Foliowanie nadwozia i szyb

Czyli jak dbać o nasze samochody
Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Vibor »

stingerA6 pisze:
26 maja 2018, 8:33
Zdaje sobie sprawę z konsekwencji. W planie mam folię HPX 50% na tył i 5% przód. Nie powinno się taj rzucać w oczy przyciemnianie przednich. Dodatkowo zawsze to jakąś tam da ochronę przed wybiciem/włamaniem
A w razie wypadku dostaną się do Ciebie z pomocą ? Warto sprawdzić , fabrycznie szyby są już ileś % ściemnione z przodu i chyba max aby nie zabrali dowodu to 70% przepuszczania dla przednich bocznych i 75 dla przedniej



Sponsor

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Sponsor


Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: jankess4 »

Każda folia montowana na przednich szybach nie spełnia polskich norm w zakresie przepuszczalności światła i zawsze grozi zabraniem dowodu rejestracyjnego albo zrywaniem w czasie kontroli przez Policję lub inne organy kontroli ruchu drogowego posiadające mierniki na drodze.

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: nasty »

Poza tym: nie rozumiem, jak można z własnej woli ograniczać sobie widoczność? Nawet o 5%? Przecież ta folia będzie nam przyciemniała wszystko także w nocy... Jeśli kogoś słońce razi, to polecam okulary przeciwsłoneczne. Można je zdjąć w nocy, w przeciwieństwie do tej folii.

Ja to widzę jako zagrożenie dla bezpieczeństwa, a bezpieczeństwo traktuję mega poważnie.

Datego nawet z tylu nie przyciemniałem ponad to, co jest orygnalnie w sunsecie.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: bubuś »

jankess4 pisze:
26 maja 2018, 11:01
Każda folia montowana na przednich szybach nie spełnia polskich norm w zakresie przepuszczalności światła (...).
E tam. Są na szyby przednie boczne folie bezbarwne, nie ograniczające przepuszczalności, a oferujące filtr UV.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: stingerA6 »

nasty pisze:
26 maja 2018, 12:25
Datego nawet z tylu nie przyciemniałem ponad to, co jest orygnalnie w sunsecie.
Od tego jest forum aby zasięgnąć opinii innych. Decyzji co do przednich jeszcze nie podjąłem, za to już padają podpowiedzi z branży okulistyczno/optycznej.
Tył na pewno przyciemnie bo miałem już w kilku autach i chwaliłem sobie. Dodatkowo nie mam oczu z tyłu głowy, więc to tylne przyciemnienie mi nie przeszkadza, a resztę robią czujniki cofania itd.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: jankess4 »

bubuś pisze:
jankess4 pisze:
26 maja 2018, 11:01
Każda folia montowana na przednich szybach nie spełnia polskich norm w zakresie przepuszczalności światła (...).
E tam. Są na szyby przednie boczne folie bezbarwne, nie ograniczające przepuszczalności, a oferujące filtr UV.
Mówimy o przyciemnianie szyb...

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: root »

O ile mi wiadomo, to przednie szyby są fabrycznie przyciemnione maksymalnie, na ile pozwalają przepisy.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: jankess4 »

root pisze:O ile mi wiadomo, to przednie szyby są fabrycznie przyciemnione maksymalnie, na ile pozwalają przepisy.
Dokładnie.

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: RobKos »

Mam fabrycznie przyciemniane szyby w ramach sunset. Czy orientujecie się jaki to jest procent przyciemniania, na "oko" wygląda, że niewiele, tzn. nie ma wielkiej różnicy w porównaniu z szybami przednimi.

W serwisie nie byli w stanie udzielić mi odpowiedzi jaki to procent przyciemnienia

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Foliowanie nadwozia i szyb

Post autor: Mans »

Mocniej przyciemnione chyba już być nie mogą bo kodeks drogowy zabrania.
Są na to przepisy, które to dokładnie regulują.Trzeba by się wczytać ;)
Te fabryczne zaciemnienia są zdecydowanie trwalsze bo to nie folia.
Moim zdaniem jest ok. :)


ODPOWIEDZ