wręcz twarda :)

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Skorek »

Dual pisze:
27 cze 2017, 5:57
Skorek, zapewniam Cie ze ja pisalem do CarSPA i oni robia foliowanie mam oferte na mailu.
Niestety koszt całego foliowania Kodiaqa folia bezbarwną to jak napisano +/- 16 tys. zł. (tak to nie pomyłka).
Aeroxik foliował tylko niektóre elementy a pozostałe pokrywał warstwą ceramiczną, dlatego wyszło taniej i sam sie na tym zastanawiam, gdyz cała folia to dla mnie kosmos.
Dzwoniłem, ale robią tylko zabezpieczenie folią bezbarwną, a co do zmiany koloru odesłali mnie i polecali firmę Aplikatorzy
z W-wy

http://aplikatorzy.pl/

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Dual »

No wlaśnie, mnie interesowała tylko bezbarwna.
Podobno bezbarwna jest droższa, ale powiem szczerze czasem widzę na ulicach auta na których jakby z maski schodzi bezbarwna folia.
Jesli to ma tak wyglądać to już wolę ryski. Teraz sprzedawałem 2 auta 10 i 11 lat z rysami i tak naprawde nie mialo to znaczenia przy odsprzedaży.
Także chyba wogóle zrezygnuje z zabezpieczeń.

PS.
Skorek, serio chcesz swój piekny biały zamienić ....na co?
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Skorek »

Delikatnie upiększyć, ale jeszcze się zastanawiam. Umówiony jestem na wizualizacje

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Everred »

Dual pisze:
27 cze 2017, 17:35
Także chyba wogóle zrezygnuje z zabezpieczeń.
Powoli też się przestawiam na rezygnację. Fajna sprawa ale wydaje mi się, że są pewne granice rozsądku. Auto drogie ale to tylko auto. Skoda z napędem 4x4. Ma być praktyczna i zawieźć mnie gdzie chcę, a nie że tyle wydam na zabezpieczenie lakieru a jak przyjdzie przejechać koło krzaka czy gałęzi to i tak wysiądę i usunę to z drogi najpierw żeby nie zarysować folii bo tyle kosztowała...

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Dual »

Otóż to, nie dajmy sie zwariowac ;)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Waty
Posty: 105
Rejestracja: 04 kwie 2017, 6:58
Samochód: Brak

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Waty »

Dobrze prawicie. Jak już komuś zależy żeby wydać tyle kasy to lepiej na jakieś fajne dodatki czy choćby kratery. A jeszcze lepiej zbudować dzieciom domek drewniany w ogrodzie - będzie zacznie więcej pożytku i radości 😆
Zapraszam na mojego bloga ogrodniczego: www.rosnij.pl

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Ethel »

Wczoraj widziałem czerwonego Kodiaq'a oklejonego na biało w jakieś znaczki :) wyglądał jakby na Grunwald jechał :P Cały był biało-czerwony

Ja też będę raczej rezygnował z tego typu zabezpieczeń. Zrobię dobry wosk i koniec :)

Aeroxik
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:00
Samochód: Skoda Superb Kombi 2.0 TSI 280KM, Kodiaq 2.0 TSI

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Aeroxik »

Też wrzucę swoje dwa słowa jako użytkownik Kodiaqa zabezpieczonego folią bezbarwną...
Folia bezbarwna ma właściwości samoregenerujące się, jeżeli porysuje się przy myciu itp....sama wulkanizuje się wystawiona na słońce.(ryski znikają dosłownie)
Folie taką można również polerować maszynowo nie ma z tym najmniejszego problemu.
Tak jak pisałem wcześniej każdy mój samochód zabezpieczałem bezbarwną i nie żałuję tej decyzji! Producent daje gwarancję na folię 5 do 7 lat, nigdy nie miałem problemu żeby folia odchodziła sama, miała przebarwienia, pożółkła itp. Jeżeli coś się wydarzy przy montażu to nie ma problemu żeby element wymienili na nowy w ramach gwarancji itd...Osobiście gorąco polecam!!! Ktoś wcześniej pisał w poscie powyżej na temat CarSPA i oklejania foliami do zmiany koloru - wawa narazie okleja bezbarwnymi ale lada moment też będą kleić kolorem. W Tychach i Gdynii kleją i bezbarwną i kolorem.

ODPOWIEDZ