Folia PPF

Czyli jak dbać o nasze samochody
zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Folia PPF

Post autor: zalezi »

TymekF pisze:
zalezi pisze:
27 lis 2023, 16:28
Mając ceramikę i chcieć dochować jej gwarancji musisz jeździć na jej serwis. Popytaj w dobrych miejscach to się dowiesz.
A wystarczy czytać ze zrozumieniem ;)
Ale fakt, parę razy musieli jeździć aby sprawdzić czy wszystko ok.
Ale to się pokrywa. To nie jest tak, że oni zobaczą i powiedzą - a dobra, maniek, jedź do domu bez płacenia. Płacisz dużo za ten serwis, cyklicznie. O tym wyraźnie pisze, a Ty nie bardzo wiem co chcesz wskórać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Folia PPF

Sponsor


TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Folia PPF

Post autor: TymekF »

zalezi pisze:
14 gru 2023, 22:21
Ale to się pokrywa. To nie jest tak, że oni zobaczą i powiedzą - a dobra, maniek, jedź do domu bez płacenia. Płacisz dużo za ten serwis, cyklicznie. O tym wyraźnie pisze, a Ty nie bardzo wiem co chcesz wskórać.
No już pisałem wcześniej, że znajomi jeździli na "serwis".
Ale, tu cię zdziwię bo sam serwis jako tako jest bez płacenia.
Płacisz za mycie i detailing.
Co i tak robisz od czasu do czasu jak dbasz o samochód i decydujesz się na folię/ceramikę.
No chyba, że chcesz sam sobie myć raz na pół roku na myjce to spoko, twoja wola, tylko po co ci wtedy folia i ceramika? ;)

A cena nie odbiega od ceny mycia i detailingu, więc nie wiem dlaczego wspominasz o kosztach serwisowania, na pewno to nie koszt 400-500zł, przynajmniej w przypadku moich znajomych.
Tyle, nie wiem dlaczego nadal utrzymujesz, że "Płacisz dużo za ten serwis, cyklicznie".

Tak jak zawsze mówię, ile ludzi tyle opinii, dla jednego wystarczy myjka za 10zł raz na pół roku, a inny oddaje na mycie i detailing za 200-300 zł raz na miesiąc i zakłada folie/ceramikę.

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Folia PPF

Post autor: Cahir »

Mam folię na front + reszta ceramika.
Po 2 tyg od założenia musiałem podjechać, aby sprawdzili czy wszystko wyszło OK i podbili gwarancję. Przy okazji dokładnie umyli auto - wszystko to już bezpłatnie.
Przy okazji na moją prośbę zaopatrzyli mnie we wszelkiej maści szampony, spraye do połysku, ręczniki, microfibry, pędzelki rękawice, gąbki - koszt około 500pln.

Co do utrzymania gwarancji na 5 lat - wystarczy jak raz na rok podjadę do nich i oddam auto na mycie. Przy okazji sprawdzą czy nic się nie dzieje i uzupełnią braki jeśli jakieś powstały.

Co do folii, to bardzo ważne przy myciu jest, aby ciśnieniem wody nie pryskać w stronę zakończenia folii - tak aby jej nie podrywało


Mycia auta przy folii i ceramice to faktycznie przyjemność. 2 razy robiłem to dokładnie i wychodzi super. Może we wtorek spróbuję tylko karcherem spłukać i zobaczymy jak to wyjdzie

btw.
Ja mam ząłożony zmiękczacz wody na cały dom, więc to także pomaga przy myciu

Michael
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2024, 13:22
Samochód: Kodiaq 1.50 150km

Re: Folia PPF

Post autor: Michael »

Część Jestem nowy na forum. Mam pytanie. Gdzie mogę kupić folię ochronną na przesuwana klapkę za skrzynia ręczna? Chodzi o tą pokryta piano Black.

ODPOWIEDZ