Kamerka do nagrywania na szybę

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Kamerka do nagrywania na szybę

Post autor: Vibor »

w skrzynce znajdziesz na pewno nie obsadzone gniazdo gdzie masz napięcie po zapłonie i znikające po zgaszeniu silnika lub na osadzonych bezpiecznikami, wystarczy zastosować baypass bezpiecznika ( ok 7 zł) i zasilacz USB step down ( ok 8zł) i masz pięknie bez problemu ;)



Sponsor

Re: Kamerka do nagrywania na szybę

Sponsor


b0b3k
Posty: 22
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:45
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Ambition DSG

Re: Kamerka do nagrywania na szybę

Post autor: b0b3k »

Vibor pisze:
09 lip 2018, 12:23
w skrzynce znajdziesz na pewno nie obsadzone gniazdo gdzie masz napięcie po zapłonie i znikające po zgaszeniu silnika lub na osadzonych bezpiecznikami, wystarczy zastosować baypass bezpiecznika ( ok 7 zł) i zasilacz USB step down ( ok 8zł) i masz pięknie bez problemu ;)
Dzięki za odpowiedź :) a orientujesz sie czy takie nagrywanie wykonczy jakos szybko akumulator? codziennie niby jezdze ale krootkie odcinki, najwyzej naucze sie wpinać i wypinać po jeździe ;)

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Kamerka do nagrywania na szybę

Post autor: Vibor »

mam od 2 tygodni i jest ok, jak ma wykończyć jak kamera gaśnie w chwili zgaszenia silnika ;)

b0b3k
Posty: 22
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:45
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Ambition DSG

Re: Kamerka do nagrywania na szybę

Post autor: b0b3k »

u mnie nagrywa nonstop i zapętla, jedynie ekran jest wylaczony, takto dziala 24h ;)

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Kamerka do nagrywania na szybę

Post autor: Vibor »

w zapalniczkach jest non stop zasilanie , nawet po zamknięciu auta

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Kamerka do nagrywania na szybę

Post autor: michalmiko »

Będę z tym walczył pewnie w przyszłym tygodniu jak odbiorę Miśka. Do podtrzymania zasilania będę używał Mio smartbox II, tylko najkrótszy czas potrzymania wynosi 12h :(

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Kamerka do nagrywania na szybę

Post autor: Vibor »

A potrzebujesz trybu parkingowego ? Jak nie to podłącz jak napisałem i będzie bez obciążenia akumulatora . Ja nie mogę jeszcze ogarnąć akumulatora EFB bo ma napięcie jak mu się podoba :) i serwis twierdzi ,że jest ok a on raz ma 12.5 następnego dnia 12.2 i kolejnego 12.4 :)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Kamerka do nagrywania na szybę

Post autor: michalmiko »

Potrzebuję, ale tak działającego jakieś 3 godziny. Przy zasilaczu Mio będę musiał ręcznie wyłączać kamerkę jak np. będę parkował w garażu. Jest mi to bardziej potrzebne jak będę gdzieś stawał na mieście, pod marketami... ;) Wiesz może jakiego rodzaju są bezpieczniki w skrzynce za schowkiem pod kierownicą? Mini, czy zwykłe?
Nie miałem jeszcze samochodu z systemem start-stop, ale ciekawe jest to co piszesz. Myślisz, że to wina akumulatora, czy bardziej systemów go ładujących? Wiesz może jakiego producenta jest akumulator w Miśku?

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Kamerka do nagrywania na szybę

Post autor: jankess4 »

Mam kamerkę Mio przód tył ze smartbox II działa bez problemu i nie miałem żadnego przypadku rozładowania albo braku skuteczności akumulatora

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Kamerka do nagrywania na szybę

Post autor: jankess4 »

W samochodach z systemem start stop sa dwa przekaźniki jeden do tego systemu i drugi który daje napięcie na inne systemy auta które przecież sie nie wyłączają i mozna to podłączyć omijając ten od start stopu

ODPOWIEDZ