Polecam ‒ salon Automagic

Czyli jak dbać o nasze samochody
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Polecam ‒ salon Automagic

Post autor: WuWu »

Wszystko super, ale jak ktoś nie chce wydawać tyle kasy lub weekend woli spędzić na wypoczynku a nie przy woskowaniu auta to kupuje srebrny lub podobny kolor i nic nie robi ;), a jak się już naprawdę wybrudzi to myjka automatyczna za 10 zł ;). Byłem z wcześniejszym autem u takich magików i mi wprost powiedzieli że z moim kolorem (też srebrny) to nie ma sensu. Rezultat nieadekwatny do kosztów.



Sponsor

Re: Polecam ‒ salon Automagic

Sponsor


Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Polecam ‒ salon Automagic

Post autor: Everred »

Ja myślałem o jakiejś folii na wypadek krzaka czy gałązki bo czasami zdarza mi się zjechać z drogi, ale z drugiej strony jakbym miał co dwa lata wymieniać tą folię za 3000zł a jeszcze na dodatek podczas mycia ciśnieniowego musiałbym uważać, żeby ta folia nie odeszła to już chyba wolę za każdym razem wysiadać i upewniać się że minę gałązkę bezproblemowo :)

Niedźwiadeq
Posty: 68
Rejestracja: 29 maja 2017, 21:49
Lokalizacja: Wlkp
Samochód: kodiaq 2.0 Tdi DSG style + dodatki

Re: Polecam ‒ salon Automagic

Post autor: Niedźwiadeq »

Ja wybrałem czarny kolor ( tylko takie kupuję) i wiem,że jest wymagający ale z czasem po kilku zimach lakier traci swoje właściwości i blask. Widziałem auto po ceramice i w słońcu nie można było na nie patrzeć tak lśniło. Przyznam,że efekt był Mega. Na pewno zrobię to na Felgach ( tu folia się nie sprawdzi ) bo tam gromadzi się najwięcej uporczywego syfu nawet przy regularnym myciu.Jednak po analizie na różnych forach to wydaje się być profesjonalne. Nie mam nic wspólnego z tą firmą- jeśli root uznasz to za reklamę to wytnij linka choć temat jest ogólnodostępny. Popatrzcie na efekty http://poland.gtechniq.com/szkolenia/

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Polecam ‒ salon Automagic

Post autor: herman00 »

Czy to jest tak bardzo potrzebne, czy też lakiery Skody są takie kiepskie, bo zamawiam Kodiaq-a i nie wiem. Mam stare auto, którym jeździłem 14 lat. Lakier oryginał, bo tylko zderzak był lakierowany. Zero rdzy, na rancie drzwi jeden mały odprysk i lakier po umyciu świeci się jak nowy. Auto te 14 lat temu kosztowało około 140 tysi a to "tylko" Chevrolet Captiva. Czy auto jest do postawienia w gablocie, albo kucia w oczy sąsiada, czy do wożenia tyłka właścicieli ?

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Polecam ‒ salon Automagic

Post autor: swider »

herman00 pisze:
24 lip 2020, 8:08
Czy to jest tak bardzo potrzebne, czy też lakiery Skody są takie kiepskie, bo zamawiam Kodiaq-a i nie wiem. Mam stare auto, którym jeździłem 14 lat. Lakier oryginał, bo tylko zderzak był lakierowany. Zero rdzy, na rancie drzwi jeden mały odprysk i lakier po umyciu świeci się jak nowy. Auto te 14 lat temu kosztowało około 140 tysi a to "tylko" Chevrolet Captiva. Czy auto jest do postawienia w gablocie, albo kucia w oczy sąsiada, czy do wożenia tyłka właścicieli ?
Mialem 6 lat superba czarnego "od nowości" o którego dbałem ( po prostu sam myłem kiedy byl brudny), nie miał żadnej ceramiki, raz na jakis czas woskowałem go zwykłym woskiem w plynie. Jak go sprzedawałem nie miał żadnych oznak "wyblakniecia", fakt ze ryski były ale to jak przy dzieciach nieuniknione i k. czarny ti tez wszystko widać. Teraz mam kodiaq na kt położyłem ceramikę i Ci powiem ze 3000 tys to stanowczo za duzo. Samochod wcale łatwiej się nie myje, jesli tylko go oplucze aktywna piana jak wyschnie to wygląda jsk po prostu oplukany nie spodziewaj się tutaj cudow. Fakt ze hydrofobowosc jest nieporownywalna od lakieru bez niczego ale tylko to. A, i jak umyjesz twarda woda to plamek prawie nie ma na lakierze bovtak to zostawały, ale jak myjesz miękka to to samo.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Polecam ‒ salon Automagic

Post autor: michalmiko »

swider pisze:
24 lip 2020, 10:42
A, i jak umyjesz twarda woda to plamek prawie nie ma na lakierze bovtak to zostawały, ale jak myjesz miękka to to samo.
Bo po myciu trzeba lakier osuszyć - najlepiej ręcznikiem do lakieru, albo dmuchawą do suszenia psa (polecam) :D
Waterspoty ciężko się usuwa.

ODPOWIEDZ