Virtual Cocpit za i przeciw

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: D10ni »



Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sponsor

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: bubuś »

Nie miał chłop problemów/wątpliwości/niejasności, kupił sobie VC. Za niemałe pieniądze nabył to, co gwarantują klasyczne zegary z małym wyświetlaczem pośrodku.
To tak odrobinę sarkazmu dla poprawy humoru.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: D10ni »

bubuś pisze:
07 lip 2020, 17:03
To tak odrobinę sarkazmu dla poprawy humoru.
Mam wrażenie że nie miałeś okazji dłużej pojeździć z VC ;-)
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: bubuś »

D10ni pisze:
08 lip 2020, 9:35
bubuś pisze:
07 lip 2020, 17:03
To tak odrobinę sarkazmu dla poprawy humoru.
Mam wrażenie że nie miałeś okazji dłużej pojeździć z VC ;-)
You`re right.
Nawet nie próbowałem jeździć z VC.
Jak konfigurowałem swoje wozidło, propozycję handlowca domówienia VC oraz oświetlenia ambiente w drzwiach odrzuciłem natychmiast.
Nie interesuje mnie w aucie nic, co nie poprawia jego oczekiwanej przeze mnie funkcjonalności/użyteczności (nie uznaję dziur w dachu na szybę, zwłaszcza uchylaną, bo świeże powietrze ma mi dawać klimatyzacja, a nie uchylone okno przez które wlatuje smród i pył; wolałem np. zamówić m.in. bardzo przydatne zwłaszcza na długich trasach elektryczne fotele kierowcy i pasażera, niż tę zabawkę VC; podobnie wolałem podgrzewaną kierownicę, czy też gniazdo z napięciem 230V).
Wiem, że są ludzie, którzy, jak dzieci podniecają się wszystkim, co miga, co może zmieniać kolory, itp. Mnie takie coś w ogóle nie interesuje, wręcz mnie irytuje (szczególnie w laptopie, gdy po aktualizacji zmienia się wygląd ikon, ich rozmieszczenie, kolor, wygląd witryny, itp).
Klasyczne zegary i mały wyświetlacz pomiędzy nimi to jest to, co daje mi wgląd we wszystkie niezbędne informację o tym, co się dzieje, jak się dzieje podczas jazdy. Najbardziej istotne dla mnie są: prędkość z jaką jadę, znaki drogowe ograniczenia prędkości, działanie asystentów. Reszta info to w czasie jazdy mało dla mnie istotne dane.
VC podaje te same/takie same info, tylko w innej formie, uatrakcyjnionej możliwością zmiany koloru, wielkości zegarów, podświetlenia, itp. pierdoły odwracające uwagę. Podczas nocnej jazdy chcę mieć w aucie ciemno, a nie żeby przed nosem świeciły się tablety, a w drzwiach kolejne ozdobniki. Ot cała, brutalna prawda o moich preferencjach. Jestem zwolennikiem klasyki.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: Mans »

bubuś pisze:
08 lip 2020, 18:39
Nawet nie próbowałem jeździć z VC.
Nie interesuje mnie w aucie nic, co nie poprawia jego oczekiwanej przeze mnie funkcjonalności/użyteczności
Moim zdaniem sam sobie przeczysz :?
Skoro nawet nie próbowałeś jezdzić z VC to skąd u Ciebie takie spostrzeżenia ;)
No właśnie VC niesamowicie poprawia wygodę pracy kierowcy czyli jest właśnie bardziej użyteczny a przez to bardziej funkcjonalny ;)

Dla równowagi w przyrodzie :)
Ja uważam, że VC jest po prostu genialny i analogowe zegary w dzisiejszych czasach po prostu nie mają sensu ;)
To trochę tak jakby porównywać użyteczność i możliwości starej klawiszowej Nokii do nowego smartfona :?

Nowa Kia Sorento właśnie udowadnia wyższość VC nad klasyką 8-)



Oczywiście szanuję Twój wybór bo masz do niego pełne prawo ;)
Ostatnio zmieniony 09 lip 2020, 9:57 przez Mans, łącznie zmieniany 5 razy.

Online
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: stingerA6 »

Niebawem będzie tylko VC i temat sam się rozwiąże, wówczas pozostanie Syrena lub Ferrari
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
Gliniak
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2019, 21:11
Samochód: 4x4/DSG/140kW/tdi/Style/szary steel

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: Gliniak »

Piszesz o czymś czego nie znasz


"Podczas nocnej jazdy chcę mieć w aucie ciemno, a nie żeby przed nosem świeciły się tablety, a w drzwiach kolejne ozdobniki. Ot cała, brutalna prawda o moich preferencjach. Jestem zwolennikiem klasyki."



w VC jest tryb nocny :-)
gust frajera jest nieodgadniony ! :lol:

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: D10ni »

