Virtual Cocpit za i przeciw

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: michalmiko »

WuWu pisze:
14 wrz 2019, 16:31
Niestety nie do końca się zgodzę. W takiej kolorystyce była także Octavia i nawet Superb jeszcze 3 lata temu. W załączeniu zdjęcia które osobiście wtedy zrobiłem.

Tak, żadne z nich nie było w "style" bo nie podobają mi się chromy w drzwiach i wybieram/kupuje to co używam a nie wszystko.
Generalnie im mniej chromu tym lepiej ;). Nikt też nie zabrania mieć w Ambiente takich samych rzeczy co w Style a odwrotnie już tak... ;)
No tak, ale jak sam piszesz, to już było wcześniej ;) W poprzednich samochodach też miałem czarne i smutne zegary. Teraz w Kodiaqu mam częściowo jasne i ładnie to wygląda. Nie mniej jednak, jakbym teraz zamawiał to bym poważnie zastanowił się nad wirtualnymi (w kwietniu 2018 jeszcze nie były w ofercie).
Chromy na zewnątrz to niestety osobna sprawa. Wyglądają pięknie, ale w moim przypadku te na drzwiach z zewnątrz są niesamowicie niepraktyczne. Mam całe (oprócz tych na szybkach od bagażnika) w nalocie białych kropek i niczym nie mogę tego doczyścić. Te na zegarach na szczęście są za szybką :lol:



Sponsor

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Sponsor


Pawelen88
Posty: 11
Rejestracja: 13 gru 2019, 22:11
Samochód: Skoda kodiaq 2.0 tsi

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: Pawelen88 »

Wybrałem już Kodiaqa z wyprzedaży rocznika niestety nie ma 2 rzeczy nad którymi mi zależało, 1 to właśnie VC, który bardzo mi się spodobał.
Przeszukałem internet i widziałem że ktoś to domontował (oczywiście po okresie gwarancyjnym).
Czy spotkaliście się z tym? Czy wiecie ile może kosztować taka zmiana?
Pytałem w salonie wycenili mi to na 10k moim zdaniem trochę przesada.
Jakie są wasze doświadczenie opinie na ten temat?

slimak
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2019, 14:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1.5 TSI DSG

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: slimak »

Pawelen88 pisze:
14 gru 2019, 18:42
Wybrałem już Kodiaqa z wyprzedaży rocznika niestety nie ma 2 rzeczy nad którymi mi zależało, 1 to właśnie VC, który bardzo mi się spodobał.
Przeszukałem internet i widziałem że ktoś to domontował (oczywiście po okresie gwarancyjnym).
Czy spotkaliście się z tym? Czy wiecie ile może kosztować taka zmiana?
Pytałem w salonie wycenili mi to na 10k moim zdaniem trochę przesada.
Jakie są wasze doświadczenie opinie na ten temat?
Widziałem gdzieś ofertę - montaż + kodowanie -> 1,5k PLN + oczywiście części - 2-3k PLN :)

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: TOMEQ »

Na aliexpress trafiłem na ofertę z virtualnym cockpitem za 600$ + 95$ wysyłki
https://a.aliexpress.com/EIAuvCWFD
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

daniel_gw
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2019, 7:07
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 110kW

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: daniel_gw »

Na forum octavia.team jest człowiek który zakłada wirtualne zegary. Ma swoją firmę świadczącą takie modyfikacje w VAGu, koszt coś 3 do 3.5k zł za sprzęt i założenie. W zegarach jest immobilizer oraz są do niego przypisane kluczyki dodatkowo ochrona komponentu. Zegary z radiem są połączone światłowodem więc sam sprzęt coś kosztuje.

Najlepiej brać je jak się zamawia auto - wychodzi najtaniej.

A wg mnie są super, bardzo ładne, wyświetlają mnóstwo informacji - dokładnie takie jak powinny być w nowoczesnym aucie. Te analogowe przy nich wyglądają jak jakaś uboga wersja - to moje i żony odczucie patrząc na superba z 2018 oraz na Octavię z 2016, którymi jedzilismy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


daniel_gw
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2019, 7:07
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 110kW

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: daniel_gw »

Dodatkowo chcąc zalozyc VC, to same zegary muszą być nowe, bo w używanych w nie daje się w nich skorygować przebiegu o ile dobrze pamiętam.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


daniel_gw
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2019, 7:07
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 110kW

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: daniel_gw »

https://retrofitcar.pl/
Tu jest link do Rroberta

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: TOMEQ »

daniel_gw pisze:
12 sty 2020, 22:39
A wg mnie są super, bardzo ładne, wyświetlają mnóstwo informacji - dokładnie takie jak powinny być w nowoczesnym aucie. Te analogowe przy nich wyglądają jak jakaś uboga wersja
Albo źle szukam albo w virtual cockpit brakuje jednej rzeczy, a mianowicie aktualnego spalania, co jest przy analogowych zegarach. Średnie spalanie od uruchomienia jest, ale brakuje mi chwilowego spalania jakie w danej chwili jest, co chyba bardziej jest istotną informacją podczas jazdy aniżeli średnia, bo to tak jakby pokazywało średnia prędkość, a nie aktualną.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: D10ni »

TOMEQ pisze:
13 sty 2020, 15:20
Albo źle szukam albo w virtual cockpit brakuje jednej rzeczy, a mianowicie aktualnego spalania, co jest przy analogowych zegarach. Średnie spalanie od uruchomienia jest, ale brakuje mi chwilowego spalania jakie w danej chwili jest, co chyba bardziej jest istotną informacją podczas jazdy aniżeli średnia, bo to tak jakby pokazywało średnia prędkość, a nie aktualną.
Masz całkowitą rację. Źle szukałeś ;-)
Obrazek
Obrazek
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Virtual Cocpit za i przeciw

Post autor: MałGorzata »

A można przestawiać pole czerwonych obrotów z dieslowskiego na benzynowy?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