Przywiązanie do rozmieszczenia i wyglądu ikonek, czy innej "klasyki" kojarzy mi się ze starszymi (mentalnie) kolegami, którzy unikają innowacji. Nie wiem, czy z obawy że "nie ogarną" czy po prostu są tak mentalnie leniwi, czy wygodni, że wolą swoje zasoby poświęcać na coś innego. Niestety, nie widzą ile tracą i gubią. Dlatego mój ojciec woli telefon z klawiszami, dla siostry fejs to tylko hasło, a dla jednego starszego pana internauta to nie zwykły człowiek w necie tylko koleś siedzący przed kompem popijając piwko. Tak więc fajnie jest, że mamy wybór, świetnie, że każdy może mieć swój pogląd na użyteczność i dostępne funkcje. Słabo, gdy zaczynamy krytykować drugą stronę i wyszydzać ich preferencje.
Na temat zalet VC, tego że widać więcej i lepiej, pisaliśmy już w tym wątku. Każdy kto stoi przed wyborem, może tu znaleźć wiele podpowiedzi, także takich których nie usłyszy od handlowca w salonie. Dlatego nie będę się powtarzał. Póki są dostępne zwykłe zegary, jeśli czujesz, że nie dasz rady ogarnąć, to nie zastanawiaj się i zostań przy klasykach. Będzie lepiej dla ciebie i dla otoczenia. Tylko nie próbuj dorabiać do tego legendy, bo będziesz postrzegany tak samo jak ci, którzy kiedyś mówili że ABS to zuo.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: bubuś »

D10ni pisze:
09 lip 2020, 9:17
Przywiązanie do rozmieszczenia i wyglądu ikonek, czy innej "klasyki" kojarzy mi się ze starszymi (mentalnie) kolegami, którzy unikają innowacji. Nie wiem, czy z obawy że "nie ogarną" czy po prostu są tak mentalnie leniwi, czy wygodni, że wolą swoje zasoby poświęcać na coś innego. Niestety, nie widzą ile tracą i gubią. Dlatego mój ojciec woli telefon z klawiszami, dla siostry fejs to tylko hasło, a dla jednego starszego pana internauta to nie zwykły człowiek w necie tylko koleś siedzący przed kompem popijając piwko. Tak więc fajnie jest, że mamy wybór, świetnie, że każdy może mieć swój pogląd na użyteczność i dostępne funkcje. Słabo, gdy zaczynamy krytykować drugą stronę i wyszydzać ich preferencje.
Na temat zalet VC, tego że widać więcej i lepiej, pisaliśmy już w tym wątku. Każdy kto stoi przed wyborem, może tu znaleźć wiele podpowiedzi, także takich których nie usłyszy od handlowca w salonie. Dlatego nie będę się powtarzał. Póki są dostępne zwykłe zegary, jeśli czujesz, że nie dasz rady ogarnąć, to nie zastanawiaj się i zostań przy klasykach. Będzie lepiej dla ciebie i dla otoczenia. Tylko nie próbuj dorabiać do tego legendy, bo będziesz postrzegany tak samo jak ci, którzy kiedyś mówili że ABS to zuo.
No weź się kolego ogarnij i zacznij myśleć konstruktywnie.
To że jednemu podoba się to, to nie znaczy, że inny musi papugować, bo to jest trendy.
Mam swój gust i wyobrażenia o tym czego od auta potrzebuję. Jak już pisałem. Auto jest dla mnie tylko zwykłą rzeczą użytkową, a nie przedmiotem do szpanowania czy wzbudzania zazdrości u sąsiadów.
Skoro tak Cię grzeją tabletowe nowinki, to śmiem podejrzewać w jakim jesteś wieku. Zatem wiedz, że z informatyką i informatyzacją miałem kontakt wcześniej, aniżeli przyszedłeś na świat. Już na uczelni zaliczałem przedmiot "Organizacja przetwarzania danych" i było to na Odrze. Mam w domu troje osób, które ukończyły informatykę i każdorazowo wzbudzają u mnie niesmak ilekroć bawią się ekranem i aplikacjami.
Nie robię tobie przytyków, bo mógłbym tez napisać, że skoro nabyłeś Kodiaqa w wersji Sportline, a w zasadzie jego nazwe, to dla mnie oczywistym byłoby w pierwszym rzędzie wymienienie tylnego tłumika na prawdziwie sportowy Remusa, Supersprinta czy innej marki, miast słuchać pierdzenia fabrycznego wydechu. A Ty mnie prbujesz epatować korzyściami i urokiem VC. mam sąsiada, serwisanta w ASO VW i wystarczająco dużo się nasłuchałem o tym "cudzie".
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: Mans »

bubuś pisze:
09 lip 2020, 12:57
Mam sąsiada, serwisanta w ASO VW i wystarczająco dużo się nasłuchałem o tym "cudzie".
No właśnie bardzo jestem ciekaw co takiego się nasłuchałeś Kolego od swojego sąsiada-serwisanta
o tym tzw. "cudzie" jak sam twierdzisz ;)

ODPOWIEDZ